Jaga:     
Blogid

Ema: "Miks on beebiemmed nii kurjad ja kibestunud?"

Issand, me oleme kõik emad ja soovime oma järelkasvule kõige paremat, aga teisele emale "noaga" virutamine on vaid küll teatud emade meelelahutus!

Kuna ma olen hetkel kodune ema, siis ikka veedan ma meedias rohkem aega kui ma seda muidu teeks. Loen uudiseid, vahin telerit, toksin arvutiklaviatuuri. No ja jätan sinna ja tänna, mis rohkem liigutab kusagilt, mõne kommentaarigi maha.

Titale torti!

Nt kohtan ma viimasel ajal kuramuse palju negatiivsust ja vingumist, kriitikat ja pahakspanu. Nt kui küsisin oma beebi sünnipäevaks tordi tegemisel nõu, siis sain nagu rongaema, et last juba tordiga kosutan. Etskae, ma sellel hetkel ei andnud talle veel lisatoitugi, isegi mitte vett juua!

Muidugi liigutavad mind rohkem teemad, milles on beebidest/väikelastest juttu. Ma ju olen ülepeakaela ise beebimajanduses sees. Paraku olen ma see ema, kes ikka iga asja kohta oma väikse uurimustöö teeb. Näiteks kas või uued teadmised banaani kohta. Kuna banaan sisaldab võrreldes teiste puuviljadega rohkem nitraate, võib banaani lapsele pakkuma hakata alles teisel eluaastal.

Juba esimesest lapsest tean ma juba seda, et mesi võib sisaldada beebidele eluohtlike aineid, seega tasub ka sellega oodata. Enamjaolt tuleb ikka ise kõike uurida ja vaadata, et mitte eluohtlike vigu teha. Meie laste tervis on meie käes ja pidevate uuringute käigus ja testide tulemusel täieneb pidevalt beebidele mõeldav info. See mis täna on lubatud, võib olla homme mittesoovitav.

Kus on tõde?

Kuid enamus kurjad ja kibestunud inimesed võiksid kommenteerimise asemel ennast kusagil harima hakata. Kui ei saa ülikooli minna (mis toob teadmisi vaid ühes valdkonnas ega muuda sind kohe geeniuseks), siis on kõik võimalused tänapäeval olemas ja ärge lähtuge esimesest materjalist, mida sirvite, sest lahknevaid arvamusi on meeletult palju. Meie asi on välja sõeluda tõde ja vale. Ja ka siis ei saa me hõisata, et see on puhas kuld, sest keegi ei garanteeri, et see tõesti on. 

Ma kohe ei kannata, kui keegi paneb pildi sellest, mida laps sööb ja kohe hakatakse mõrtsukalikult inimest maha materdama. Ehk võiks suunata või kenasti viidata, et oled lugenud.. aga samas saab kohe ka see inimene sajatused kaela. Kurb, väga kurb!

Mina võin käsi südamel öelda, et ma tunnustan mõlemaid pooli. Ma kallistaks nii ökoemmet, emotsionaalset emmet kui ka kõiki teisi, sest meid liidab üks suur tunne - ARMASTUS! Me armastame kõik oma lapsi, tõesti armastame.

Oleme paindlikud, soovime head, armastame oma lapsi ja kontrollime ennast veidi. Me oleme lõppude lõpuks ka eeskujuks.

Loe ka http://www.kristelkybarsepp.ee

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid