Jaga:     
Blogid

Miks iga eestlane teab Märt ja Priit Piusi ehk kuidas oma lapsele õige hobi leida?

Need on põhjused, miks su laps tahab oma hobiga tegeleda vabal tahtel ka viis aastat hiljem. Samu põhimõtteid järgides on tippu jõudnud ka Eesti kuulsused.

Et mitte astuda trenni valides ämbrisse, annab Tantsuklubi KOIT mõned juhtnöörid. 

1) Hinna ja kvaliteedi suhe ehk miks on Tiit Soku korvpallikoolil põrand, millele astumiseks tuleb ette näidata jalanõude tallad
Soodne trenn võib olla soodne viletsate treeningtingimuste tõttu. Tasuks uurida, kas ruum on ka talvel hästi soojustatud, õhutatav ning põrandaga, mis ei põruta hüpates-joostes jalgu. Oluline on ka asukoht, et piirkond oleks turvaline ja laps julgeks üksi trennist koju tulla. 

Saalitäis õpilasi jätab küll populaarse trenni mulje, kuid kui sul oleks peres 20 õde-venda, kui palju jätkuks emal tähelepanu ühe lapse jaoks? 10lapselises seltskonnas seevastu on koostöö sujuv nii grupis, paaris kui üksi. Ja õpetaja mäletab alati sinu lapse nime ning teab peast tema arenguteed.

2) Õpetaja valik ehk miks on balletikoolis sisseastumiskatsed
Võiks uurida, kas õpetajal on erialane haridus. See tagab mittekahjustavad treeningmeetodid ja terve keha ka viie aasta pärast, kui laps on treeninud end võistlusrühma või ees ootavad lavastuste soolorollid! 
Lastesõbralik õpetajaga, kes on hakkamist täis, kuid ei oma pedagoogilist haridust ega koosta õppekava, ei pruugi süstemaatilist arengut tagada. Sellisel juhul võib jääda „kauaigatsetud spagaat“ vaid unistuseks.

3) Trenn kui parim sõber ehk ütle, kes su sõbrad on ja ma ütlen, kes oled sina
Tasuks mõelda ja uurida, kuidas trenn last mõjutab ja kasvatab, et see võiks olla tema kolmas kodu kooli ja päriskodu kõrval. Kui aga üks aasta tegeleda tantsuga, järgmisel aastal proovida jalgpalli ning siis katsetada ratsutamist, ei teki kindlat pinnast.

Uued sõbrad toovad värskust ning on vajalikud. Iga aasta aga parimat sõpra vahetades ei teki usaldust ning püsivat sidet kellegagi lähedaseks saamiseks. Nii on ka trenniga – valige lapsele hobi läbimõeldult ja olge sellele truu.

4) Järjepidevus viib sihile, ehk miks me kõik teame Märt ja Priit Piusi
Eesti armastatud staarid on samuti saanud kuulsaks oma alale ning profesionaalsetele juhendajatele truuks jäädes.
Noored näitlejad nagu Tõnis Niinemets, Kaisa Selde või vennad Piusid on kõik näitleja kõrgharidusega ning seetõttu tuntud, et on end läbi professionaalse koolituse tippu treeninud.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid