Jaga:     
Blogid

Veniv garantiiremont ehk elu võimalikkusest ilma külmkapita (1)

Poleks uskunud, et tänapäeval asjad nii kaua aega võtavad. Vähem kui aastavanune külmkapp ütles üles ja varuosa kättesaamine võtab nädalaid. Meie oleme keset suve külmkapita!

Juuli viimasel päeval avastasime Mehega, et külmkapis olev toit on korraga soe. Alguses mõtlesime, et äkki laps oli suutnud külmkapiukse lahti jätta, aga mingi hetk saime aru, et tegelikult ei ole asi hoopis selles. Ega midagi olnudki parata. Sai juba pahaks läinud toidud ära visatud ja siis ruttu ühendust võetud kohaga, kust külmkapp ostetud sai. Kuna kapp oli tol hetkel alla aasta vana, siis kehtis veel garantii ja nii jäimegi ootama esimest võimalikku päeva, mil remondimees kohale tulla sai.

Ma naiivne inimene lootsin, et kui ma kirjutan oma kirjas põhjalikult, mis probleem mul selle külmikuga on ning panen juurde mudeli seerianumbrid ja muud asjad, siis ongi remondimehel kohe teada, mis katki ja tuleb vajaliku jupiga kohale. Seda naiivset lootust hellitasin siis need üheksa päeva, mil ootasime remondimehe saabumist.

Üheksa päeva ootust

Tegemist on ju tegelikult hea firma külmikuga. Meil ei ole kunagi sellist olukorda olnud, kus on vaja pöörduda nende ametliku koostööpartneri poole, sest mingi toode ei pea isegi esimest eluaastat korralikult vastu. Pigem on probleem selles olnud, et ammu tahaks midagi uut, aga näe vana keeldub maha suremast :D

Need üheksa ootuspäeva sooja külmkapiga tundus nagu väike asi ja tuli lihtsalt fantaasia käiku lasta. Kusjuures sügavkülm töötab suurepäraselt. Seega siis saigi menüü koostatud selline, et ei peaks midagi sinna sooja külmikusse panema, saaks kohe kõik ära söödud. Ka sügavkülma sai varutud selliseid asju, mis lihtsustaksid söögi tegemist või kui juhtub mõni õhtu olema, kus üldse ei jaksa süüa teha, siis oleks kasvõi pelmeene võtta.

Nüüdseks on möödas külmkapi soojaks minemisest kaks nädalat ning ei ole lõppu näha. Remondimees käis, kruvis mingi seinapaneeli lahti ja ütles, et üks ventikas, mis seda õhku sügavkülmast ülesse tavakülma lükkas on maha surnud ning arvas, et selle jupi tarne kuni sinna nädala ja natukese peale aega võib võtta.

Tüütuste tipp

Elu reaalsuses on juba muutunud suhteliselt tüütuks, sest ausalt ei ole äge nii kaua olla kasvõi piimata. Alguses ostsin kohvikoore piima asemel, sest soojas kapis lähevad kõik asjad ruttu halvaks ning kuna ma ei kujuta ette hommikukohvi piimata, siis mõtlesin, et äkki suudan koore piisavalt kiiresti ära kasutada. Reaalsus on selline, et paki avades kulutasin avamise päeval parimal juhul poole kohvikoorest ja järgmiseks hommikuks oli see paks ja mullitav kraam. Kuna mulle ei meeldi toitu raisata, siis sai koju veetud kohvi valgendaja. Kui siin planeedil leidus veel inimesi, kes siiralt usuvad, et kohvi valgendaja on piimapulber, siis unustage ära. Piimapulbrist on asi kaugel, aga musta kohvi juua ma ka ei oska. Õnneks see pulber ei lähe soojas halvaks ja nii siis saab end piinatud.

Unistus supist on edasi lükatud tulevikku, sest ma ei oska teha minikogust suppi, mille vaid ühe toidukorraga nahka saaks panna ja soojas suppi ka hoida ei saa. Või siis sellised asjad nagu või ja vorst ning juust on samuti edasi lükatud kusagile tundmata tulevikku. Kolmapäeval saab täis nädal remondimehe käigust ja lootust on, et järgmine nädal mingi aeg leiame ühise päeva, kus keegi saab kodus olla ning lasta teda külmkapi kallale seda ventilaatorit parandama. Selleks ajaks oleme külmkapita elanud peaaegu neli nädalat.

Ma pean tunnistama, et ma ei uskunud, et modernses maailmas asjad nii kaua aega võtavad. Olen harjunud, et kui mingi selline olukord tekib, siis hiljemalt järgmiseks päevaks on asi saanud lahenduse. Meie puhul on siis ajutiseks lahenduseks sellised külmaelemendid, mida pannakse tavaliselt jahutuskottidesse piknikule minnes. Kaks sellist istuvad sügavkülmas jäätumas ja kaks on parasjagu samal ajal soojas külmikus temperatuuri allapoole viimas. Niipalju siis suutsime nende elementidega saavutada, et külmkapis on sooja vähem kui 25 kraadi.

Kusjuures huvitav asi on see, et inimese käitumisharjumuste muutmine võtab ikka kõvasti rohkem aega kui nädal või kaks. Enne kohvi valgendaja ostmist sai kohvikoor ikka külmkappi pandud kuigi seal oli mingi hetk sooja rohkem kui toas.

Minu nimi on Triin (31): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a), lisaks neile veel deegud, kassid Caesar ja George. Selles blogis räägin argielust ja mõtetest.

1 kommentaar

P
päkapikk  /   19:45, 15. aug 2017
külmkapita on jama aga kui kaevupumbal on garantii aeg ja lihtsalt võetakse remondiks kaevust pump välja ja viiakse ära remonti.. Õeldi et nädala aja jooksul saad tagasi.

Loe ka neid lugusid