Jaga:     
Blogid

Haara ohjad: „Laps ei pea olema kohustus, mis surub su nurka koduseinte vahele!“ (1)

Miks paljudel emadel on masendus ja põgenemisvajadus? Kummitavad mõtted, et tahaks vaid magada, üksi olla, midagi ägedat teha ja ilma lasteta!

Muudkui sirvime veebis, kus ja kes mida teeb, samas tunneme kohe, et meile lüüakse kehva ema tiitel kuklasse, kui natuke hingame väljaspool kodu ja ilma lasteta õhku. Olgu, ma ei poolda väikeste beebide kellegi hoida jätmist ja pidutsemist. Aga ma ka ei löö risti naist, kes tunnikese kodust eemal veedab, sõbrannade juures on või ilusalongi külastab. Veidike mudimist õlapiirkonnas ei tee ju paha. See ei ole mingisse klubisse või baari jooksmine ja enese täis rüüpamine. Tunnikese saab hoida beebit isa, kes on võrdne emaga, isa võib kauemgi hoida, oleneb beebist.

Nt külastasin minagi eile oma sõbrannat, mul küll oli beebi kaasas, aga oli ka ema kaasas. Sõbranna on juhuslikult üks parim fotograaf, juuksur ning maailma armsaim perenaine oma majas. Mina sain oma mõtted ja tunded ilma filtriteta välja voolata lasta, samas sai meist kauneid pilte ja ema sai oma lapselapsega samuti pilte ning ka tegeleda. Minus küll puudub see oskus oma lasteta puhata, sest mõtlen siis terve aja neile, aga ma ei keela endale hingamist ja seda saab ka lapsega koos.

Ma ise olen nii oma lapse küljes, et jube kohe. Aga no ma ei saa koju ära ka manduda ja meie elu on ainult meie oma kätes, kui sa midagi ei tee ja kodus seina vahid, siis raha see sisse ei too, targemaks ei tee ja uusi oskusi ei anna. Seega lähen õpin Microbladingut, et omada oskust, mida alati osata olen tahtnud ja samas võimaldades endale hobi, mis ühtlasi ka raha sisse saab tuua.

Seega ära tunne, et laps on kohustus, mis surub su nurka või koduseinte vahele. Et nüüd võid sa vaid käru lükata ja tissitav mamma olla. Ära näe aga ka selles muret, et ei saa koguaeg ringi lipata. Sinu tibu on vaid aasta, tegelikult isegi alla selle, selline beebi, kes sind rakkes hoiab. Võta parem kõhukott ja laps, sõida auto, bussi, rongi või millega iganes, kuhu iganes ja naudi. 

ALLIKAS: http://www.kristelkybarsepp.ee

1 kommentaar

A
ants  /   09:39, 16. sept 2017
Laps on väga suur rõõm

Loe ka neid lugusid