Jaga:     
Blogid

Lapse esimene juukselõikus: kas teie olete juuksetuti alles hoidnud? (2)

Kuskilt olen mingit nõmedat ütlust kuulnud, et kui enne aastaseks saamist lapse juukseid lõigata, siis pidi ta õnne ära võtma  Jaa, ma ei poolda selliseid endeid, aga no, hoidis tagasi ikka! 

Vaene laps, kui ema on selline, et ah, ma saan ju ise ka tehtud! Vaatasin, et Johanil on juuksed juba väga pikad ja peab lõikama hakkama. Kuigi isegi seda, kas lõigata või mitte, kaalusin pikalt, sest mingi sentimentaalsus tuli, et oi, tema lokikesed ja ma ei taha neid mitte kunagi lõigata!

Minu jaoks on ta nüüd kuidag… nii suure poisi näoga. Ta on aastane, ta on esimese juukselõikuse saanud – asi ametlik, mul ei ole enam beebit! Selles mõttes on hea, et uus on tulemas, sest nii väsitav, kui ka beebiiga ei ole, on see mingis mõttes ikka… hullult eriline, ma ei taha veel beebidest loobuda! Oh mind.

Kräsupead

Eriti ei aita see ka, et kõik ahhetavad, et oi, mis lokid (kuigi me Jaanusega, kräsupead, nagu oleme, oleme seda ahhetust omal nahal terve elu tundnud), siiski tema puhul on see kuidagi eriline, sest kõik muudkui imestavad, kaasa arvatud me ise. Ei tea, mis tal peavad siis olema, kui ise oleme ikka… kräsud – ei ole laines, ei ole mingis lokilaadsed asjad, tihedad, takkus kräsud. Kui ei ole kräsud, siis järelikult on juuksevahendid, sirgendaja, kõva krunn vm mängus.

Aga kuna ilmad on palavad ja no selline kräsupea nagu Johanil, uskuge või mitte, on villase mütsi eest, juuksed tikkusid juba silma, olid kõrvade peal ning tagant nii sassis, et koguaeg pidi niisutama, et neid saaks lahti kammida, st kammimine oli vannis, siis otsustasin raske südamega, et ok, peab hakkama piirama seda pahmakat. Pealegi, loll põhjus küll, aga ta oli juba aastane. 

Tahan seda teha ise esimest korda

Otsisin siis juuksurid välja ja puha ning leidsin ägeda lastejuuksuri Juuksik, mis asub Roccas. Seal on lastele mängunurk, juukselõikuse ajal saavad multikaid vaadata ja muud meelelahutust, profid juuksurid harjunud sellega, kui laps peaks hakkama jaurama. Ühesõnaga tundus täiesti hea koht, kuhu Johan juuksurisse viia.

Täna tuli see tunne, et ei, ma ei pane sinna aega, ma tahan ISE oma lapsel esimest korda juukseid lõigata. Ehk siis lõigi see sentimentaalsus välja. Küsisin Jaanuselt ka ikka luba, et kuule, kas ma võiiiin… ? Jaanus ütles, et noh, natuke ikka võib, endal hirm nahas, et jeerum, mis soeng sealt välja võib tulla. Olgu öeldud, et juuksur ma ei ole. 

Võtsin siis oma juukselõikuskäärid, veega täidetud spreipudeli juuste niisutamiseks, et neid saaks kammida, panin Johani enda ette istuma, telekast lülitasin käima multikad ja pihku surasin beebiküpsise – täisvarustus. Ja hakkasin hakkima.

Minu eesmärk oli pealt lühemaks saada, et silmadesse ei tuleks, kuklalt ning kõrvadelt suurem pahmakas ära lõigata, et nii palav ja sügelev ei oleks ning see, et ehk jääks pähe mõni lokk ka siiski alles. Kuna tal on nii kräsus juuksed, ise ka nii väike, siis mingit hajutatud soengut ehk ilusat poisipea-blendimist polnud vaja teha, see ei paistnud välja niikuinii, kuigi ma üritasin ikka.

Aga üldiselt võin öelda, et Johan oli ülitubli – küpsis suus, multikad ees, keegi tegeleb ja mässab (talle meeldib hullult, kui temaga tegeletakse, nt küüsi lõigatakse, kreemitatakse, juukseid kammitakse, tuleb välja ka, et kui juukseid lõigatakse). Igatahes, käitus nagu tõeline rahulolev boss kuskil spaas. Kääride vastu tal ka isegi huvi polnud, mis oli imelik.

Kogu protseduur kestis kokku vast 15 min max, tulemus mind päris ära ei ehmatanud, suuri kahetsusi ei tekitanud, kuigi praaki on omajagu, aga vähemalt lapsel tundub mõnus olevat.

Lokid mälestuseks

Noh, siis vaatasin seda lokikuhilat ja mõtlesin, et oiii, Johani lokiiid… Ma teen vähemalt pilti nendest südamerahustuseks. Aga Jaanus oli veel segasem, ta keelas mul neid ära visata, et eii, jätame alles, esimene juukselõikus. Mhh, ei, Jaanus, ole normaalne, me ei saa igasugust jama koguda, sest nunnu on.

Minu jaoks on nii creepy, kui jäetakse juuksed alles. Ma saan aru, et kahju loobuda, aga no, mis nendest vaadata, kunagi hiljem tekitab judinaid, mingit surnud koed.  Aga Jaanus võitis, pani väiksesse kilekotti ja hoiustas asjade juurde, kus on muud Jontsu asjad, nagu jalavõru sünnitusmajast jne. Noh, ok, olgu siis lokid ka seal.

Loe humoorikat ja elulist pereblogi https://filtrita.wordpress.com

2 kommentaari

  /   19:48, 12. aug 2017
mul peaks kl alles olema posi juuksetutt, kui ta mul nii poisi kui tütre eest - juuksed olid ilusad pikad, lokkis...
M
miks te hoiate alles?  /   14:16, 13. aug 2017
see pole niisama mälestus, see on lapse energeetiliselt enda tahte all hoidmist, ise sellest aru saamatagi.Tehke head ja laske laps lahti.

Loe ka neid lugusid