Jaga:     
Uudised

"Kuidas tulla toime kaaslasega, kes üha koristab ja sedasama ka sinult nõuab?" (1)

Korraarmastajal on raske tulla toime elukaaslasega, kes ei vaevu enda järelt koristama, lohakat aga ärritab puhtusefriigi pedantsus. Kuidas täiesti erinevaid arusaamu korras kodust klappima panna, kirjutab Naisteleht.

On inimesi, keda ei häiri põrandal vedelevad riided, mitu päeva pesemata nõud või ringi lendlevad tolmurullid mitte üks põrm. Väike segadus paneb neid end koguni mõnusamalt tundma. Samas on teisi, kes vajavad enda ümber puhast ja korras ümbrust, kus asjadel on oma kindel koht. Kui elu need kaks eri suhtumisega inimest ühe katuse alla kokku viib, võivad ees oodata konflikt, tülid ja pisaradki. Kipume arvama, et kaaslase suhtumine toa korrashoidu näitab ka tema suhtumist meisse endisse. Tegelikult ei pruugi teine aga arugi saada, et midagi on korrast ära. Harjumused on erinevad ja vale oleks arvata, et lohakavõitu kallim jätab asju laokile sinu ärritamiseks.

Kuidas tulla toime kaaslasega, kes üha koristab ja sedasama ka sinult nõuab? Või, vastupidi, korrast suurt ei hooli ja tahaks, et seda talle nina peale ei visataks? Hinge- ja kodurahu taastamiseks järgi neid lihtsaid soovitusi.

Räägi rahulikult

Probleemi eiramine ja salamisi lootmine, et küll asi paraneb, ei tööta.

Tee vahet mustusel ja ­segadusel

Tõelisel räpasusel ja mõningasel segadusel on suur vahe. Mustus viitab sellele, et toas on tõepoolest kõntsa: toidujääke või hallitust, pori või prahti. 

Leidke kompromiss koos

Alusta ideaalse kodu kirjeldamisest. Sa võid üllatuda, sest ka kaasa võib nii mitmeski punktis sinuga nõus olla. Just siin ongi võimalik leida ühine keel. 

Selgita ootusi fotode ja nimekirja abil

Kui olete leppinud kokku, milline võiks näha välja mõlemaid pooli rahuldav korras kodu, tee kenasti koristatud tubadest foto. 

Austa isiklikku ruumi ... teatud piirini

Kuigi ühiselt kasutatavad ruumid on mõistlik korras hoida, võiksid ka laitmatu elamise eelistajad sallida veidikest lohakust igaühe isiklikus ruumis. 

Ära nääguta

Kooselu inimesega, kel on puhtusest erinev arusaam, kes on lohakas ega märka asju, mida märkad sina, võib olla paras väljakutse. Elu pole aga lillepidu ka koos kaaslasega, kes pidevalt tänitab. 

Uuri, mis on segaduse taga

Võib-olla sa ei teagi, mis on teise harjumuste tagamaad. 

Toimetas Kerttu Jänese

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

1 kommentaar

E
Et mitte vaielda,  /   10:35, 24. sept 2017
lähen mina kalale.

Loe ka neid lugusid