Jaga:     
Uudised

Evelin Võigemast: „Ma olen lõviema, kaitsen oma koobast ja kutsikaid.“

Järele mõeldes, tema ning lavastaja ja näitleja Priit Võigemasti (37) lapsed ongi lõvikesed, Loviise (10) nimetähtedesse peidetult ja Lennart (8) tähtkujult, kirjutab ajakiri Anne&Stiil

Eelmise aasta lõpus tuli teade, et Evelin ja Priit lahutavad üksteist aastat kestnud abielu. “Mis toimub kahe inimese vahel, seda teavad ainult nemad kahekesi. Iga suhe on ainulaadne. Seepärast ei tohiks mitte keegi teiste järgi joonduda,” lausub Evelin.

“Laste heaolu on mulle praegu kõige tähtsam. Ja ma usun, et lastele on vanemate hea läbisaamine olulisem kui see, et nad elavad koos,” vastab ta. “On tähtis, et ema ja isa neid armastaksid, ja selles osas on meie lastel väga hästi. Kas lahutus oli hea või halb otsus, seda ma ei oska öelda. Olen alles selle protsessi sees. Iga päev toob uusi olukordi, millega kohaneda ja harjuda. On hetki, mil olen rahulik, ja neid, mis teevad väga haiget.”

Evelin tunneb viimasel ajal, et kardab öelda põhjapanevaid asju. Elab päev korraga, keskendudes sellele, mis on hästi – ja õnneks neid asju polegi vähe. Lähedaste ringi on ta koomale tõmmanud, kuid turvavõrk, seda tugevam, on olemas. “Ja loomulikult on Priit alatiseks väga oluline inimene minu elus. Tänu temale olen ju tuttavaks saanud kahe kõige huvitavama inimesega, meie lastega,” rõõmustab Evelin. 

Sõna, millega lähedased Evelini alati iseloomustavad, on julge. Ta on sõna võtnud pagulaste kaitseks ja rääkinud avameelselt, kuidas väikeste laste emana koduseinte vahel iseend ära kaotas ja kriisi sattus.

“Tegelikult olen väga arg. Ikka taban end mõttelt, et kes ma nii väga olen, et sõna võtma pean,” tähendab Evelin. “Aga siis saavad mingid teised tunded võitu. Sest meie ühiskonnas eeldatakse, et kui oled noor naine, siis parem, kui sa ei arvaks midagi muudel teemadel kui lastekasvatamine ja toidutegemine.”

Toimetas Kerttu Jänese

Loe siirast ja liigutavat lugu Evelinist ajakirjast Anne&Stiil

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid