Jaga:     
Uudised

Kristiina Ehin: "Oma tütart kasvamas vaadata on nii armas. Kuidas ta plaksutab ja tantsib. Mina olen talle elu andnud, olen teda maailma tahtnud." (11)

Uude kümnendisse jõudnud Kristiina Ehin (40) räägib Anne&Stiili augustinumbris, et hoolimata põgusast kurvastusest, on lapsed ja pere palju suurem ja tähtsam kui tema vanusenumber. ”Oma tütart kasvamas vaadata on nii armas. Kuidas ta plaksutab ja tantsib. Mina olen talle elu andnud, olen teda maailma tahtnud."

Kristiina tervitab mind paljajalu mehe lapse­põlvekodu taluõuel ja tutvustab peret: abikaasa Silver Sepp (34), poeg Hannes (10), Silveri tütar Emma (11) ja ühine tütreke Luike (11 kuud). Sööme peenralt maasikaid, Kristiina näitab Silveri vanavanemate pulma­päeval istutatud tamme, mille all noored ise kuus aastat tagasi abiellusid ja kus nüüd aeg-ajalt kontserte annavad.

Selle ilusa eluni kõndides on rada olnud käänuline. Raamatus “Paleontoloogi päevaraamat” kirjutas Kristiina vaimsest vägivallast ühes möödunud suhtes, üksikema elust väikese pojaga ning kärgpereks kasvamisest, mis pole alati lihtne olnud.

Kristiina ja Silver paistavad olevat nii selgelt teineteise jaoks loodud, et tundub uskumatu, et nad vaid kaheksa aastat koos on olnud. “Mu elus oli aeg, kus ma väikse lapse kõrvalt otsisin omale meest,” ütleb Kristiina. “Ütlen selle julgelt välja. Ma otsustasin, et otsingi. Oli väga vajalik seda endale põhjendada ja see viis laheda tulemuseni.”

Kristiina on luuletanud 26 aastat ja ta luule peegeldab ka kriise. “Kirjutama peab ka seda, mis on lihtsalt aus, et sa teaksid, kus ja kes oled.” Tal on olnud palju loome- ja isikliku elu kriise. “Üks selline pikk kriis oli siis, kui ma ei julgenud kirjutada isiklikust elust, tülidest, vastuoludest ja armu­kadedusest. Siis sain ühel hetkel aru, kui palju jõudu kulub selle varjamiseks ja et minu elu ei ole erilisem kui teistel. Arvata, et minu maailmavalu on kuidagi eriline ja seda tuleks varjata, on omamoodi lapsik ja kapriisne. Kirjanik olla tähendab olla aus.”

Toimetas Kerttu Jänese

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

8 kommentaari

E
Ei huvita,  /   00:09, 10. aug 2017
sellest tädist on juba siiber!
M
m  /   04:49, 10. aug 2017
Sarnaselt Evelin Ilvesele
J
ja  /   08:26, 10. aug 2017
ta pole ainus. 1 hakkab poliitikasse ronima... neid on veel. kellest ikka jumala kopp ees. a ise nad seda ei adu . . .
M
meediakoolitaja  /   00:32, 10. aug 2017
mis Kristiinaga lahti on, üle päeva poseerib ajalehtede esikülgedel, tema kaunis looming kaotab niiviisi värskuse ja sügavuse.
N
noh  /   07:11, 10. aug 2017
Muidu kena ja andekas inimene, aga mõõdutundetult edev ja minakeskne, sest seda tekitab võru veri.
R
Robi  /   06:10, 10. aug 2017
miks sa nii võlts tundud? äkki oledki...
N
nunnumeeter  /   08:48, 10. aug 2017
nunnumeeter juba hommikul tööle:ehin,saagim,evelin ilves!Nii kohutav on ilusat päeva alustada!
I
Ilusa hingega inimest  /   09:09, 10. aug 2017
peabki igal võimalusel näitama ja tema elust rääkima. Meil ei ole neid nii palju, et iga jumala päev oleks uus nägu ja uus nimi
V
Vōltsilu  /   09:33, 10. aug 2017
See tädi on puha poos, ei mingit ilu ega hinge. Kōik on kenasti puuderdatud meedia jaoks.
M
Mari  /   09:35, 10. aug 2017
???
P
Poeg?  /   19:42, 10. aug 2017
Nagu oleks ainult tütar?! Miks poeg tahaplaanile on jäetud?

Loe ka neid lugusid