Jaga:     
Blogid

Eestis võimalik? "Laps nutab – järelikult sa oled läbikukkunud lapsevanem ja laps tuleb ära võtta." (4)

Täiesti ebaõiglaselt astus Marko eile minu vastu välja sõnadega, et varsti kutsutakse politsei ja lastekaitse, kui Kevin nutmist ei lõpeta. Sest kui ta koju tuleb, kuuleb juba tänaval, kuidas Kevin nutab. Ja terve tänav kajab!

Ma olen seda mitmeid ja mitmeid kordi kuulnud ka Stefani imikuea ajal, aga kordagi keegi pole isegi viltu vaatanud, kui kaheaastane Stefan poes kisas, sest ma talle mänguasja ei osta. Vähem veel keegi vaatab kui Kevin vankris nutma hakkab.

Laps võetakse ära

Ja siis tuleb Marko sellise jutuga lagedale ja hakkab veel rääkima, et vaata, kuidas Soomes toimitakse sellisel juhul, kui kellegi laps vahetpidamata nutab kodus – võetakse lihtsalt ilma küsimusteta ära. Keegi ei lase selgitadagi, et lapsel on koolikud, hambad, lähedusvajadus ja ema peab vähemalt WC-s käima, ja kui tal lisaks veel üks laps, siis peab ta oma tähelepanu ära jaotama. See ei huvita kedagi. Laps nutab – järelikult sa oled läbikukkunud lapsevanem.

Kuulsin tõesti, et Norras jälgitakse väga lapse heaolu. Aga ei Stefaniga ega Keviniga keegi pole meile siiani lastekaitse kutsunud ega lapsi ära võtnud. Täpselt samamoodi nagu Eestis. Marko koguaeg räägib, et siin ei ole nagu Eestis, et lapsed röögivad ja karjuvad, keegi ei pane tähele. Ma olen isiklikult Norras sadu lapsi näinud/kuulnud, kes kisavad ja karjuvad, nutavad ja halavad, väikesed beebid ja püsimatud mudilased. Keegi ei kutsunud politsei karjega “Appi, see laps kisendab, ema on halb, ei saa lapsega hakkama, võtke laps ära!”. No tõsiselt.

Kuidas lapsele selgeks teha?

Ja teine asi: kuidas sa saad 3-kuusele imikule selgeks teha, et kuule, tee vaiksemaks, meil on ju naabrid. Stefanile on võimalik öelda, et ära hüppa palun, all on teised inimesed, ta on ju 5-aastane, suur inimene juba. Aga imikule sa seda selgeks teha ei saa. Ja mul endalgi mõistus otsas, sest no mitte kuidagi ei taha ta olla. Veab, kui saan teda nagu praegu mängumatile pooleks tunniks, aga see on ikka väga hea päev. Üldiselt on Kevin koguaeg süles, pean ringi kõndima, et ta saaks ringi vaadata ja uudistada, vastasel juhul nii kui ma istun – on kisa taevani. Istun, seisan – kisa. Annan luti, juua/süüa – kisa. Eriti kui süüa annan, pidev võistlus 100ml nimel. Paar lonksu, pudel visatakse käest – kisa. Rahustan maha, jälle paar lonksu, jälle pudel minema – kisa. Ja nii 10000000 korda, kuniks ma alla annan. Aga kisa ju jätkub, sest kõht on tühi. Oh appi.

Omadega läbi

Lähme vankriga jalutama, 20min ja plõks! – silmad lahti ja … loomulikult, kisa! Öösel on 1-2h vaikust, siis hakkab rabelema, sibelema, sahmerdama ja lõpuks nutab. Täna siis võitlesime pool tundi selle nimel, et tagasi und saada, lõpuks Kevin hakkas nutma ja Marko pool-unisena hakkas vinguma, et kas ei võiks mingit loogilist käitumist rakendada et ta ei nutaks, sest teised tahavad magada. Jaa, on küll. Mina magan, sina rahustad maha. Palun, lase käia! Need targutused üldse ei aita! Pigem ajavad veel rohkem marru! Mingit loogilist käitumist ei saa olla, sest iial ei tea, kuna Kevin ärkab ja mida ta siis teha plaanib – vaatab rõõmsalt mulle otsa ja naeratab-räägib või pistab nutma.

Mina … olen täiesti läbi omadega. Ootan kuna see periood juba läbi saab, aga tundub et lõpu veel niipea ei paista. Tahaks nautida seda imiku iga, aga no mis nautimisest saab rääkida, kui laps lihtsalt on koguaeg nutu äärel.

Loe ka https://eestivenelane.wordpress.com

4 kommentaari

M
Memm  /   20:21, 10. aug 2017
Laps on süles hoidmisega rikki läinud. Olen tuttava lapse näol sarnast asja. Pidin teda vahel hoidma. Süles oli ingel, aga kui selg voodit puudutas, karjus nagu tulle oleks visatud.
I
Isa  /   14:50, 11. aug 2017
Ükski laps ei lähe süles hoidmisega rikki. Mul on raske rahulikuks jääda, kui mingid memmed sellise "tarkusega" välja tulevad. Teine asi mis mind närvi ajab on "unekooli" tegemine beebidele. Mul on nii kahju nendest beebides, kes on kaotanud lootuse oma vanema juurde pääseda. Ja seda beebi lootusestuse tunnet loevad vanemad oma võiduks.
N
nja  /   13:43, 12. aug 2017
Variante on mitmeid, miks laps nutab ! Endal oli juhtum kui tööle läksin, läks naine autoga sõbrantside (?)juurde ja nii igapäevaselt . Õhtuti laps ei tahtnud magama jääda(2a.kestis), sest on olnud rohkem autos kui lapsevankris. Süles magas kui nott aga kui panid voodisse siis üleval ja loomulikult naine sellest aru saada ei tahtnud ! Laps harjub auto mootori müraga magama. Seda aga selgeks teha oli võimatu.
Nüüd kui naisel uus elukaaslane on tulnud tulest, veest ja sõjaga selgeks teha ,et lapsel on ka isa.
M
murelik  /   12:43, 14. aug 2017
Palun kaaluge tõsiselt lapsega pediaatri juurde minekut. Tal võib olla mõne vitamiini puudus (foolhape, B12, raud...) või mõni sooletegevusega seotud häire. Söömise ajal tekkiv nutt ei ole tavaline. Vereanalüüsid ja neuroloogi poolt üle vaatamine võib aidata nutu põhjust leida. Ka piimasegu ei pruugi sobida. Jõudu ja otsige abi!

Loe ka neid lugusid