Jaga:     
Blogid

Ema: "Ma ei taha hoida teiste lapsi!"

Jah, ma olen naisterahvas, mul on kolm vapustavat last, ning jah, ma ei taha hoida teiste lapsi. Miks, kirjutab Mai-Liis oma blogis ajakirjas Anne&Stiil

Kujutlege olukorda, kus olete juhtumisi sõbranna sünnipäeval. Korraga astub sisse tuttav, keda näed heal juhul kord aastas. Igal juhul on tegemist kena ja kõigiti toreda inimesega. Ta on oma lapsega, kes on noh, umbes alla aasta vanune või nii. Tuttav tahab kangesti lobiseda ühe teise tuttavaga, keda ta just silmas, kuid ta vaatab hindavalt seltskonnas ringi, kes võiks sellal, kui tema kirgastunult vestleb, hoida tema last, seda alla-aastast tegelast. Ja mis te nüüd arvate, kelle suunas ta pilk suundub ning tema näole saab valguda lai naeratus? Loomulikult minu poole.

“Sest oot,” rehkendab ta, “sul ju kolm last, sa oled lastega harjunud, sa tead, kuidas nendega olla, kindlasti naudid sa kvaliteetset aega väikeste olevustega üle kõige.” Ning siis surutaksegi võõras laps mulle sülle ja eemaldutakse õndsal pilgul… sest ilmselgelt olen ma õnnega koos, sain ju praegu eriti nunnu tegelase omale sülle! Vaata, kui armas ta on! Kas pole imeline! Ja kuidas ta veel naeratab! Jah, teate, ega ikka ole väga nunnu kogu see värk, ma mõtlen, see seis üleüldiselt.

Ma tean väga palju väga sümpaatseid lapsi, aga palun, ärge eeldage, et ma peaksin neid hoidma. Saage ometi aru, ma olen tulnud sünnipäevale, olen oma lapsed ära sokutanud ja tahan suhelda teiste täiskasvanutega. Rääkida normaalselt, ilma et peaksin kellelegi samal ajal selgeks tegema, et ära pane mulle (või omale) näppe ninna, ära hüppa söögilaualt maha ega topi suhu seda kahtlast asjandust, mille sa diivani alt leidsid.

Aga julged sa piiksatada, et kuule, ma ei taha su järeltulijat hoida, mis siis, et ta on erakordsus kuubis? Näib, et ma mingi argliku katse siin blogis siiski nagu teeks praegu… Andke andeks, ma lihtsalt ei taha teiste lapsi kantseldada, tahan olla enda ja vestluskaaslase, täiskasvanud (juhuu!) vestluskaaslase päralt. Ei ole ju palju palutud? 

Loe edasi Anne&Stiili veebist

Loe ka neid lugusid