Jaga:     
Blogid

Ema: "Kujutlesin, kuidas mu lastest saavad parimad sõbrad. Ja siis ma sain kaks poega..." (2)

"Kujutlesin, kuidas mu lastest saavad parimad sõbrad sünnist saati ja nad jalutavad käsikäes ning harmoonias läbi elu. Ja siis ma sain kaks poega!"

Kasvasin ise üksiku lapsena. Kohe, kui mu teine poeg sündis, sain aru, et vendade vahelised head suhted ei sünni iseenesest ega olegi loomulikud. Ma pean selleks ise kõvasti vaeva nägema. See oli šokk!

Siin on minu nõuanded teile, et väldiksite vigu, mida tegin mina.

1. Ära mitte kunagi võrdle lapsi omavahel. Isegi, kui see on ühele poolele positiivne sõnum, siis kokkuvõttes tekitab see ikka rivaalitsemist!

2. Ära mitte kunagi sildista oma lapsi. Nt "Tema on meil see naerupalike!"

3. Püüa luua meeskonnatunnet. Parimad asjad sünnivad siis, kui hoitakse kokku ja tegutsetakse ühise eesmärgi nimel.

4. Sea selged piirid. Üksteisele haiget tegemine on keelatud ja vabandust sellele ei ole.

Allikas: http://mamablog.teach-through-love.com

1 kommentaar

P
Poegade isa  /   09:08, 20. aug 2017
Võin lohutada, et näed vaeva kuidas näed, konkurents jääb konkurentsiks! Kaks venda on igal juhul rivaalid kasvõi juba ema-isa tähelepanu nõutamises. Siin päästavad ainult mõne kindla tähemärgi all sündinud kaksikud või siis väga suure vanusevahega (üle 15 a) vennad! Vaielge vastu kui tahate!
J
just nimelt (poegade ema)  /   22:22, 21. aug 2017
emakene ei saa kõike suunata ja kontrollida. konkurents vendade vahel on normaalne, vältimatu protsessi osa. loomulikult ei puudu ka sõprus ja head suhted. lõpuks, kui vennad on suureks kasvanud, tekib ikka nende vaheleteatud mingi imeline lähedus ja liit, mille vahele teised ei pääse, emakene ise ammugi mitte.

Loe ka neid lugusid