Jaga:     
Uudised

OLGE VALVSAD: ülitugev magnettorm ja täiskuu mõju ajavad inimesed pööraseks? (3)

Täna on viimaste aastate üks tugevamaid magnettorme, samuti kestab veel täiskuu mõju. Miks see lapsed hulluks ajab?

Magnettormi enim kogetud sümptomiteks on väsimus, uimasus ja unisus päevasel ajal. Samuti unehäired, keskendumisvõime raskused, seletamatult kehv meeleolu ja ärevus, kergesti ärritatavus. Võib esineda ka peavalu.

Mõjutab kuni 30 % inimesi

Elektromagnetväljade, sealhulgas magnettormide inimmõjude uurimisega tegeletakse Tallinna tehnikaülikooli uurimisrühmas Tarmo Koppeli eestvedamisel. Tarmo Koppeli uurimiste põhjal kõik inimesed ei ole tundlikud, kuid 20-30% elanikkonnast võivad reageerida muutustele magnetväljas.

Magnettormid klassifitseeritakse vahemikku KP5-KP9. Seetõttu loetakse tänast astet KP8 väga tugevaks magnettormiks. Juba aegade hämarusest on ka usutud, et täiskuu mõjutab inimese käitumist. 

Laps ei maga!

Kui Tartus elava Eneli Viltmanni (34) poeg Johannes (1 a 6 k) oli mõnekuune, juhtus Eneli imetamisnõustaja Anne Ilvesele kurtma, et poeg magab mõnel ööl rahutumalt kui muidu, sipleb ja ärkab sageli. Seejärel tekib pikem paus, kuni kordub sama. Mispeale uuris nõustaja, ega neil rahutuse­öödel täiskuu ei paista. Enelile tuli küsimus üllatusena, sest ta polnud kuulnudki, et lapsed võiksid täiskuuajal käituda teisiti kui muidu.

Vahepeal jõudis Eneli kuuldu juba unustada, ent kui pojal järgmine kord öine rahutus tekkis, meenus ka nõustaja jutt. “Vaatasin õhtul taevasse ja seal ta oli – täiskuu!” naerab Eneli.  Selle peale hakkas Eneli last jälgima ja märkas, et täpselt sama kordub igal täiskuuajal, nüüdseks juba pisut üle aasta. “Ma ei pea enam kalendrisse või taevasse vaatamagi: kui poja hakkab öösiti rahutumalt magama, tean, et taevas on täiskuu. Õnneks ei kesta see kaua, maksimaalselt kolm-neli ööd. Ja laps ei kisa ega jonni, vaid lihtsalt sipleb läbi une rohkem ja ka tissivajadus on suurem.”

Mida suuremaks Johannes kasvab, seda rohkem on Eneli sõnul tunda täiskuu mõju pojale ka päeval. “Siis on ta hoopis ülemeelikum ja krutskilisem kui muidu,” lausub Eneli. Rahutu une ja siputamise leevendamiseks võtab Eneli täiskuuöödel poja kaissu. aastat korraldanud loodusrütmidega koos­kõlas elamise koolitusi, kus ta räägib kuufaaside mõjust inimesele.

Pere ja Kodu digiajakirjas on mugavalt leitavad kõik arhiiivlood!

3 kommentaari

S
Suhe  /   05:02, 10. sept 2017
Inimesed lähevad iga asjaga segaseks,üks teeb tuumaplahvatusi,teine alustab SAPADIGA,kolmas karjub
raha,neljas on ülesöönud ja karjub,viies on süstinud ja koomas jne.
S
Suhe  /   05:02, 10. sept 2017
Inimesed lähevad iga asjaga segaseks,üks teeb tuumaplahvatusi,teine alustab SAPADIGA,kolmas karjub
raha,neljas on ülesöönud ja karjub,viies on süstinud ja koomas jne.
L
Lihtsurelik:  /   10:33, 10. sept 2017
mõned aastad tagasi teavitati magnettormidest inimesi; siis oli meil võimalik nende mõju ENNETADA, praegu on aga põhitähelepanu suunatud mitte ennetamisele, vaid tagajärgede leevendamisele. Tänud!

Loe ka neid lugusid