Jaga:     
Uudised

„Sünnitusmajas korraldatakse toitlustus vaid kaloreid jälgides.“ (9)

"Ma ei ole sugugi toiduga pirtsutaja, samuti ei söö ainult valitud ökotoitu, aga sünnitusmajas korraldatakse toitlustus ilmselt ainult kaloraaži pinnalt, mitte tervislikke toidusoovitusi järgides," arvab aasta alguses sünnitanud lugeja emmede kohtumispaigas Pere ja Kodu.

Sai, suhkur, magusad jogurtid, magusad mahlad, morss jms olid  igapäevased, sest sellest magusast nisust saab ju kõige odavamalt kaloraaži täis. Ja kama!! Söön hea isuga kama, aga see oli iga päev juba rohke suhkruga segatud, nii et tervisliku ja kosutava kama asemel pakuti vedelat magusat jooki.

Korralikku rukkileiba ei mäleta, köögiviljaroogasid korraliku lihaga ei meenu. Salatid? Ei. Vahetult pärast sünnitust toodi mulle hilisõhtul (tänan siinkohal ämmaemandat) suur taldrikutäis plohvi (keeduriis, ketšup, mõni läbikasvanud lihakilluke), paari viilu saiaga. Sõin pool ära, rohkem ei suutnud isegi äsjasünnitanud hundiisuga. Väga kahju. Toitlustust tegi Eesti Eine.

Räägi kaasa emmede kohtumispaigas Pere ja Kodu Facebookis

6 kommentaari

E
edaspidi mine  /   22:06, 2. okt 2017
mõnda restorani kööki sünnitama, saad otse pliidilt õgida.
L
lii  /   22:36, 2. okt 2017
Sünnitusmajas ollakse mõned päevad. Aga eakate hooldekodus ollakse kuid ja aastaid ning söök on väheväärtuslik, õhtu- ja hommikusöögi vahe on 15 tundi.
L
loogiline ju  /   07:56, 3. okt 2017
lõunasöök on ka vahepeal.
L
lii  /   22:36, 2. okt 2017
Sünnitusmajas ollakse mõned päevad. Aga eakate hooldekodus ollakse kuid ja aastaid ning söök on väheväärtuslik, õhtu- ja hommikusöögi vahe on 15 tundi.
.
...  /   23:41, 2. okt 2017
Ma olin PERH-is, antibiootikumikuur oli peal. Teada on, et antibiootikumid hävitavad nö "head" seened ja bakterid soolestikust ja halvemad, peamiselt pärmseened, saavad võimule. Aga menüüs oli ikka sai, maasikamoos, suhkruga kohv, puding, kisellid, magus kohupiim, peenleib.. Ühesõnaga suhkur ja pärm, mis paneb pärmseened mõnusalt vohama. No ei huvita sellised tühiasjad mitte kedagi, mis sust edasi saab. Kõikidele jagatakse seal vist ühe kulbiga.
Haiglates ei tohiks üldse olla saia ja moose ja muud sihukest jama tegelikult toiduks. Tegemist on raviasutusega, mitte puhkekoduga ja ka menüü võiks olla vastav..
2
23:41-le  /   21:51, 7. okt 2017
Sulle tuleb veel eraldi kulbiga midagi anda? Kes sul oma kraami keelab kaasa võtta või puhvetus söömas käia,kui ei meeldi? Suhkruga kohv? Minu teada puistatakse suhkur vajadusel kruusi,kui patsient ise seda teeb...
!
!!!  /   03:05, 3. okt 2017
Pigem oletan et toitlustus on seal veendunud veganite käes. Nii et patust liha, piimasaadusi ning mune seal ei tarbita.
S
sööja  /   21:53, 7. okt 2017
ITK-s oli küll kord nädalas vähemalt riisisupp ja ka mannapuder.
M
Mõtiskleja  /   14:16, 3. okt 2017
https://www.riigiteataja.ee/akt/219236
Lõpetage juba see toidu kallal irisemine. Teada on, et Haigekassa maksab toidu eest haiglale 5 € ringis toidupäeva eest. Haiglad ei ole mingid äriasutused, kes jaksaksid panustada suuri summasid toitlustusele. Juhin tähelepanu, et toidupäeva hinna sisse, mis koosneb kolmest soojast toidukorrast ja oodetest, peab mahtuma ka kokkade palgad, toidu kohalevedu, toidu jagamine, elekter jm sellist. Kas olete proovinud valmistada kolm toidukorda sellise raha eest? Arvestades selle summa sisse toiduainete toomise poest, toiduainete kadu, mis tekib koorimisel, kuumutamisel jm. Kas olete arvestanud oma "töötasu" pliidi elektri, nõude pesemiseks veekulu jne.
Haiglates on inimesed, kes teenindavad patsiente so toovad toidu haigele kohale, ka nemad peavad oma töö eest tasu saama. Jne, jne. Palun vingujatel laiemalt mõelda kui rikas on meie riik ja kui rikkad on meie haiglad. Patsient saab oma toidu nö tasuta, kes aga maksab selle kinni? Kui EV on selline süsteem, siis näha on, et ei ole vahet, kes on toitlustaja ITK ja LTKH Eesti Eine või PERH, TÜ Kliinikum paljukiidetud oma maja köök. Rääkimata siin mõnest rajoonihaiglast, kellel vahendeid veelgi napib.
Kui soovime Haigla toitlustuses midagi muuta, peame pöörduma kõrgemal olevate organite poole, mitte põrmustama haiglaid. Haiglad pakuvad patsientidele nii palju kui on suutelised. Nii palju kui vähegi raha võimaldab. Haigla toitlustaja kasum on arvatavasti minimaalne ning töö mida nad teevad on olusid arvestades küllalt hea.
Kokkuvõtteks: mõelgem ja olgem rahul. Alati saab muidugi paremini kuid RAHA seab piirid.

Loe ka neid lugusid