Jaga:     
Blogid

Meie kogemus: väikelastega Bulgaariasse - soodne ja päikseline!

Kui on kaasas kolmeaastane väike inimene, siis ilmselgelt on see enese ja lapse piinamine, kui püüaks tutvuda vaatamisväärsustega. Rannapuhkus Bulgaarias on aga ideaalne! Üks väike liivahunnik ja paar mänguasja pihku, siis on meie laps nõus terve päeva ühe koha peal püsima!

Taaskord on jõudnud kätte elus see aeg, kus tuleb pakkida kohvrid ning sukelduda tundmatusse. Seekord siis tuleb vaid need kohvrid paremini pakkida, sest muidu ei ole võimalik midagi tagasi tulles kaasa võtta. Kui päris aus olla, siis väga tundmatusse kohta siiski ei roni. Läheme tagasi Bulgaariasse puhkama. Kuurordiks on taaskord Päikeserannik (ehk Sljantšjev Brjag), aga oleme seekord veidikese kaugemas nurgas, mis peaks tähendama seda, et saame rahulikult öösiti magada ka.

Kui üle-eelmine aasta Bulgaarias käisime, siis oli Piiga sutsukese üle aasta vana ja sai kaasa pakitud mega kogus riideid. Ma ei liialda, sest kohvri sisust umbes 75% olid riided ja nendest umbes 90% olid tema riided ning kohvri kaal võis olla 32kg. Võtsin Piigale kaasa igaks päevaks umbes kolm komplekti riideid ja siis veel tagavara ka juurde ja reaalsuses ei olnud mul sellest kogusest isegi mitte kolmandikku vaja. Tookord sai kaasa veetud ka kergkäru, aga praeguseks kolmene ei ole nõus üldse käru poole vaatamagi.

Seega tuleb teha korralik nimekiri asjadest, mida võiks kaasa võtta ja nendest umbes pooled asjad koju jätta ja olemegi minekuks valmis. Miks siis valisime selle kuurordi taaskord? Loomulikult oleks võinud ju rohkem raha välja käia ja minna kolama kusagile mujale, sest viimase aja popp koht on Kreeka. Bulgaaria osutus valituks eelkõige hinna tõttu. Kui on kaasas selline kolmene väike inimene, siis ilmselgelt on see enese ja lapse piinamine kui sooviks tutvuda igasugu kultuuriasjadega ja kui minna sellisesse kohta nagu Kreeka, siis paratamatult ei tahaks vaid kuurordis või rannas istuda, vaid sooviks kasutada võimalust vaatamisväärsustega tutvumiseks.

Rand ja liivalossid

Bulgaaria on igas mõttes ideaalne: Päikeseranniku lähedal ei ole suurt midagi vaadata ja seega ongi enamus ajast mere ääres praadimiseks mõeldud. Kuna Piiga on suur veesõber, siis saab see olema täielik D-vitamiini tankimise puhkus. Saab kenasti pruuniks igast küljest, maitsta fantastilisi kööke ning nautida seda, et 10 päeva ei ole vaja ise koristada ega süüa teha. Ühe ema jaoks on see juba suur luksus.

Teada on ju see, et lapsega koos puhkamine ei ole just päris puhkus, sest lapsed ärkavad vara ning kogu aeg on vaja neile järgi joosta ja silma peal hoida ja seda eriti teravalt kui ollakse veekogu lähedal, aga õnneks on Piiga selline, et kui tekitada talle üks väike liivahunnik ja anda paar mänguasja pihku, siis ta on nõus terve päeva ühe koha peal püsima ning liiva ja muud kraami kokku kuhjama. Lisaks on ühe lapse peale kaks lapsevanemat, seega saab vahetustes lapse järgi joosta :D

Igatahes kui natukenegi on võimalust ja lapsed on pisikesed, siis soovitan minna Bulgaariasse. Hotelli valides kindlasti vältida toitlustust hotellis, sest see tähendab, et peab kohustuslikus korras vara ärkama, sest hiline mineja saab vaid riismeid. Samas toiduportsud restoranides on korralikud ning hinnad on meie mõistes naeruväärselt odavad. Näiteks kolmele supp-praad-magustoit-joogid läksid viimane kord kokku 15€. Eks arvata võib, et vahepeal on hinnad veidikese tõusnud, aga kuna selle palavusega seal nagunii kolm korda päevas sellist toidukogust nahka panna ei jõua, siis ma isegi ei muretse kulutamise pärast.

Puhas ja korras

Bulgaarias on Musta mere ääres olemine fantastiline, sest sa näed, mis toimub su varvaste ees ning viimane kord oleksime äärepealt ühe väikese krabi infarktini viinud, sest nii äge oli jälgida, kuidas see tegelane meres oma asju ajab.

Rannad on puhtad, aga jagatud tsoonidesse: kui on toolidega ala, siis see ala on tasuline, aga oma tekiga saad toolide vahelisel alal täiesti tasuta päikest võtta. Rand on puhas ja hooldatud ja isegi võiks öelda, et Pärnu rand jääb oma puhtusega korralikult alla. Jalutuskäigu kaugusel asub Nessebari linn, mis pakub silmailu ja avastamisrõõmu ning Päikeseranniku keskuses leidub meelelahutust igale inimesele. Ja kui juba sinna minna, siis soovitan unustada ära Eesti reisibüroode pakutavad ekskursioonid. Enamasti nad ostavad teenuse sisse kohalikest turismibüroodest ning hinnad on seeläbi krõbedamad. Kohalikud pakuvad päris hea hinnaga võimalust minna ringi seiklema ja erinevaid lähedal asuvaid linnu avastama.

Kohvrisse ruumi

Kaasa tasuks kindlasti pakkida korraliku faktoriga lapsele sobilik päikesekreem, sest päike võtab seal ka varasügisel kõvasti ja kui on suuremad lapsed kaasas, siis leidub hiigelsuuri veeparke, kuhu saab seiklema minna. Kohalikud riided on hea hinnaga ja väga kvaliteetsed. Viimane kord tõime kingituseks kaasa õelapsele kena kleidi, mida nüüd Piiga rõõmuga kannab ning kuigi natukene on näha kulumise märke, siis tegemist on ikka kvaliteetse kraamiga selle hinna suhtes. Eestis ei saa nii hea hinnaga riideid, mis aastaid kestaks ja seda veel lastel. Bulgaariasse minnes tasub seega kohvrisse ruumi jätta korralikult 😊

Minu nimi on Triin (31): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a), lisaks neile veel deegud, kassid Caesar ja George. Selles blogis räägin argielust ja mõtetest.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid