Jaga:     
Väikelaps

„Sain lasteaiast tagasi mudase lapse - kedagi ei huvita, kas ta jope ja püksid jäävad puhtaks...“ (69)

Sain lasteaiast tagasi määrdunud lapse, sest kedagi ei huvita, kas ta jope ja püksid jäävad puhtaks. Ja õige ongi! Ükski vanem ei tule Norras selle pealegi, et õpetajale öelda, et hei kuule, miks sa ei jälginud mu last, kuidas ta nii must on, kuidas me niimoodi koju-poodi-autosse-linna läheme. 

Ma tean, et on erandeid, kuid minu arvates vajab Eesti lasteaiasüsteem muudatusi, ja suur osa minu kriitikast on tegelikult suunatud lapsevanematele. Kui see öeldud, tahan ma öelda, et lapsevanemana on mul siiralt kahju, et mu laps ei saa käia Norra lasteaias, ausõna, koli või lapse pärast Norra tagasi.

Eestis lasteaiasüsteem on minu arvates veider kombinatsioon vanaaegsest iganenud traditsioonist ja edukultusest. Asju tehakse “nii nagu alati on tehtud” ja “see on meie traditsioon” ning ” ei saa võrrelda Eestit ja Norrat, kuidas sa aru ei saa”.  Lisaks hakkab juba lasteaiast pihta lapse õpetamine. Minu jaoks ei ole lasteaed eelkool. Lasteaed peaks olema koht mängimiseks. Ma ei saa aru, miks peaks kolmeaastane oskama lugeda, kirjutada, matemaatikat, geograafiat, inimeseõpetust, religiooni, miks ta ei või kõige sellega oodata kuni ta kooli läheb?

Nii ei saa ju eliitkooli

Ah jaa õigus, kui ta seda kõike ei oska, inglise ja soovitavalt ladina keeles, siis ta ei saa ju eliitkooli sisse. Ja see on ometi kõige alus! Jah, muidugi ma liialdan, aga ma lihtsalt vaatasin, milline on Norra lasteaia päevakava. Ehitasime maja, mängisime liivakastis, läksime kell üheksa õue ja päeval olime ka väljas. Kui ma Ida täna kell üheksa lasteaeda viisin, jooksid pooled lapsed (suuremad ja Idavanused juba õues ringi). Lapsed on lapsed! Õppimiseks, selliseks päris õppimiseks, on aega terve elu. Sellega ei pea alustama beebieas. Ei võida see, kes kõige esimesena mähkmevabaks sai, kõndima hakkas, rääkima hakkas. Ausalt!

Jumal, kus ma tunnen puudust sellisest garderoobist, kus on olemas riided igaks ilmaks. Keegi ei tassi iga päev riideid koju ja keegi ei pea muretsema selle pärast, et midagi jääb maha.

Täna oli Norras ilus ja kuiv ilm, sellest hoolimata sain ma tagasi määrdunud lapse, sest kedagi ei huvita, kas ta jope ja püksid jäävad puhtaks. Ükski vanem ei tule selle pealegi, et õpetajale öelda, et hei kuule, miks sa ei jälginud mu last, kuidas ta nii must on, kuidas me niimoodi koju/poodi/autosse/linna läheme. Lasteaiariided (kallite brändide või suvaliste supermarketite omad) on lasteaiariided. Note to self: eelmisel sügisel ajasin ma Idale taga fliis/villa/vms kombet talveriiete alla, mis oli Eestis üsna keeruline ülesanne. Ostan homme Skogstadist ära fliiskombe! 20 eurot ja riietamise mure lasteaias lahendatud.

Teeksin Norra lasteaias Eestisse

Lahkumine Norra lasteaiast oli ikka jälle kurb. Kõikide sõpradega oli vaja mu eest ära joosta, sest “emme sa tulid liiga vara” ja kõiki kallistada, sest “ma tahan talle ja talle ja talle ka head aega öelda”. Õnneks aga olid emotsioonid metsas vorstide grillimisest ja sõpradega matkamisest nii laes, et mul õnnestus ta vahvli ja pruuni juustuga (jeesus, mis laps, et ta võib seda koledat juustu kilode kaupa sisse ajada!) ära linna meelitada.

Ma ei liialda kui ma ütlen,et kui mul oleks natuke rohkem teadmisi ja natuke rohkem finantse, siis ma teeks lastele Eesti ka sellise “Norra lasteaia”. Kuhu ilmselt ükski vanem oma lapsi ei tooks, sest kuidas nad siis algkooli sisseastumiseksamid ära teeksid ja teiste lastega võrdsed (või eelistatavalt naabri lastest paremad) oleksid kui nad päevad läbi vaid metsas müttaks, liivakooke teeks ja lugema ei õpiks.

Loe ka https://estonianwithabackpack.com/

44 kommentaari

V
Vana ema  /   21:14, 29. sept 2017
Ma ei saa aru, millest autor kirjutab. Kas ta sai musta lapse Norra lasteaiast või Eesti omast? Kas kallistamine sõpradega on ainult Norras, aga mitte Eestis? Kas õppimine lasteaias tapab sõbrasuhete tekkimine eos? kas Eesti lasteaias, kus on rohkem tegevusi päeva jooksul, kui liivalosside ehitamine, ei teki sõbrasuhteid, sest lapsed on eliitkooli ettevalmistusest üle koormatud? Kas autori elementaarne kirjalik eneseväljendus on kannatada saanud erinevate kultuuride vahel süüdimatult kulgemisest või lasteaia ja koolihariduse puudumisest?
T
Tundmatu  /   22:48, 2. okt 2017
Imelik küll! Minu lapsed on üleskasvanud ja olnud mustad ,kui lasteaiast koju tõi ja kohe sai ka ära pestud...Nüüd on lapselapsed lasteaias ja ei saa midagi kurta....Pesumasin on ja lihtsalt tuleb pessu panna... Laps tahab ikka liikuda kah ja ronida .
O
oli oli oli  /   21:47, 29. sept 2017
Teeksin Norra lasteaias Eestisse
Lahkumine oli lasteaiast oli ikka jälle kurb.
K
kahju...  /   21:53, 29. sept 2017
Mitte midagi ei saanud aru - peale selle, et ema on millegagi sügavalt rahuloematu.
K
kae  /   21:54, 29. sept 2017
Teeks aga kõike maha. Eesti lasteaial pole midagi viga. Täitsa umbluu jutt.
K
Kai  /   11:23, 30. sept 2017
Eesti lasteaial on vaga palju vigu. Nr 1 opetajad, kes ei seleta ega selgita vaid kamandavad Nr 2 opetajad on arusaamisel, et laste manguaeg on nende lonisemise aeg; tegelikult peaksid nad lastega tegelema Nr 3 haiguste haiglaslik kartmine; see pole normaalne, et pooled vanemad istuvad kuude viisi kodus kuna lapsel on vaihe nohu mis meie kliimas on PARATAMATU. Nr 3 laste kohustuslik magammine kohustuslikul kelleaaajal. Lasteaias oli see minu jaoks koige kohutavam piin. Nr. laste alandamine, mis on osa kasvatamisest jne. Mis on head? Vaga vaike lasteaiatasu.
M
Merike  /   13:01, 30. sept 2017
See üldistamine solvab eelkõige lasteaiatöötajaid. Kui selliseid asju olete kogenud, siis minge ja tehke koha peal asi selgeks. Mis magamisse puutub, siis lapsed paraku väsivad ja väiksemad jäävad vahel juba lõunalauas tukkuma. Neil on vaja puhkepausi.
A
Ago  /   13:36, 30. sept 2017
Kulla Kai. Virise ja kasvata oma last ka ise. Pole mõtet mõelda, et kui lapse lasteaeda paned , siis las nemad kasvatavad.
T
to kai  /   21:21, 2. okt 2017
õpetajad ju peavad ka omavahel suhtlema, või kuidas? kui on lasteaias lõunauinak ette nähtud, siis nii ongi. kuude viisi kodus väikese nohu pärast??
tundub, et Kai on kuidagi ise probleemne ja kamandav.
K
kui   /   22:48, 29. sept 2017
laps tahab poriloigus püherdada ei tohi kasvataja seda mitte keelata.
E
Eesti on super!  /   11:49, 30. sept 2017
Hanso lapsed püherdasid rõõmuga igas loigus ja kõik olid õnnelikud. Televaatajad ka.
?
???  /   22:52, 29. sept 2017
Millest käib jutt ,täiesti ajulage artikkel !?
T
TRiina  /   09:04, 30. sept 2017
Soovitan teise komplekti riideid osta lasteaeda ,kasvõi kasutatud.Mis lapsepõlv see on ,kui mustaks end ei või teha:)Eesti lasteaed on superlux ,meie perele sobib väga.
  /   09:25, 2. okt 2017
kunagi olin oma lapsega mänguväljakul, laps sai mängita ja tegutseda. samas oli teine ema lapsega. kui minu laps mängis, teine pidi kõrvalt vaatama, mitte midagi ei tohtinud teha, sest riideid ei tohtinud määrida. kahju oli sellest vaeset lapsest.
T
TRiina  /   09:04, 30. sept 2017
Soovitan teise komplekti riideid osta lasteaeda ,kasvõi kasutatud.Mis lapsepõlv see on ,kui mustaks end ei või teha:)Eesti lasteaed on superlux ,meie perele sobib väga.
I
imelik  /   09:40, 30. sept 2017
Laps peabki lasteaias mustaks saama ja sina lapsevanem pead talle seda võimaldama! Lasteaedades on alati siseriided, õueriided, magamisriided, varusokid, varualuspüksid ja need riided millega laps tuleb lasteaeda, nendega ta läheb ka koju. Midagi ei pea ju kaasas tassima. Nii loll artikkel. Pseudomure :D Kujutan juba ette, kuidas teised lapsed müttavad lompides ja sinu last keelatakse, sest jumala eest, riided saavad ju mustaks. Need riided, milles su laps 3 kuuga välja kasvab!
S
Sa ei saanud üldse aru :D  /   22:09, 30. sept 2017
Sa lugesid artiklit vist tagurpidi - sellest ta rääkiski, et Norras kedagi ei huvita, kas on porine vms, peaasi, et lõbus on. Eestis on see jama. Olen autoriga 100% sama meelt.
K
kommija  /   22:43, 30. sept 2017
lugesin samuti eelnevaid kommenteerijaid ja tundub, et enamus luges tagurpidi:)))
E
ehh  /   21:24, 2. okt 2017
norra elatustaset ei tasuks meie omaga võrrelda, kus peres kindlalt vähemalt 2 autot.
kui meil töölisklassi ema läheb porisele lapsele järele, siis mis saab ühistranspordi istmetest näiteks..? aga tegelikult on ju meie lasteaialastel komplekt välisriideid kapis. nii et milles üldse probleem??
K
K.  /   09:53, 30. sept 2017
Kas ma olin ainuke, kes artikli sisust päriselt ka aru sai? :D
P
pealkiri  /   13:50, 2. okt 2017
Enamus luges ilmselt ainult pealkirja. Aga noh, võimalus kommentaariumis midagi negatiivset öelda nagu maast leitud.
N
Nii ja naa.  /   09:57, 30. sept 2017
Nõustun sellega,et nii vara ei peaks tuupima hakkama.Aga mis riietesse puutub,siis see just ongi lapsepõlv.Üleni mudane ja must.Ei ole ju mõtet seista käed kõrval ja lihtsalt vaadata.Ikka peab müttama.Tulebki panna teised riided lasteaeda müttamiseks.Meil on alati nii olnud.Lasteaias on kuivatuskapid olema.Lapsel olgu ikka lapsepõlv.
J
Jälle ei saanud aru :D  /   22:10, 30. sept 2017
Lugege palun artikkel õiget pidi läbi, siis saate aru, et Eestis on need kontsakingadega õpetajas, kes lastega õues ei mütta ja need lapsevanemad, kes vinguvad mudaste riiete pärast.
T
to 22:10  /   21:25, 2. okt 2017
millises lasteaias nii on??
M
Mimoos  /   11:32, 3. okt 2017
Minu minija on see puhtuse hull. Oigab alati kui lapsed minu juures maal on ja loomulikult on nad mudased ja jalad lopuks nii mustad paljajalu kaimisest, et puhtaks on raske saada. Minestab kui laps konna voi vihmaussi katte votab. Ka sisalikke ja nastikuid votaks katte aga need on liiga nobedad, et kinni pyyda.
N
njah  /   10:29, 30. sept 2017
Pealkiri ja teema ei lähe kokku aga kas lapsevanem ei ole mõelnud,et Eestis on 12 kuud aastas s.... suusailma,et võiks ise vastavalt sellele lapsel hoida lasteajas vahetusriideid .?
E
eluga rahulolematutele  /   11:48, 30. sept 2017
"Teeksin Norra lasteaias Eestisse"---mis lause see on?
Ja üleüldse,MIS ASJA te virisete,hädapasunad, kogu aeg ja iga asjaga!!!
L
loe korralikult  /   15:45, 4. okt 2017
...kui mul oleks natuke rohkem teadmisi ja natuke rohkem finantse, siis ma teeks lastele Eesti ka sellise “Norra lasteaia”
K
Kas  /   12:28, 30. sept 2017
tõesti pole emal lapse jaoks teist riidekomplekti varuks, vingats tundub olevat või mees jättis maha...
K
Kristiina  /   20:56, 1. okt 2017
Ja mis on sinu vabandus, et sa lugeda ei oska? Kas inimese sildistamine ja mingite probleemide külge kleepimine on väga rahuldustpakkuv?
T
Tupac  /   01:22, 3. okt 2017
Ta ei saa seksi, sest laps kolis nende magamistuppa sisse ning tema kolis siis sealt välja, juba paar aastat tagasi. Ise kirjutas.
E
Ehk   /   12:51, 30. sept 2017
on autopede tüüpi, määrib istme ära?
T
tegelt  /   22:43, 30. sept 2017
loe jutt uuesti läbi!!!
  /   14:15, 30. sept 2017
Tundub, et Norra muda ja mets on puhtamad kui Eestis, sest seal võib laps mürada ja mängida vabalt, Eestis mitte.
K
Kas  /   16:12, 30. sept 2017
artikli kirjutas laps isiklikult, või millises koolis on noor Eveli õppinud? Sellist emakeele taset on iga enesest lugupidava vanema kohus vältida!
T
tegelikult  /   17:56, 30. sept 2017
ei õpeta keegi lasteaias kolmeaastasele tähti. Enne artikli kirjutamist on mõttekas tutvuda õppekavaga ja siis kirema hakata
H
Halloo kosmos  /   21:54, 30. sept 2017
See on täiesti normaalne kui laps saab lasteaias mustaks. Mõtled ka kui palju neid seal on ja kas keegi siis suudab ohjeldada seda karja et keegi mustaks ei saaks?? Ja miks peakski?
Selle jaoks võetakse kaasa teine komplekt riideid millega last ära viia, kui on vaja kuskile minna. Ja mustade õueriiete jaoks kilekott.
  /   22:09, 30. sept 2017
lugesin seda kaebekirjutist kaks korda läbi ja ei saanudki aru mida to mulle tundub,et ebaadekvaatne või laksu all ema sellega mida sikerdas öelda soovis ? Ma tarisin mõned aastad tagasi lahke meelega oma poriseid lapsi koju ja masindasin joped ja tunked puhtaks.Kas keegi kommenteerijatest oskab kirjutada või vastata milles tolle ema probleem on ? vist tegemist psüühikaga ?
  /   14:10, 2. okt 2017
Mulle jäi selline mulje, et Eestis olles läheb ise närvi sellest, et lapse riided määrduvad ja vaja kohe poest või mujalt läbi minna enne koju jõudmist. Segane kirjaviis annab tunnistust närvilisusest ja ehk otsejoones autoroolist tuppa tormates blogima hakata. Võibolla ka roolides juba moblat näppides.
T
T  /   23:46, 30. sept 2017
Kaasajal on muutunud lapsevanemate nõuded ning õpetajad paraku peavad nendega kaasa minema. Samas olen arusaamal, et arusaamad teatud asjadest tulevad kodust ning kanduvad edasi väikestele. Lasteaias määrdunud riided on ok, kuna lapsed tahavadki möllata. Kui inimene tahab puhtaid riideid, siis kahjuks pole lasteaed see koht, kust saab. Kohati asjakohane artikkel ja Norra arusaam nö Metsalasteaiast on igati teretulnud :D
K
Kata  /   09:17, 1. okt 2017
Tundub, et viga on ka meie koolisüsteemis: funktsionaalne lugemisoskus puudub. Inimene loeb artikli läbi, aga sisust aru ei saa. Vb ei olegi siis liiga vara kolme aastast lugema õpetada- jõuab ehk täiskasvanuks saades ka loetust aru saamiseni. Vabandust, kellele kommentaar liiga keeruline tundub.
M
M  /   10:05, 1. okt 2017
Olen nõus, sest enamus kommenteerijatest ei saa sisust aru ning ei mõista, mis on tahetud öelda. See pole ju ometi keeruliselt kirjutatud. Inimesed lihtsalt võtavad kinni ühest lausest, üldist sisu arvestamata või mõistmata, ja hakkavad lahmima selle ühe lause põhjal.
P
peeglike seinal  /   23:54, 1. okt 2017
Artikkel on täiesti segaselt kirjutatud. Ei ole mõtet inimeste lugemisoskuse kallal iniseda, kui kirjutaja küündimatu on.
N
Normaalne  /   13:51, 1. okt 2017
Laps peabki õues ennast mõnusalt tundma ja möllama, mitte pingil istuma käed süles. Kui laps sedasi pingil istuks siis ilmselt oleks vaja teatud spetsialisti poole pöörduda.
E
ebakompetentsus  /   14:20, 1. okt 2017
Iirimaal lähevad lapsed 4-aastaselt kooli, peavad kandma koolivormi, poisid tumedaid viigipükse, mis on korras ja triigitud, ei saanud sellest artiklist aru, mida see ema puterdas, aga eesti lasteaias külmetatakse lapsed ära, sest avatakse aknad vana-vene kombe järgi pärani lahti, ka talvel, ventilatsioon puudub ja lapsed pannakse magama külma alajahutatud magamistuppa, ja nad jäävad haigeks külmas voodis, sooje tekke peale ei anta, muidugi on ka osa lapsevanemaid ükskõiksed ja hoolimatud, kui ei pane lapsele kappi topelt soojeja puhtaid riideid, sest lapsel ongi õigus olla laps ja ta võibki end märjaks teha ja ära määrida, aga riiete vahetamise võimalus peab olema kuivade vastu, mujal arenenud riikides ei või kuskil pärani lahti teha aknaid, vaid neil on ees turvasulgurid, mis ei lase neid pärani avada, et laps sinna ronida ega alla kukkuda ei saaks, kus on eesti lasteaedades sellised turvanõuded, kes on lubanud seal aknaid ka talvel pärani avada, et lapsed saavad kopsupõletiku, aga meil on veneaegsed kasvatajad ja koolitajad, kes ei tea midagi turvanõuetest, samuti peavad kasvatajad nõudma lastevanematelt, et nad lapsele soojad riided selga ja kappi varuks panevad, sest osa vanemaid ei tuleise selle peale, et lapsel on erinevalt täiskasvanust lihtsalt külm ja ta jääbki haigeks, hoolivate lastevanemate lapsed on terved.
K
Kaja  /   11:00, 2. okt 2017
Jälle üldistame. Lasteaiad on ju üldiselt remonditud ja aknaid ei saagi pärani lahti teha. Vanemad võiksid lapsi karastada natukenegi, et iga paljalt väljajooksmine kohe haigeks ei tee.
  /   14:12, 2. okt 2017
Kiviajas elad?
V
vanaema  /   20:33, 1. okt 2017
mul olid vahetus riided lasteaias,pidime bussiga koju sõitma,reedel tõin mustad riided koju kotiga.lapsed peavad saada mängida .andke lastele mängu rõõmu.on ju veel kummi riided
K
Kristiina  /   20:52, 1. okt 2017
Kes keelab oma last nt waldorf lasteaeda panna? Meie lapse ei õpi sellises lasteaias kuni koolini midagi muud, kui seda, kuidas elus toime tulla - kuidas pesu pesta, triiida, leiba ja kukleid küpsetada, kuidas metsast oksi tuua ja nendest mänguasju ise teha jne, jne. Vigaselt kirjutatud segane ja üldistav tekst, mis oleks võinud ka kirjutamata jääda...
  /   14:15, 2. okt 2017
Oh, pesu pesta, triikimist jm. töötegemist see emme oma lastele lasteaias küll ei taha! See ju ka õpetamine.
K
Kaja  /   10:53, 2. okt 2017
Mina ei saa samuti autori rahulolematusest aru. Oma lapsed küll ammu lasteaiaeast väljas ja lapselapsedki juba koolilapsed, aga minu meelest olid lastel ikka eraldi õueriided ja nn puhtad riided ja sopaseks ei lkeelanud keegi end teha. Samuti käidi õues iga ilmaga, sest eks lapsed väsitasid end ära ja magasid lõunaund paremini. Mis tundidesse puutub, siis need on nii mänguliselt läbi viidud, et laps ei saa arugi, et ta tegeleb õppetööga, va muidugi kooliminejate rühm. Tõsi küll, lasteaednikud on nohuste ninade suhtes küll väga kartlikud, aga omast kohast on neil ju õigus ka. Vanemad on samas paljude asjade suhtes jälle kriitilisemad. Mina olen küll meie lasteaedadega väga rahul.
I
inxu  /   12:31, 2. okt 2017
Totakalt segane artikkel...
N
Naine metsast  /   14:22, 2. okt 2017
Mina sain küll aru, kuigi pealkiri eksitas. Kuna meie lasteaia arendusjuht käis sellises Norra lasteaias külas, siis fotode ja jutu vahendusel olen kursis. Ta ütles, et sellised ei ole KÕIK Norra lasteaiad vaid just need, mis on orienteeritud õuesõppele. Hiljem õpitakse peamiselt õues, kirjutatakse liivale jne. arvutatakse kivide ja käbidega. Titest saati magavad lapsed väljas. Minu kui lasteaedniku jaoks on see liiga suur ekstreemsus, aga pean ütlema, et eesti lasteaias saavad lapsed tõesti väga vähe õppeperioodil õues olla. Kõige rohkem poolteist tundi enne lõunauinakut. Kevadel, kui ilusad ilmad, siis lähevad tublimad õpetajad ka pärast õhtuoodet välja aga enamus ootavad, kui vanemad lapsed ära viivad ja siis viimastega minnakse enne koju minekut. Kogu aeg õpitakse midagi ja koristatakse, Väikestega võtab juba pissimine ja riidesse panek pool tundi aega.
V
vanaema  /   15:41, 2. okt 2017
Mul on tunne ,et loo autor ei saa aru ,et laps peab mängima ja jooksma.Vahel saavad nad ka mudaseks.Kasvatasin oma lapsi nõuka ajal ja siis olid mul lastele lasteaias eraldi riided,et ma saaksin puhaste riietega koju minna.Laps ei saa korraga mängida ja oma riiete puhtust jälgida.Kui vanem soovib alati puhatalt riietatud last,siis peab ta ise kogu aeg ta kõrval olema.
T
to vanaema  /   22:21, 2. okt 2017
loo autor saab sellest väga hästi aru aga teie ei saa artiklist aru. palun lugege uuesti ja kohe mitu korda.
  /   16:28, 2. okt 2017
Mõelge nüüd laps tuleb lasteaeda riietega mis ei tohi määrduda. Ja siis kogu rühm seisab õues kuna riided peavad jääma puhtaks. Liiv liivakastis on mängimiseks ja sügise rõske õhu käes muutub natuke märjemaks ja siis see määribki. Lasteaedade kodukorras ju kirjas õues olemiseks riided mis võivad määrduda. Puhtuse eest hoolitseb lapsevanem.Kui me ei luba lastel lapsed olla siis ei saa neist õnnelike täiskasvanuid.
R
R  /   19:50, 2. okt 2017
Mina saan küll oma lapse lasteaiast mudasena tagasi...tihti ei jätku nii palju riideidki või ei kuiva hommikuks ära..aga sellest pole midagi...õppetööd on reaalselt päevas ehk 20minutit..3-4aastastel..ülejäänud päeva moodustab mäng,joonistamine jne. Ma ei tea mis lasteaiast autor räägib...
´
´Väiksele Idale.  /   08:12, 3. okt 2017
lohutuseks: lapsevanemat ei saa valida.
Kahjuks.
Õ
Õnneks on  /   12:28, 3. okt 2017
Õnneks on ka Eestis selliseid lasteaedu, kus lapsed iga ilmaga välja lähevad ja end mõnuga poriseks teevad ning on ka selline rühmatäis vanemaid, kes peavad seda NORMAALSEKS ja kes suhtuvad laste varasesse koolitamisse mõõdutundega. Või on siis minu laste pealtnäha tavalisemast tavalisem kuigi mõnusalt väikesearvuline lasteaed (Tallinnas) lihtsalt üks õnnelik erand...
  /   16:57, 3. okt 2017
jäta oma laps lasteaiast koju, las mängib mobiiltelefonis, seal mustaks ei saa. Uskumatud vanemad, nutavad lapse musta püksipõlve pärast, laske oma lastel ometi hullata ja olla lapsed, mitte mingid pupujukud.... ära mine, ära jookse, ära roni - tulemus, viletsa tervisega nännipunn kogu elu
P
Peeter  /   18:40, 3. okt 2017
Artikli autor tundub olevat sügavas depressioonis ja masenduses. Lisaks on naeruväärne rääkida eesti kultuuriruumis kümme korda, kui hea on ikka kõik Norras ja kui pees on kõik siin. Lisada sinna veel mingi ingliskeelne slogan - saabki sellise keskpärase jutukese, mida kõik blogid täis on.
Ja ausalt, see jutt, et "küll ma alles teeks".. Külapoe taga räägivad õlut trimpavad mehed sellest kogu aeg, mida nad teeksid või kes nad oleksid, aga napilt läks õnn neist mööda.
K
koorik  /   20:05, 3. okt 2017
Igas hästivarustatud lasteaias on ka mudavannid,mis aitavad võidelda allergiaga,ja parandavad immuunsussüsteemi.Kus sulepatjade vahelt küll see emme on tulnud?Kas emme ei tea,et puhastamiseks on välja mõeldud vesi ja seep? uurigu veidi,kuidas need lapsed,kes muda , vee,pori ja muu looduslikuga kokku puutuvad on tervemad ja elurõõmsamad.Oh neid eluvõõraid beibesid ja issisid,kes tegelikust elust pole isegi lugenud.
P
Pori  /   21:36, 3. okt 2017
Kas peseme puhtaks või teeme uue?
L
Lasteaiaõpetaja  /   07:39, 4. okt 2017
Väga üldistav artikkel kahjuks. Meie lasteaias käiakse vähemalt kaks korda nädalas metsas uitamas. Ka 2 aastased suudavad edukalt metsas 1,5 tundi ringi konnata iga ilmaga. Lapsed saavad ennast poriseks teha ja lompides teeme nii suurt kui ka väikest plärtsu. Enamus õppetegevusest saab ka õuesõppena teha, sest see peakski ju olema mänguline. Saan aru, et artikkel räägib suure linna lasteaiast, aga siis on ju võimalus uurida ning laps panna mõnda väikelasteaeda. Ja alati on võimalus õpetajatega rääkida ja neile ettepanekuid teha. Reeglina on nad päris toredad inimesed mitte mingid "nõukaaja kasvatajatest tigedad kollid". Ps meie lapsevanemad on väga rahul oma laste poriste riietega :)
E
Ellu  /   13:43, 5. okt 2017
Minuarust on jumala okei saada oma laps poriseba tagasi... Ausalt .. Minuarust see on kinnitus sellele et lapsel oli lõbus ja tore mitte ei istunud pingil ja passinud niisama ilma sest mustaks saada ei tohi ..ilus ilm nautimiseks .. Minu lapsed suvel kui padukat sadas ja vihm oli selline mitte päris jube külm ,mängisid rahus püksikute väel õuepeal poriloigus,jooksid vihmas ja möllasid ..ei istunud toas Nutiseadmes ..Seda nimetatakse Lapsepõlveks kui laps saab olla vaba .
M
Mari  /   17:10, 10. okt 2017
Olen kindel, et kirjutaja on Eesti koolis esimene, kes kriibib eliitkooli ukse taga.
.
....  /   15:14, 6. nov 2017
Ei saa hakata üldistama yhe halva kogemuse varal meil kelle lapsed on lasteaias käinud on oleme saanud nii häid kui halbu kogemusi sest see käib elu juurde nii lastel kui ka täiskasvanutel keskenduge pigem heale kui halvale olete ise ka rõõmsamad
.
....  /   15:14, 6. nov 2017
Ei saa hakata üldistama yhe halva kogemuse varal meil kelle lapsed on lasteaias käinud on oleme saanud nii häid kui halbu kogemusi sest see käib elu juurde nii lastel kui ka täiskasvanutel keskenduge pigem heale kui halvale olete ise ka rõõmsamad
C
crissu  /   13:43, 17. nov 2017
Aga mina just tahan, et mu laps mängib südamest, ega muretse oma riiete pärast vaid tunneb lapsepõlvest rõõmu!
Meil on poristeks aegadeks lihtsalt varutud lisakomplekt riideid, millega lasteaeda tulla ja minna. Kohapeal kasutatav komplekt ei pea ju uus ja uhke olema...

Loe ka neid lugusid