Jaga:     
Uudised

„Sünnipäevale tuleb kutsuda terve lasteaiarühm!“ (26)

"Kas kuidagi nii saaks teha, et lasteaias oleks keelatud sünnipäevakutsete kappi panek?" küsib lapsevanem. "Pean kodus pidevalt tegelema kurva lapse emotsioonidega, kui ta rühmakaaslase kutset ei saa."

Samas on lapsed ka julmad. "Kui kellelgi on sünnipäev ja ta paneb sõpradele kutsed kappidesse, siis nendega uhkeldatakse teiste nina all. Need lapsed, kes kutset ei saa, on väga õnnetud. Vahel kestab sünnipäevakutsega teiste ees eputamine nädal aega," kurdab ema. 

Ta leiab, et sünnipäevale tuleks kutsuda terve rühm või vaid 1-2-3 lähedasemat sõpra. Tegelikult juhtub sageli nii, et kutse saavad 18 last 24-st ja tekivad tõrjutud. 

Räägi kaasa emmede kohtumispaigas Pere ja Kodu Facebookis

18 kommentaari

Õ
õige, jutt.   /   18:42, 9. okt 2017
lasteaiaõpetajad ei pea ka siis kogu aeg asju klaarima. emad ajagu omad asjad emadega, kui nad nagunii lapse seltskonna aitavad valida. isegi kui see nii pole siis tõesti see pole viisakas....
.
...  /   18:57, 9. okt 2017
Kas lasteaia lapsel polegi õigus valida, keda ta tahab oma sõbraks või mitte? Ja kui laps on tõrjutud, miks ta peaks olema sünnipäeval vähem tõrjutum?
L
loomulikult  /   19:08, 9. okt 2017
tuleb kutsuda kõik lapsed, sest nad on sellises vanuses väga haavatavad. Minu laps kutsus alati kõiki ja seep` tal nii palju sõpru oligi.
J
jah?  /   18:33, 12. okt 2017
defineerige palun "sõber"
M
m  /   20:37, 9. okt 2017
üldse võiks sünnipäeva pidada lasteaias-keegi ei jää kõrvale ,keegi ei tunne end tõrjutuna.
M
Meie  /   06:01, 10. okt 2017
lasteaias oligi nii kui minu laps seal käis ja ei mingit tõrjutust ega kalleid kinke. Lapsevanemad tõid aeda tordid/kringlid, mahlad valmis ja lasteaedomalt poolt tegi tassi kakaod välja ning hommikune pudru asendati sünnipäeva toiduga.
Peaks ka aru saama, et kõigil ei ole ruumikitsikuse pärast lihtsalt võimalik tervet rühma koju kutsuda. Suvel on iseasi, võib mängida väljas, aga siis on lapsed laiali.
V
vanaema  /   10:37, 10. okt 2017
Minu teada ei kutsu keegi lasteaia rühma koju, vaid sünnipäeva peetakse mängutubades, veekeskustes jt. avalikes kohtades.
T
triin  /   19:30, 12. okt 2017
Mis vahet siin on?Jutt käib ilmselt ka sellest,et selline kogu rühma kutsumine on nagu kohustus.20aastat tagasi oli meie pojakesel kõige tähtsamad külalised vanaemad,vanaisad ja suurema seltskonna pidusid hakkasime pidama siis kui oli tõesti juba sõbrasuhted aga mitte lihtsalt mängukaaslased.
J
jj  /   07:41, 15. okt 2017
jah, kõik üürigu oma laste sünnipäevadeks spaa, peosaal, kutsugu tiibid ja tuudud, muusika. Mida üks teeb, seda tehku teised järele. Kas me siis ei ole nii rikkad, et igaüks võiks seda oma lastele lubada. Need mõnisada eurot?
A
arusaamatu  /   21:17, 9. okt 2017
Miks tehakse jälle ei millestki probleem?Kui lasteaialapsel on sünnipäev siis tähistatakse seda meie lasteaias nii.Sünnipäevalaulu laulmine,üles tõstmine(koos tooliga),õnnitlused ja kallistused rühmakaaslastelt koos kaardi ja shokolaadiga.Muidudi ei puudu sünnipäevaküünal koos puhumise ja soovimisega.Tavaliselt on sünnipäevalaps pakkunud kaaslastele midagi suhupistmiseks.Kui toimub sünnipäev kindlale sõpruskonnale on vanemad kutsed ka lapse kappi pannud.Probleemi lasteaias pole kunagi olnud.See,et mõni laps nädal oma kutsega kiitleb on vanema tegemata töö.
Ü
üles tõstmine(koos tooliga)  /   08:26, 10. okt 2017
oiii, see on nii ohtlik juu
B
Birgit   /   21:32, 9. okt 2017
Jah tõsi, sellest hooplemisest ei saa ma ka aru ja see on tõesti vanemate tegemata töö. Meie ei ole kordagi tervet rühma kutsunud ja et, keegi ei solvuks, saatsin kutsed e-maili teel ja varjatult. Lapsele lugesin sõnad peale ja selgitasin, et kõike kutsuda ei saa ja kui ta sellest rühmas räägib, siis jääb kutsumata laps kurvaks. Kõik läks hästi, laps ei rääkinud ja probleeme ei tekkinud. (tegu 6a poisiga)
L
Liina  /   08:40, 10. okt 2017
Vanemad leppige omavahel rühmas kokku sellised asjad. Tehke kas või FB kinnine grupp ja saate seal ju sellised teemad kõik läbi arutada. (kui lapsevanemaid nimepidi ei tea, siis jätke lapse kiri kus palute lapsevanematel grupiga liituda)
Kõik see on omavahel suhtlemisega lahendatav asi.
  /   09:26, 10. okt 2017
Meil on selline kokkulepe lastevanematega, kui kutsud kogu rühma siis paneb kaardid kappi, kui ainult üksikud, siis saadetakse kutse meilile.
P
Priit  /   10:55, 10. okt 2017
Minu lapse lasteaias antakse kutsed kasvataja kätte ja kasvataja jagab ise lapsevanematele. Nii ei tunne lapsed puudutatuna, keda ei kutsuta.
A
Anneli  /   13:16, 13. okt 2017
Lapsed ei ole nii lollid ei ei märka sellist toimingut. Õpetaja ei hiili ju salaja garderoobi kutsega. Ja kui öelda lapsele et suurte inimeste asi vms. siis see rikub lapse usaldust õpetaja vastu.
V
Voh Nii  /   11:12, 10. okt 2017
Ka meil lasteaias arutluse all. Lapsevanemad jagunevad kahte leeri. Lastel on ikka tore, kui saavad kutsed sünnipäevale ja eks nad ikka arutavad asja omavahel. Esitavad kingisoove jne. Aga tehke mulle palun selgeks, miks peaks laps tahtma oma sünnipäevale lapsi, kellega ta ei sobi/mängi/sõbrusta või veel hullem, kes teda kiusab?? Kas on parem, et sünnipäevalaps on oma tähtpäeval õnnetu või mõni teine laps tema jaoks suvalisel päeval?
K
kusti  /   12:20, 10. okt 2017
Kutsed tuleb saata koju, mitte kappidesse ja olukord laheneks.
*
****  /   13:58, 10. okt 2017
Minu meelest on õige, et lasteaialaste sünnipäevi tähistatakse lasteaia rühmas. Vanemad toovad sinna mingeid suupisteid, siis saavad sünnipäevast osa terve rühma lapsed. Minu meelest pole siis vajadust veel kusagil mängutoas sünnipäeva pidada või kui soovitakse siiski kusagil mujal sünnipäeva pidada, siis need kutsed küll lasteaeda jõudma ei pea.
J
ja   /   17:49, 10. okt 2017
siis hakab keegi kindlasti pahandama misk tema lapsele antakse lasteaias mingeid suupisteid kui vanemat ennast kohal pole !!
M
mida uudist  /   17:31, 10. okt 2017
kus naised kamandavad, ongi alati pardakk...
Q
qwerty  /   23:23, 10. okt 2017
Teadliku vanemana saab vältida olukorda, kus mõni lastest end tõrjutuna tunneb.
Lugesin soovitust nr 3 - peaks ju saama vanemate koosolekul kokku leppida nagu jõulukinkide või päkapikkue teemat? http://kiusamisestvabaks.ee/viis-nouannet-lapsevanemale/viis-nouannet-lapsevanematele
N
Nimeline  /   11:04, 11. okt 2017
Alati ei ole ka mängutuppa võimalik kutsuda tervet rühma, sest ainuüksi sugulasi-sõpru on meil nt. 15-18 last (olenevalt sellest, kas 12+ teismelised suvatsevad tite sünnipäevale tulla) ning siia liita veel 24 last.. jääb ära. Osadel mängutubadel on ka piirangud peal, nt. batuudikeskustel on 15 (edasi maksad iga lapse pealt lisaks), osadel kuni 25 jne. Lasteaias peetakse rühmaga pidu ära ja lasteaiast kutsutaksegi 5-7 lähemat sõpra, mis teha.
V
valejutt  /   18:44, 12. okt 2017
Ei tule! See on mingi uue aja hullus, mille pealt nn mängumaad teenivad head raha. Ühes Tartu hiigelsuures "mängukoplis" oli kolm sünnipäeva korraga, kisa ja tormamist oli õudpalju, nii et rää'kida ei saanud. Kas lapsi valmistakse ette ööklubide lärmi jaoks? Lapsed on väga manipuleeritavad -- küll on neil vaja mingeid trasformereid, küll spinnereid, küll tahvelarvutit, sest teistel on ka. Arukas lapsevanem tegeleb oma lapsega vaimsel arendmisel koos. Loodus, raamatud, koos filmide vaatamine ja nähtu selgitamine, koos meisterdamine. Pole vaja karta, et nii kasvab lapses nohik. Küll ta möllata ka saab. Lasteaia rühmas on tegelikult vaid mängukaaslased, mitte sõbrad. Ja väga sageli on nii: "kui sa mind oma sünnale ei kutsu, siis ma su sõber ei ole! Kui sa mulle oma autot ei anna, siis ma su sõber ei ole!" Lapsed oskavad ka tingida ja manipuleerida!
O
oo  /   07:30, 15. okt 2017
lasteaias tuleks iga kuu esimesel nädalal korraldada sünnipäevapidu selle kuu sünnipäevalastele. Olgu see kuu neile nende sünnipäevakuuks nimetatud. Laual peaks olema koogid ja morss.Palju tantsu, laulu. Ja kingituseks igaühele ühtmoodi LIHTNE lillekimp . Päris sünnipäeval võiks ju koju kutsuda vaid 2-3 last ja see peaks olema ikkagi lasteaiaelise lapse kodune pidu, mis aitaks ka sugulasi või kõige lähedasemaid perekonnatuttavaid siduda.
Kas see oleks siis palju tahta, et lasteaia juhid ja kasvatajad kehtestaksid mingi korra, et lastel ei oleks pettumusi ja pisaraid. Loomulikult on emmesid, kes tahaksid kõik teha, et teiste laste ees hiilata - harimatust ja lollust on liiga palju.Siiski on lasteaiatöötajatel oma kohustused ja nad peaksid laste heaolu nimel kasutama oma oskusi.
E
Ei meeldi  /   13:06, 17. okt 2017
selline surumine.
Vanasti ei olnud kellelgi probleemi kui kutsuti ainult need lapsed kellega päriselt ka koos mängitakse, nüüd millegipärast saavad lapsed psühhotrauma kui ei saagi KÕIGI lasteaialaste sünnipäevadel käia.
Mina olen oma hetkel kolmepoolese sünnipäevasid pidanud kodus pereringis ja lähemate sõpradega. kui ma kutsuks terve rühma siis oleks ma esiteks sunnitud üürima mängutoa kolmeks tunniks mis on umbes 100€ ja lisaks arvestama ka suurema söögikogusega ja suurema tordiga, tort muide on eriti kallis. Söögiga saab veel hakkama sest lapsed rohkem mängivad kui söövad, aga tordist ei taha keegi ilma jääda. Suured tordid on aga väga kallid.
JA SIIS tulevad rühmast reaalselt kohale ainult mõned. Teised ei teata ka, kas tulevad või mitte. Seega on või-ma-tu arvestada inimeste arvuga. Tellid igaks juhuks palju, jääb üle ja on raha raisus, peab koju vedama ja kes need toidumäed ära sööb. Tellid liiga vähe, siis jäävad paljud hoopis ilma.
Vanema tütre sünnipäeva just pidasime. 100€ mängutoa rent, 90€ viiekilone tort ja siis sinna 100€ lähedale läks ka söök-jook-nõud ja muu nipet-näpet näiteks kutsed ja happy birthday lipukesed seina peale. Ja ma peaks hakkama sellist kulutust tegema kuna lasteaed keelab mul kutsuda sünnipäevale ainult neid paari-kolme last kellega mu laps päriselt sõber on? Jääb ära. Õigemini jääks. Sest õnneks meil lasteaias ei ole sellist haiget nõudmist :)

Loe ka neid lugusid