2
fotot
Jaga:     
Blogid | Heli blogi

Keeruline: "Jah, ma olen küll kodus, aga sina pead minema lasteaeda."

"Lapsevanemana on lihtne lapse haiguse puhul laps koju jätta ja mõelda, et teed haige lapse kõrvalt tööd. Olgem ausad - enamasti on see enesepettus," kirjutab Heli.

Hiljuti lõin facebookis grupi "Ettevõtlikud lapsevanemad". Tekkis küsimus, et miks ma lapsevanematest ettevõtjad mingisse eraldi gruppi kogun? Lihtne vastus - sellepärast, et lapsevanemana ettevõtjaks olemine on midagi muud, kui siis, kui oled 100% ise enda aja peremees ja ainult enda eest vastutad. 

Hetkel on selles grupis üle 400 inimese, kellest suur osa aktiivselt vestlustes osaleb. Nagu minul, tuleb ka teistel laste kõrvalt äriga tegelejatel pidevalt mõelda, et kas ma  olen nüüd ettevõtja või lapsevanem? Ettevõtlikud lapsevanemad püüavad olla mõlemat. 

Laste kõrvalt ettevõtlusega tegeleda on risk

Kui su firma pankrotti läheb, siis jääd söömata sa ise, aga peale sinu ka lapsed, kelle eest vastutad. Kui panused on suuremad, siis pankroti korral jääd peavarjuta sa ise ja ka lapsed, kelle eest vastutad. 

Teisalt - mina tean, et mul ei ole hetkel teist varianti, kui olla ise ettevõtja. Just tänu liikuvalt graafikule jõuavad mu lapsed huviringidesse, mida ma klassikalise kontoritöö kõrvalt neile võimaldada ei suudaks. Nii ajaliselt kui rahaliselt. Pooled pärastlõunad sõidan lastega ringi ja transpordin neid trennidesse-ringidesse. Samuti on nii huviringide tasudele kui transpordile kuluvad summad päris suured. 

Minu ettevõte on kirjastus. See tähendab, et ma kirjutan ise raamatuid ja kirjastan neid. Seega töötan enamasti kodukontoris. Üks keerulisemaid asju lapsevanemana on lapsele selgeks teha, et jah, ma olen küll kodus, aga sina pead minema kooli/lasteaeda. Teistel lastel on ju nii, et kui lapsevanem töölt koju jääb, siis saab ka laps jääda. 

Enesepettus

Lapsevanemana on lihtne lapse haiguse puhul laps koju jätta ja mõelda, et teed haige lapse kõrvalt tööd. Eriti kui oled oma firmas ainuke töötaja, siis ei kipu ju väga lihtsalt haiguslehte võtma. Olgem ausad - enamasti on see enesepettus. Haige lapsega koos olles ikkagi ju hoolitsed tema eest, hoiad last süles, loed raamatut ette jne. Kirjastamist ja kirjutamist olen enda tööks pidanud umbes 1,5 aastat. Nüüd olen lõpetanud selle enesepettuse, et ma haige lapse kõrvalt töötan. Samas kuna mu tööde nimekiri sisaldab väga erinevaid töölõike, siis mitmeid neist saan teha koos lastega. 

Mina olen enda jaoks selgeks saanud, et olen nii lapsevanem kui ettevõtja. Ettevõtjaks olemine aitab mul lapsi paremini kasvatada ja nende vajadustega arvestada. Lapsed aitavad mul ettevõtja olla. Näiteks annavad ideid uute raamatute jaoks. 

Kõiki, kes aga alles planeerivad laste kõrvalt ettevõtluse alustamist, kutsun liituma Facebooki grupiga "Ettevõtlikud lapsevanemad". Äkki saad just sina sealsetest kogemustest idee, kuidas saaksid olla nii lapsevanem kui ettevõtja. 

Mina olen Heli Künnapas (35), hariduse poolest personalijuht, praegu kirjanikust, kirjastajast ja poliitikust ema neljale lapsele (8a, 6a, 5a ja 3a). Minu "sulest" on praeguseks ilmunud 12 raamatut (sealhulgas menukas noortekas "Ütlemata sõnad" ja romantiline jutustus "Naine, kes ei nuta, saab rikkaks"). 
Hetkel juhin ja arendan Heli Kirjastust, mis avaldab mu enda ja nüüd ka  teiste kirjanike raamatuid. Suviti korraldan-juhendan lastelaagreid. Meie maaelu rikastavad veel koerad, lambad ja kassid. Muudest loomadest oleme hetkel mõneks ajaks loobunud.

Lisaks pean blogisid http://minuiluselumaal.blogspot.com ja http://midaheliluges.blogspot.com, mis keskenduvad mu lemmikteemadele - pere, maaelu ja raamatud!

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid