Jaga:     
Uudised

Yoko Alender: "Kui vanem poeg kooli minema hakkas, olin ikka tükk aega täitsa endast väljas."

Uma Chantali (7) kooliminekut võetakse peres rahulikult. „Võrreldes sellega, kui esimene laps kooli läks, on see kõik kuidagi möödaminnes,” räägib Yoko. „Kui meil vanem poeg kooli minema hakkas, olin ikka tükk aega täitsa endast väljas."

Temaga võetigi koolipikendust, mis oli väga õige otsus. "Tol ajal oli see minu jaoks aga hästi keeruline. Õnneks oli abikaasa toeks, ta võttis asja rahulikult ja ratsionaalselt – kui ei ole valmis, siis ärgu mingu veel kooli. Priit ei olnud tohutult kinni selles, et peab minema just selles eas ja just sinna kooli.”

Arhitekti ja Riigikogu liikme Yoko Alenderi (38) ja Priit Juurmanni (45) peres on sellest sügisest kolm koolilast – pere kolmas laps Uma Chantal (7) läheb 1. klassi. Kohe viieseks saav pesamuna Dag Ferdinand jääb veel lasteaeda.

Naine usub, et ühtegi inimest ei saa kasvatada – ta peab ikka ise kasvama. „Meie lapsevanematena peame tegelema ja vaeva nägema eelkõige iseendaga: püüda kinni esimesest emotsioonist ja hingata sisse-välja. Keegi psühholoog on ka öelnud, et eeskuju pole mitte parim viis kasvatada, vaid ainus viis.”

Toimetas Kerttu Jänese

Loe ajakirjast Koolieelik pikka ja inspireerivat lugu Yoko Alendri pereelust kolme koolilapsega.

Loe ka neid lugusid