Jaga:     
Uudised

Päev lastehoiukasvatajana: "Kui väikesed käed kauaoodatud kalleima kaela ümber klammerduvad, neelan liigutuspisaraid." (2)

"Pahatihti tuleb emadel vanemahüvitise lõppedes kohe tööle naasta. Lastehoiud võtavad hoole alla neidki pisipõnne, kel alles lutt suus ja mähe püksis. Just nii väikesi päevaks hoidma lähengi," kirjutab Krista Eesti Naises.

Mu enda “pisem” on äsja lasteaia lõpetanud, niisiis on mähkmetega majandamisest ja lusikaga toitmisest möödas üksjagu aastaid. Seetõttu olen ärevil, ega nad võõrastama hakka ja kas ma ikka mäletan, mismoodi tuleb väikest ühe käe peal kraanikausi kohal hoida, et tal teisega peput pesta.

Nii mõnigi nähtud põnnihoid ei saa asupaigaga uhkustada – praegusaja lasteaiakohtade nappuses on erahoidusid loodud sõna otseses mõttes tööstusettevõtte ülakorrusele või toidupoe tagaruumi, rääkimata tüüpprojekti järgi ehitatud kombinaatlasteaedadest. Sügisel oma kuueaastast sünnipäeva tähistav Kalli-Kalli lastehoid Sauel asub koduks ehitatud ja kujundatud suure aiaga eramajas, tupiktänava otsas.

Kui palju leidub lasteaedu, kus pisikesed saaksid ilusa ilma korral õues lõunat süüa või oma käega põõsa otsast sõstraid suhu noppida? Ja toad...! Neid on nii palju, et esmalt võib äragi eksida. Pool üheksa hommikul, kui Kalli-Kallisse saabun, kostab juba kõikidest tubadest – läbi kolme korruse! – kilkeid ja mänguhääli. Täna on hoidu toodud 13 last. 

Loe vahvat eksperimenti lastehoius kasvatajaks olemisest Eesti Naisest 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

2 kommentaari

K
Keskealine naine  /   17:30, 23. aug 2017
Mul tulid ka pealkirja lugedes pisarad silma.
M
Marge  /   09:44, 24. aug 2017
Kõikidesse sõimerühmadesse tuuaksegi lapsed kel mähe püksis ja lutt suus.

Loe ka neid lugusid