Jaga:     
Uudised

Õpetaja: "Mõelge enne lahkuminekut oma lastele ja nende psüühikale, aga mitte oma egole ja heaolule. Mul on valus!" (7)

"Stampväljendid: me kasvasime lahku, me lahkume sõpradena, me armastus sai otsa, me iseloomud ei sobinud jne, jne.. Kus te varem olite?!"

"Abielu ei ole meelakkumine ja kogu aeg pidu sinus eneses, see on vastutus ja kohustus üksteise suhtes ja töö üksteise toetamisel. Ning turvatunde tagamine, eriti, kui peres on lapsed. Te võite ilusaid jutte rääkida lastele, et midagi pole muutunud, kuid kui lastel on kadunud turvatunne ja kodu pole enam endine, siis me näeme ja tunnetame seda kohe koolis.

Vanemad lähevad väga lihtsalt ja kergelt lahkumineku teed, sest vastutus puudub. Lihtsam on kekutada ja tallata kergemat teed. Kõigepealt mõelge enne oma lastele ja nende psüühikale, aga mitte oma egole ja oma heaolule. Mul on valus!"

4 kommentaari

M
mul on kahju  /   22:09, 24. aug 2017
Et nii juhm inimene saab olla Eestis õpetaja... lapsed asuvad oma vanemate energia väljas, vastu tahtmist koos elamine tapab inimesi ja tapab nende lapsi ... inimesed elage oma soovide ja tahtmiste järgi, kui olete teie õnnelikud, on ka teie lähedased, kes ei suuda aidata ennast ei suuda aidata kedagi..õpetajale head arenemist ja õppimist, õpetada on veel vara..
J
jah  /   10:16, 25. aug 2017
paraku on lahutustel/lahkuminekutel mitu pöhjust. Olen nöus, et lahku minnakse tihtipeale liiga kergekäeliselt , ei pingutata raskuste lahendamisel, vöetakse köike lihtsalt ja kergekäeliselt. Aga kooselu löpetamise pöhjuseks on ka vahel halvem pool - vägivald. Kui peres valitseb vägivald siis seal ei ole mitte mingit muud lahendust kui ainult laiali minna. Nii saab säilitada veel lapsele terve lapsepölv, mis on tulevikuks väga oluline.
K
kõik õige,  /   20:46, 25. aug 2017
aga miks arvad, et tihtipeale liiga kergekäeliselt? Et kui need lahkuminejad pole oma lahkuminekut väljapoole elanud, siis pole põhjust lahutuseks? See pole päris nii, mitte üks lahutus pole liigkerke, lihtsalt viisakamad inimesed ei pese musta pesu avalikult. Lahutus võib visuaalselt kerge ju olla, aga sinnani jõudmine aastaid erinevaid (teiste eest varjatud) piinu.
M
mul on sinust kahju  /   11:07, 25. aug 2017
"Kahju". Oma jutuga sa tekitad ainult kahju! Õpetaja räägib just õiget juttu. Meil ei vastutata enam millegi eest. Räägitakse ainult ilusaid sõnu. Austus ja respekt ning oskus hoida teist inimest täiesti puuduvad. Kuna sellised tüübid leiavad õigustust (kahju näol) igale oma teole mille eest peaks hoopis vastutama, siis see vastutamatus jada jätkub ja kasvab. Õpetaja täiesti normaalne jutt!
  /   20:54, 25. aug 2017
Teie ei vastuta, aga enamus siiski vastutavad. Ilma põhjuseta ei lahuta keegi. Kui ikka lahutati, siis koos oli hullem. Keegi ei pea võõrastele oma lahutust põhjendama, ega nõusolekut küsima.
Lapsed tajuvad, kui vanemad enam kokku ei sobi, ja tihtilugu isegi soovitavad lahutust. Aga siinkohal tegu mõistagi emotsionaalselt kõpsete isikutega, kes ei hakka lastele taevamannat ja tühja hüsteeriat külvama, et nüüd näe maailmalõpp...ei ole lõpp. Lõpp on see kui andud ja kardad kõike uut ja "üksindust", kuigi oled niigi juba maailma üksildasem inimene omas väljamõeldud abielumullis.
A
antimull  /   14:53, 27. aug 2017
Taga targemaks.Lapsed-abielunõustajad soovitavad lahutust. Tajuvad jah vanemate sobimatust,kuidas veel tajuvad nende lahkuminemist.Seesamune et,emotsionaalselt küps inimene enne mõtleb,siis ütleb ja kõikse viimasena teeb.
A
ATamm  /   18:09, 25. aug 2017
Kuule "õpetaja", pole midagi nõmedamat, kui elada koos laste pärast.

Loe ka neid lugusid