Jaga:     
Blogid

Pärast lahutust: „Ma ei kujuta ette, et viin lapsed nende oma isa juurest ära, võõra mehe juurde.“

Käisin lahutuse ajal päris palju psühholoogide juures. Üks heitis mulle meie eluviisi ette, et mis peremudeli me nii lastele anname. Oh, kui hinge ma seda alguses võtsin, kirjutab Anne&Stiili blogis Mai-Liis.

Kuid mida aeg edasi, seda enam hakkasin talle mõttes vastu vaidlema. Jah, me pole traditsiooniline pere, kuid oleme õnnelikud. Me elame, kuidas oskame, proovides võimalikult vähe oma lapsi kahjustada.

13 aastat abielu ei saa lõpetada sõrmenipsuga, nagu selgus. Mäletan esimesest poolest aastast vähe, vaid seda, et olin pidevalt hüsteerias ja mu eks rahustas mind kogu aeg. Mu jumal, kui palju me sellel ajal rääkisime! Usun, et rohkem, kui terve abielu ajal kokku. Minul võttis toibumine aega kaks aastat. Esimene pool aastat oli põrgu, peale seda juba talutav. Aga kaks aastat läks aega, kuni ma tundsin, et nüüd olen vaba.

Koos elame me endiselt. Eraldi tubades, mõnikord läheb päevi, kus me ei kohtu, teinekord jälle räägime pikki jutte. See ei olnud plaanitud, lihtsalt elu on nii läinud. Aga muudmoodi ei tahakski. Ma olen pidanud oiiii kui palju kordi inimestele seletama, miks me nii elame. Et ma jään ju oma elust, oma võimalustest ilma. Et ma ei leia iial kedagi uut, kui ma pole vanast lahti lasknud. Aga teate. Ma ei tahagi. Ma ei taha leida endale uut elukaaslast. Lihtsalt ei kujuta ette, et viin lapsed nende oma isa juurest ära, võõra mehe juurde. Või siis hakkame lapsi jagama, nädal siin, nädal seal. Jaa, ma tean, see on paljude laste igapäev ning kui see kõigile sobib, siis on ju hästi. Aga meile ei tundu see sobivat.

Jah, mu lapsed ei näe vanematevahelist hellust, kallistamisi. Aga nad ei näe ka tülisid. Me ei mölise, ei inise, ei vingu. Ei võta teineteise kallal. Nad näevad austust vanemate vahel, sõprust. Teineteisele toeks olemist. Kui me ei oleks lahku läinud, lihtsalt laste pärast teinud head nägu ja kokku jäänud, oleks kodune õhkkond hoopis teine. Nagu see oli enne lahkuminekut.

Loe ka neid lugusid