Jaga:     
Uudised

"Klouninina taha peitudes on lähisuhete teemal lastega rääkida lihtsam!" (12)

«Oleme ainus kutseline klounide abielupaar Eestis. Meil on ühised lapsed ja me oskame lastega mingitel teemadel ilmselt keskmisest lihtsamalt rääkida. Seega arutame kõige üle, isegi seksi," lubab klounipaar Piip ja Tuut ehk Toomas Tross ja Haide Männamäe ajakirjas Naisteleht.

Nad on sel sügisel võtnud omal muhedal moel käsile seksuaalkasvatuse teema ning ­üritavad sellest rääkida nii, et keegi ei peaks ­piinlikkust tundma: «Olgu kõiges ikka rõõmu ja lusti. Püüaks tabudest üle saada!»

Etendusel on oodatud on kõik, kes asjast veel täpselt ei tea, aga ka need, kes kõike enam väga ehk ei mäleta, ning loomulikult kõik teised, kes jäävad nende kahe äärmuse vahele,» muigab mees seksuaalkasvatuse teemat veidi lahates.

Toomas ja Haide said tõuke seksuaalsusest rääkida, kui nende perekonna noorim võsu oma küsimused sel teemal päevavalgele tõi. «Sõitsime mõni aeg tagasi Tallinnas autoga õhtul Pirita poole ja noorim laps, üheksa-aastane, nägi aknast reklaami, millel ilutseb lause «Kumm on seks!»»

Üsna pea tuli tagaistmelt vanematele küsimus, mida see tähendab. «Loomulikult oli meie tüdruku nägu eriti kaval. Polnud absoluutselt mingit kahtlust, et kusagil olid lapsed juba omavahel sel teemal rääkinud,» meenutab pereisa naerdes. «Mul oli tegelikult suur rõõm, et ta lõpuks selle teema püstitas ja et ta ennekõike võttis vaevaks seda küsida just meie käest, mitte ei värisenud nurgas ega läinud kuhugi mujale ise uurima.»

Loe, kuidas lastele seksuaalsusest rääkida! 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

8 kommentaari

  /   10:19, 1. okt 2017
See!
A
Aitäh!  /   12:12, 1. okt 2017
Aitäh Haidele ja Toomasele, kes on aidanud ja aitavad paljudel lastel suureks kasvada ning annavad suure panuse laste Inimeseks saamisel! Meie klounipaarile ainult parimat!!
A
Aitäh!  /   12:12, 1. okt 2017
Aitäh Haidele ja Toomasele, kes on aidanud ja aitavad paljudel lastel suureks kasvada ning annavad suure panuse laste Inimeseks saamisel! Meie klounipaarile ainult parimat!!
Ö
öh öh hhhööö  /   12:28, 1. okt 2017
Neid poliitkloune on kõik kohad täis ja nüüd nemad ka veel.
Eesti ongi üks klounide maa.
Ö
öh- le  /   12:36, 1. okt 2017
Ilmselgelt pole Sul lapsi. Poliitklounid? Piip ja Tuut on lastes südamlikkust, soojust ja hingeharidust kasvatavad eluterved inimesed. Kui Sul aga on lapsed, siis mine nendega kas või ühele Piip ja Tuut Mängumaja etendusele, saad ise ka haritumaks ja inimlikumaks. Minu laps on nende etendustega koos üles kasvanud .
E
eluterved?  /   19:13, 1. okt 2017
Kas mitte nemad kellegi telefoni pihta ei pannud?
T
Tige kala Nipi  /   20:32, 1. okt 2017
mitte Piip ja Tuut vaid Tipp ja Täpp panid
N
nägin   /   08:51, 6. okt 2017
juhuslikut kinos rellaami nende nn palju iietud mulale pimedas ja treki all ,lausa tülgastav ja mitte midagi naljakat või huvipakkuvat ,seda nad võiksidki oma lastele pimedas kodus ette näidata
T
To eluterved  /   20:27, 1. okt 2017
Ha-ha-ha! Kas mingi nali või? Nad ei pannud kohe päris kindlasti mitte kunagi mitte kellegi telefoni pihta.
H
Ha-hahaa.  /   22:06, 1. okt 2017
Kas peab tingimatta punane nina olema?
E
emme  /   13:35, 2. okt 2017
minu meelest on nad mingid jo..bud, ei midagi naljakat. Isegi lapsed ei naera (normaalse arenguga lapsed). Ei meeldi ka see äraleierdatud Lotte. Tänapäeva lapsed on teistsugused ja palju targamad, nemad ei huvitu sellisest aegunud komejandist, samuti Lotte ebareaalsed ja rumalavõitu targutused.
V
Vanaema!  /   17:44, 2. okt 2017
Ei meeldinud nad mulle ega lastelastele, nad ajasid ju lausa pläma. Mõelge kava ilusti läbi kui raha tulet küsima

Loe ka neid lugusid