Jaga:     
Blogid | Triini blogi

"Vahel tuleb enda ja lapse heaolu huvides lasta asjadel natukeseks lihtsalt minna..."

Vahepeal tuleb ilmselt oma enda elu ja heaolu huvides lasta asjadel natukeseks minna. Minu lapsel on täiega savi, kas toad on igapäevaselt puhtaks küüritud ja pesu pestud. Tema tahab süüa ja emme lähedust, sest seda aega, kus saame kahekesi koos olla nädalapäevadel on üpriski vähe

Viimasel ajal olen ma sattunud ühe vlogija (video blogija) videoid vaatama, kus ta siis natukene ülepingutatult teeb inimestele selgeks, mis on need olulised asjad siin elus. Tihtilugu elatakse elu väljaspoole täiuslikult, aga reaalsus on kõike muud. Eks mõnikord võib ju minu blogi lugedes jääda mulje, et asju kantakse kandikul ette, kõik on nii äge ja saab palmi all ka veel puhata. Milline on siis vaade argiellu?

Igaks juhuks pahandada

Täna tööle minnes ei osanud ma isegi õudusunenäos ette näha, mis minuga toimuma hakkab. Teadsin, et ees on ootamas koosolek, aga mis selle sisu on, oli enamjaolt arusaamatu. Seega ei osanud suurt ette valmistadagi järgnevaks. Ma sain aru, et minu alluvuses töötavad inimesed ei ole kõrgete ülemuste jaoks inimesed, vaid numbrid. Need numbrid aga ei näita kogu toimuvat. Statistiliselt saab mõõta mingeid tulemusi ala keskmise kõne kestvust või raporti kirjutamiseks kulunud aega, aga statistiliselt ei ole võimalik mõõta ära inimese keelelisi oskuseid, emotsionaalset intelligentsi ja muud säärast, mida tihtilugu klienditeenindaja elus vaja läheb.

Sellest hoolimata püütakse kõiki lüüa ühe puuga ja siis endalegi ootamatult sain kohati nagu vastu pead asjade eest juba ennatlikult, sest teistes osakondades olid mingil ajahetkel need jamad kokku keeratud ja nüüd siis vaja ju igaks juhuks juba ette veidikese pähe anda. Mine tea, äkki mõjub ennatlikult. Kui sellist asja lapsekasvatamisel rakendada, et enne pahanduse toimumist panen lapse juba karistustoolile, siis ilmselt kaugele selle taktikaga ei jõuaks.

Igatahes kui ma veel lõuna ajal suutsin teha valmis nimekirja toiduainetest, mida õhtu ostma pean ja kohustuste nimekirja kokku panna, siis peale koosolekut olin omadega nii läbi, et soovisin lihtsalt maas lamada ja surnut mängida. Tegelikult ei tohiks seda asja üldse koosolekuks nimetada, pigem nagu liistule tõmbamiseks, risti löömiseks?

Lapse ärkveloleku ajal veini ei joo

Seega koju jõudes suutsin kokku keerata mingi söögi kapis leiduvatest asjadest ning selle asemel, et panna pesumasin pesema ja triiklaud välja otsida ning koristada, oleksin tegelikult tahtnud ühe pokaali veini juua. Kuna aga meil on peres reegel, et lapse ärkveloleku ajal ei tarvitata alkoholi, siis tuli see mõte ootele panna ning pigem leida selliseid tegevusi, mida mu emotsionaalselt kurnatud mõistus koos lapsega ette võtta saaks.

Hakkasingi mõtlema, et kelle asi see on, kas mu toad säravad kui prillikivid ja kas kolm päeva pesurestil olnud pesu ka sinna neljandaks päevaks jääb? Vahepeal tuleb ilmselt oma enda elu ja heaolu huvides lasta asjadel natukeseks minna. Minu lapsel on täiega savi, kas toad on igapäevaselt puhtaks küüritud ja pesu pestud. Tema tahab süüa ja emme lähedust, sest seda aega, kus saame kahekesi koos olla nädalapäevadel on üpriski vähe. Kui varem lohutasin end sellega, et olen lapse jaoks olemas nädalavahetustel pikad päevad, siis nüüd on need asendunud 8-18 kestvate loenguperioodidega.

Seega jah, lasen pesul kuhjuda või olen üldse täielik rebel ning panen lausa triikimata pesu kappi ära! Ei lendagi iga päev tolmuimejaga ringi ja võtangi vahel poest soojaletist toitu kaasa, sest endal on jaks otsas pliidi ees seismiseks. Selle kõige asemel istun lasteaiast tulnud lapsega elutoa põrandal ja veeretame palli ja jutustame kaisutades, kuidas tema pikk päev läks. Vahepeal unistame sellest, mil saame kusagile ujuma minna või lausa metsa seenele.

­Minu nimi on Triin (31): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a), lisaks neile veel deegud, kassid Caesar ja George. Selles blogis räägin argielust ja mõtetest.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid