Jaga:     
Uudised

Kaja Kallas astus Perekooli foorumis blogija kaitseks välja

Väikese poja emana sattus Kaja Kallas lugema Perekooli foorumit, kus blogija vastu aina õelamaks mindi. Kaja hankis tundmatu blogija kontakti ja kirjutas talle, räägib Kaja ajakirjas Anne&Stiil.

Selleks, et naine ei tohiks lasta end anonüümsetel kommentaatoritel alandada: “Võõrad inimesed ei tunne ju meid, milleks otsida internetist heakskiitu tundmatutelt inimestelt. Hindama peaks oma lähedaste inimeste arvamust.”

Kaja meelest on meil arvamusvabaduses ja internetisuhtluses veel palju õppida ja ega ta isegi kurjade inimeste kommentaaridest puutumata ole. Enda suhteteemadel rääkimine tekitab Kajas ebamugavust. Korraks siiski kümne aasta tagusesse perioodi tagasi pöördudes räägib Kaja (kes oli toona advokaat ja kandis perenime Leiger), et iga inimene tahab ju, et abielu oleks üks ja igavene.

Lahutus kasvatas emaks saamisest rohkemgi

“Paraku aga asjad ei lähe alati soovitud suunas ja tuli lahkuminek. See oli traagiline periood, mille olen pannud kirja üsna süngesse musta märkmikku – aga lahutus kasvatas mind võib-olla isegi rohkem kui emakssaamine. Tegi elu suhtes alandlikumaks, kannatlikumaks. Õpetas väärtustama, mis mul juba olemas oli, aga mida võtsin enesestmõistetavana. Kogenumad on võrrelnud lahutust ka leinaga. See nõuab eneseületust. Mina julgen öelda, et lahutus kasvatas minust parema inimese.”

Päevik kui psühholoog

Hiljuti võttis Kaja kätte päeviku, kuhu pärast lahutust – kümme aastat tagasi – oli üles tähendanud hingepinnases pesitseva kujuteldava kaaslase. Nii klišeelikult kui see ka ei kõla, et mõttel on jõud, imestab Kaja, kui täpselt vastab toona kirja pandu sellele, milline on praegu tema kõrval olev kaaslane Arvo. 

Investeerimispankur Arvo Hallikuga on Kaja koos olnud rohkem kui aasta. Neid viis kokku ühine sõpruskond. Arvost rääkides kasutab Kaja romantiliselt sõnu Anne Veski kuulsast laulust “Pihtimus”: “Ta on mees, kel on hell pilk, kel mõte aus ja süda nii kui kuld…” 

Toimetas Kerttu Jänese

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid