Jaga:     
Väikelaps

Ema: „Lasteaialaste sünnipäevadel tehakse 20-30 euro eest kingitusi!“ (5)

"Kui pärast lapse sünnipäeva kingitusi avasime, pidin šoki saama! Seal oli 20euroseid kinkekaarte ja 25euroseid legosid. See on liig, mis liig," jagab oma ehmatust lasteaialapse ema.

"Kas nii kallid kingitused on tõesti lapse sünnipäeval normaalsed?" küsib ta. "Mina olen seni 10-15 eurot koos kaardi ja kinkekotiga kulutanud ja pidanud seda maksimumiks."

Ta jagab, et kuigi nad pidasid sünnipäeva nädalavahetusel mängutoas ja pidu läks küllalt palju maksma, ei tulnud talle kordagi pähe, et sünnipäevale kutsutud lapsed peaksid selle rendi kinni maksma. "Minu kahte last kumbagi kutsutakse kuus paar-kolm korda sünnipäevale, mul ei oleks võimalik selliseid summasid laste sõprade sünnipäevadesse investeerida, aga tunnen end nüüd tõeliselt halvasti, nähes, kui kalleid kingitusi teevad teised."

Kui palju on normaalne lasteaialapse kingituse jaoks kulutada?

3 kommentaari

M
Maris  /   23:27, 9. okt 2017
10 euro eest kahjuks ei saa midagi normaalset osta. Vaevalt saajat huvitaks mingi mõttetu plastmassvidin. Kui lapsi mitu ja kõiki kusagile kutsutakse, siis läheb kindlasti kalliks. Järelikult tuleb lihtsalt tegutseda oma võimaluste piires.
E
Evelin  /   00:27, 10. okt 2017
Voimaluste piires tahendabki seda, et siis tuleb kirja autoril 10 euro eest kink teha ja saab kull teha selle raha eest last roomustava kingi. Selle eest saaks naiteks 4 Shopkinsi pisikest pakikest. Ma luban oma tytrel neid monikord ykshaaval osta ja kindlasti teeks talle synnipaeval roomu kui saaks neid lausa 4 tk korraga. Laps ei tea asjade vaartust. Vanemad on need, kes asju rahasse ymber arvutavad. Samas ei taha ka mina end halvasti tunda kui mul on voimalus ja ma tahan teha 20 eurose kingituse. Nii et jah, igayks tehku kinke oma soovide ja voimaluste piires ja las lastele jaada nende roomud.
R
Riin  /   18:45, 10. okt 2017
Täpselt, laps ei tea asja väärtust rahas. Asi on pigem vanema leidlikkuses. 10 euro eest saab terve kotitäie meisterdamisvahendeid nt.
A
Anny  /   12:56, 10. okt 2017
Arvatavalt on kingituste summad üle eestiliselt erinevad. Eks ka elatustase või siis wonnabe tase on erinev. 10-15 euri koolilapse sünnipäevale on ka normaalne. Eks kõik sõltub võimalustest ja võimaldamisest. Kirja autor ei peaks küll häbi või piinlikust tundma. Ega üle enda varju ju hüpata saa ja kui ei ole laste sõpruskonnas vanemaid,kes ümbrikus oleva raha järgi lastele sõpru valivad,siis ongi kõik OK.
M
Mirrmurr  /   09:32, 13. okt 2017
Esimesel lasteaia aastal tegin kingitusi 10€ eest maksimum (ostsin näiteks outletist allahinnatud mänguasju). Eelmine aasta oli mu piir juba 15€-20€, sest 10€ ei saa midagi isegi lasteaialapsele. Plastiliini komplektid juba maksavad 15€, Legod alagavad 10€, raamatutest ma ei räägigi. Oleme kingitusi valinud individuaalselt lapsele, ei taha mingit plastikjubedust ka osta.

Loe ka neid lugusid