Jaga:     
Uudised

Nele-Liis Vaiksoo parim sõber on poeg: "Meie sõpruse alus on ausus."

«Proovin Roniga kõigest rääkida. Usaldame teineteist täielikult. Teeme asju koos samuti suurima heameelega. Kui tal on minule küsimusi, siis ta küsib ja vastupidi,» räägib ta ajakirjas Naisteleht

Ema ja lapse suhetes peab naine oluliseks just ausust ning mõistmist. «Mina olen oma poja vastu aus. Kui mul on töiselt hõivatud periood, olen talle seda ka alati öelnud, et on selline aeg, kus me kohtume vähem ja saame koos olla harvem. Oma last ma muidugi päris üksi ei jäta. Tegelikkuses olen ma ju ikka kodus nagu kõik teisedki emad, lihtsalt ehk veidi teistel kellaaegadel kui tavalised vanemad. Minu graafik on paindlikum ja ma pole näinud probleeme.»

Ron on kasvanud üles keskkonnas, kus on artistitööga hästi kursis. «Ma pole talle liiga teinud ja ta pole meie elukorralduse üle kurtnud.» Väiksemana võttis Nele-Liis oma poja sageli etenduste proovidesse ja muusikalidele kaasa. Nüüd on poiss suurem ja teeb juba oma asju. «Meie kõigi lapsed jooksid koos linnahalli katakombides, hoidsime neil koos silma peal. Nii nad kasvasid. Nüüd ta enam minuga tööl ei käi. Ta on juba nii suur, et ega ta enam taha kaasa.»

Lauljatari sõnul on lapse enda graafik nii tihe ja vaba aega sedavõrd vähe, et pigem puhkab poiss lihtsalt kodus. «Ta käib poistekooris ja õpib pilli. Kooliski on koorid ja bändiruum.»

Seda, kas pojast tuleb muusik, ema ei tea. Tema asi on vaid poissi innustada sellel teel, mis ta valib. «Ma pole kindlasti pannud oma lapsele mingeid ootusi. Ei pea olema muusikute dünastia, et tema peab minu muusikageeni edasi kandma. Kõik läheb nii, nagu läheb, ja eks ta saab eluteel ise aru, mida kõige enam teha soovib. Loodan, et ta leiab midagi, mis inspireerib ja mida ta tahab ning jaksab teha. Et ta saab seeläbi õnnelikuks. Olgu selleks muusika või hoopis soov hakata arstiks või ehitajaks. Ta on minu laps, aga ma ei oma teda,» ütleb Nele-Liis. «Armastan oma tööd ja tahan, et minu poeg saaks samasuguse tuleviku. Olen aru saanud, et minu eesmärk on kasvatada temast poiss, kes ei tee kellelegi kurja ja kelle elus on väärtused paigas.» 

Toimetas Kerttu Jänese

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid