2
fotot
Jaga:     
Blogid | Heli blogi

Kirjanik: „Tavapäraseim nutmise põhjus on kooselu inimesega, kes ei toeta mitte mingil viisil sinu unistusi ja tegemisi.“ (6)

Raha väga ei ole, tegemised ei kulge. Sul oleks nagu unistus ja tead, kuidas selle poole minna, kuid pidevalt on ikka mingid uksed ees kinni. Kuidas sellest üle saada? 

Blogimisega on viimasel ajal kehvasti olnud. Seda aga seetõttu, et kirjutan raamatuid, viimasest raamatust pärinevadki eeltoodud read. Sel aastal on mul isiklik väljakutse, mille raames annan üle kuu välja ühe raamatu.

Mõni nädal tagasi ilmus intrigeeriva pealkirjaga romantiline lühiromaan "Naine, kes ei nuta, saab rikkaks". See raamat kuulub sarja "Mõni õhtu romantikat". Kõlab nagu mesimagusate õnnelike lugude kogum. Tegelikult aga tegutsevad ka nendes minu raamatutes täiesti tavalised inimesed, oma päriselu murede ja rõõmudega. 

Maale maja

Lühiromaani "Naine, kes ei nuta, saab rikkaks" peategelane on kahe lapse ema Ave, kes koos abikaasaga maale maja ostis. Aja jooksul sai selgeks, et abikaasa maaelust midagi ei arva ja tahab linna ema majja kolida. Ave aga usub, et lapsed on väärt lapsepõlve maal. Ükskõik, mis see siis maksma läheb. Maaelu on paljude jaoks romantiline, kuid need, kes maal elavad teavad, kui paljude probleemidega pead igapäevaselt hakkama saama. 

Näiteks see, kuidas oma kodust välja saada. Nii leiab ka Ave ennast olukorrast, kus auto ei tööta, kuid uue jaoks raha ei ole. See tähendab, et isegi lastele poest süüa tooma minna ei saa. Siinkohal leiabki Ave tee kohalikku autoremondi töökotta, kus tegutseb algselt tõrksana käituv mehhaanik Robin. Aga jooksul saab aga just Robinist Avele tugi. 

Toetus ja unistused

Kogu lugu ette rääkida ei tahaks! Ütlen vaid, et isegi need naised, kes maal ei ela, on tihti mu raamatu peategelase Avega samas olukorras - raha väga ei ole, tegemised ei kulge. Sul oleks nagu unistus ja tead, kuidas selle poole minna, kuid pidevalt on ikka mingid uksed ees kinni. Kuidas sellest üle saada? 

Lihtne vastus - nagu raamatu pealkiri ütleb - naine, kes ei nuta, saab rikkaks. Üks tavapäraseim nutmise põhjus on kooselu inimesega, kes ei  toeta mitte mingil viisil sinu unistusi ja tegemisi. See tähendab, et me püüame ennast muuta teisele inimesele sobivaks, kuid ei mõtle enda olemusele, unistame selle, mida tegelikult siin elus tegema peaks. Nii püüame teistele meeldida, kuid iseendaga oleme riius. Ja nii ei tule ka rikkus. Ei sisemine, ega väline. 

Rääkisingi raamatu põhilise mõtte välja: saa kõigepealt enda ja oma eluga sõbraks, siis tuleb ka väline rikkus! 

Mina olen Heli Künnapas (35), hariduse poolest personalijuht, praegu kirjanikust, kirjastajast ja poliitikust ema neljale lapsele (8a, 6a, 5a ja 3a). Minu "sulest" on praeguseks ilmunud 12 raamatut (sealhulgas menukas noortekas "Ütlemata sõnad" ja romantiline jutustus "Jõuluks koju"). Hetkel juhin ja arendan Heli Kirjastust, mis avaldab mu enda ja nüüd ka  teiste kirjanike raamatuid. Suviti korraldan-juhendan lastelaagrit. Meie maaelu rikastavad veel koerad, lambad ja kassid. Muudest loomadest oleme hetkel mõneks ajaks loobunud. Lisaks pean blogisid http://minuiluselumaal.blogspot.com ja http://midaheliluges.blogspot.com , mis keskenduvad mu lemmikteemadele- pere, maaelu ja raamatud!

6 kommentaari

  /   18:50, 25. aug 2017
Uskumatu sõnamulin. Mõtet ei mingit.
E
elektritsaabtasutablogspotcom  /   20:14, 25. aug 2017
Maal elamiseks tuleb sada asja teha teisiti kui seda on tehtud varemalt. Diiseltraktorite asemel kasutada kaablist laetavaid ilma akudeta traktoreid,tuleb moodustada yhistuid robotite ostmiseks ja ekspluateerimiseks jne. Sa Heli ju oled "Maale elama public group" liige ja peaksid neid asju teadma.
E
elektritsaabtasutablogspotcom  /   20:18, 25. aug 2017
Maalastel polegi linna asja. Kas tahad,et nad rikuksid oma tervist linnasaastaga ?
E
elektrisaabtasutablogspotcom  /   20:20, 25. aug 2017
Kaasajal on olemas virtuaalsed simulaatorid. Nende abil lapsed teevad endale selgeks kuidas juhtida lennukit ja roboteid jpms.
N
Nuta, nuta, kused vähem!  /   19:43, 26. aug 2017
?
M
Malle  /   00:56, 27. aug 2017
Maal on kõige hullem see, et sageli on seal mingi väga vastik sita'hais, ma ei olegi aru saanud, miks see nii on ja kust see tuleb. Kas tõesti võib olla õige see, mida üks maakas ütles, et laotatakse traktoriga sulas'itt otse põldudele. Igal juhul ebameeldiv.

Loe ka neid lugusid