Jaga:     
Uudised

4 nippi, et kooli algus sujuks tõrgeteta!

Lapse, eriti esiklapse kooliminek tundub vanematele tihti keeruline. Kuid pole olemas väljapääsmatuid olukordi. Siin on lahendused kõige põletavamatele muredele. 

  • Üksi kodus olemine. See oleneb lapsest, iga vanem tunneb oma last kõige paremini. Iseseisvust võiks harjutada juba enne kooli algust. Näiteks jätta laps tunniks-kaheks iseseisvalt koju, õpetada talle telefoni kasutamist, panna nähtavale kohale kirja vajalikud telefoninumbrid. Lisaks vanemate numbritele ka vanemate õdede-vendade, tädide-onude või vanavanemate numbrid, kelle poole laps vajadusel pöörduda saab.
  • Leppige kokku lapse tegevused kodus pärast kooli ja enne vanemate tulekut. Koostage koos lapsega päevaplaan. Millal on aeg ärgata, õppida, süüa, puhata, magama minna. Lubage lapsel järk-järgult vastutada ja iseseisvuda.
  • Õhtuses vahetuses käiva lapse päeva sisustamiseks uurige, kas mõni klubi pakub huviringe ka hommikupoolsel ajal. Koolipäev algab õhtuses vahetuses tavaliselt kell 11–12. Hommikune aeg võiks olla lapsele kordamiseks, kuigi õhtul peaks ikkagi koos õppima ja asjad pakkima. Saab ka nii, et õhtul arutate kodused tööd läbi, kuid nende tegemine jääb talle hommikuks.
  • Esimestel koolipäevadel rääkige lapsega põhjalikult läbi (kasvõi teel kooli bussis või autos), mis juhtuma hakkab: kõigepealt vahetad garderoobis jalanõud; siis lähed klassi, kuhu tuleb ka õpetaja, ja algab tund; siis tuleb vahetund; ja siis ühel hetkel tuleb söögivahetund, kus te kõik lähete sööklasse sööma... Ja nii edasi kuni kojuminekuni välja. Sest muidu võib juhtuda, et väike inimene ei märkagi näiteks sööma minna ja kannatab terve päev tühja kõhtu.
  • Põhjaliku loo esimesse klassi minekust leiad Pere ja Kodu septembrinumbrist!
Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid