Jaga:     
Uudised

Uues Pere ja Kodu numbris: Märt Pius ja Saara Kadak kutsuvad külla!

Septembrinumbris kutsuvad Pere ja Kodu (koos oma lugejatega!) lisaks Märdile-Saarale külla ka Allar ja Kerstin Raja, kelle tütar Ronja sündis, kui ülejäänud Eesti rahvas juubeldas tema issi pronksmedali üle neljapaadi sõudmises Rio de Janeiro olümpial!

“Oleme beebiellu sisse elanud,” ohkab Saara õnnelikult. Alles mõned päevad tagasi, võttis Märt, tütreke süles, äsja väikselt tiirult koju jõudnud Saarat vastu sõnadega: “Meil oli Susannaga nii mõnus, sa võid täitsa rahulikult vahel ära käia, me saame kõigega hakkama!”

Mihkel Raud: “Issi, kas sul ei ole raha?” küsis Mirjam nii valju häälega, kui tema nelja-aastasest kerest välja tuleb. See hääl võib olla üsna vali.

Merle Liivak: Neid ridu kirjutades mõtlen neile isadele ja emadele, kes jagavad sotsiaalmeedias omapäraseid laste nimesid, naeravad nende üle ja hoiatavad nimeleksikoni peavoolust kõrvale astuvaid vanemaid koolikiusu eest.

Milliseks kasvavad lapsed võõras kultuuris? On nad juurteta maailmakodanikud või igas olukorras hästi kohanevad noored, kellele rahvus ja päritolukultuur polegi enam nii tähtsad? Uurime seda kolmanda kultuuri lastelt ja nende vanematelt.

Mõni laps vajub hetkega lõunaunne, teine vähkreb küljelt küljele ega saa kuidagi sõba silmale. Miks sunnib lasteaia päevakava kõik lapsed – olenemata vanusest – ühtviisi magama? Ja kas see on seadusega kooskõlas?

Mida rääkida ja millal rääkida lapsele rahast, et ta oleks teadlik ja oskaks rahaga ümber käia?

Kuigi lapsuke on kooliminekust õhinas, siis ise, hirmuhigi otsa ees, võid mõelda hoopis, kuidas ta liikluses hakkama saab või mida ta üksi kodus teeb.

Laps kannab vahetusjalanõusid kogu pika lasteaia- või koolipäeva, seetõttu ei tasu nende kvaliteedis allahindlust lubada. Kõige tähtsam: et jalats toetaks lapse jalga, oleks kerge ja laseks õhku läbi.

Maal on kõige parem elada siis, kui saad teha tööd oma kodust, usub Rõuges oma ettevõtjakarjääri alustav nelja lapse isa Taavi Karu.

"Tubli laps!” kiitsin, kui mu tütar lauast tõustes viisakalt tänas. Minu hea tuttav reageeris sellele ootamatult üliemotsionaalselt. Ta leidis, et “tubli” on üks mõttetu sõna, mis ei anna lapsele mingit tagasisidet. “Mida see tubli üldse tähendab?” pahandas ta. Toona arvasin, et ta pingutab üle, ent kas ikka pingutas?

Mõnegi kujutluses on Briti Columbia eelkõige roheliste laante ja ürgse loodusega paik. “Aga meie elame hoopis kõrbes,” teatab Kadri LaRiviere-Press, kelle pere elukohaks on Kamloopsi linn selles Kanada suuruselt kolmandas provintsis.

Mida teha lapsevanematega, kelle arvates on vaktsineerimine ohtlik või seda pole üldse vaja?

Jalgpallitrennis käiv vanem poeg hakkas kurtma, et tal on raske hingata. Kas see on astma?

Massaaž toetab beebi arengut ja pakub lähedust vanemaga. Soovitusi harjutusteks jagab Kadi Leppik, beebimassaaži õpetaja ja massöör, rasedusjärgne õde, une- ja imetamisnõustaja, kes töötab nii Inglismaal, Prantsusmaal kui ka Eestis.

Teekond emana saab alguse hetkest, mil lapse süda naise südame all esimesi lööke teeb. Ent kuidas elada edasi, kui see tilluke süda lakkab tuksumast? Kadi Saar kirjutab oma isiklikust kogemusest ning usutleb saatusekaaslasi.

Blogi: Ma olen alati tahtnud suurt perekonda. Niisiis küsimus, kas saada teine laps või mitte, ei olnud üldse päeva­korras. Jah, saada! Ning vanusevahe võiks olla väike.

Suures pildis jagunevad vanemad kaheks: need, kes pole tissi­streigist kuulnudki, ja need, kes seda kabuhirmus kardavad. Mis see on, miks tekib ja kuidas sellest jagu saada?

Kas siis põlvamaalased ainult pitsat söövadki? Nii tahaks küsida, kui kuuleme, et Ihamarus asuvas pisikeses söögikohas Pizza Olive tellitakse mõni päev üle kahesaja pitsa. Selle teoga on saanud hakkama üks vahvalt pöörane perekond.

Reis mõnda kaugemasse paika mõlkus meil mõttes juba siis, kui lapsi oli veel kaks. Tegudeni jõudmine võttis aega, sest esialgu tundus ettevõtmine hirmutav. Aga nagu välja tuli – polnud seal peljata midagi!

Pisike Ronja sündis Allar ja Kerstin Raja perre möödunud augustis. Samal ajal kui ülejäänud Eesti rahvas juubeldas issi pronksmedali üle neljapaadi sõudmises Rio de Janeiro olümpial.

Loe mugavalt Pere ja Kodu digiajakirja! Veel augusti lõpuni saad digiajakirja tellida 50% soodsamalt! Sulle on lihtsalt kättesaadavad ka arhiivilood. Vaata lisaks ja vormista kohe!

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid