Jaga:     
Blogid | Triini blogi

APPI! Lapsel algab kohe lasteaed ja ma ei ole kuidagi end või teda selleks ette valmistanud!

Ma täna kohe ehmatasin südamest. Kuidagi oli aega ju maa ja ilm ja isegi rohkem ning korraga avastasin kalendrist, et juuli on ju läbi. 

Kuhu see aeg kadus? Alles eile justkui vaatasin kalendrisse ning lõin kokku, et Piiga saab puhata kuus nädalat ja nüüd homme peab ta lasteaeda minema. Mul on ju kõik asjad tegemata! Miks mulle memo ei saadetud, et lasteaed hakkab? Miks ma ise endale memo ei pannud, et lasteaed hakkab?

Ma reaalselt hakkasin lapse lasteaiakotti kokku panema ja avastasin, et enamus riided on kas kulunud või talle väikseks jäänud. Kümnest paarist retuusidest on kasutuskõlblikud vaid kolm ja pluusidega on isegi seis kehvem. Eelmine aasta kui ta mul lasteaeda läks, siis olin kõigeks nii valmistunud. Mul olid olemas riided ja tagavarariided ja tagavara tagavarariietele. Oli kohe terve laar riideid ka kasvuvaruga, et äkki Piiga kasvab keset õppeaastat hästi palju ja siis on hea võtta. Ka olid valitud välja mugavad jalanõud, kontrollitud üle välisriided ja neile soetatud tagavara ja veel natuke lisaks. Olid olemas kõik kummikud ja papud ja nüüd avastasin, et kummikuid oleks vaja uusi ja jalanõusi, millega oleks viisakas laps lasteaeda viia, ei olegi. Kõik, mis oli, on kulunud või väikseks jäänud.

Ma reaalselt ei oska öelda, kuidas ma kõige selle nii jubedalt maha magasin. Ilmselt tuleb minna jooksuga nüüd õhtul veel poodi asju juurde ostma. Suvega on laps kasvanud pea 6cm ja seega peab riided valima miinimum 98 või isegi parem oleks kui 104. Lasteaeda minnes eelmisel õppeaastal oli ta vaevu 90cm täis veninud. Ka jalanõud tuli keset lasteaia-aastat välja vahetada, sest ühel hetkel avastasin, et lapse varbad on pea sentimeeter üle varbaääre. Kuidagi on ta sattunud ka sellisesse vanusesse ja on niivõrd aktiivne, et riided reaalselt kuluvad katki ja pildituks kui ta on neid mõned korrad selga pannud. Ma ei tea, kas asi on riiete kvaliteedis, sest ilmselgelt ma kiirelt kasvavale lapsele mingeid firmakaid ei osta. Pigem kannab ta neid asju, mis ma nii juhuslikult olen kusagilt poodidest ostnud kui mõnda kolama olen läinud. Mõned asjad on saadud mu õelapselt, aga ka neist on ta suutnud märkamatult välja kasvada.

Lisaks sellele, et lapsel ei ole erilist valikut riiete osas on ka unerütm ju täiesti vales kohas omadega. Kuigi lasteaia ajal läks ta magama hiljemalt 21, siis nüüd on see aeg veninud kuidagi sinna 22 poole. Samuti on lõunauned muutunud pigem pärastlõunaunedeks. Ma ei kujuta ausalt ette, kuidas me kohaneme selle uue režiimiga! Minu uneaeg läheb ju samuti lühemaks, sest pean taas hakkama hommikuti ärkama ning kõiki asju valmis seadma, et siis viimasel minutil laps äratada ja rattaga lasteaia poole kihutada.

See kuus nädalat, mis laps oli lasteaiast puhkusel ning me Mehega puhkasime koos lapsega korda-mööda on olnud tegelikult päris intensiivsed. Meil ei ole olnud suurt selliseid päevi, kus istuksime terve perega kodus ja nokitseksime omaette. Järgmiseks suvepuhkuseks on meil planeeritud reis Ida-Eestisse, sest Lõuna-Eestis oleme me viimased kaks aastat ringi kolanud. Tulevased nädalad on minu elu intensiivseimad, sest koolitan välja mitu nädalat jutti portsu inimesi, harjutan last lasteaeda uude rühma uute õpetajatega ning valmistun vaikselt tagasi ülikooli minema. Ütlesin juba Mehele, et kui elame selle augusti üle, siis saame preemiana mere ääres kümme päeva terve perega vedeleda ja päikest tankida. Meil vist sisetunne juba eelmine aasta ennustas ette, et tänavune kodumaine suvi ei ole suuremat laadi suvi ning soetasime taaskord reisi Bulgaariasse. Võimaluse korral on ju hea üle aasta käia kusagil mujal akusid laadimas ja puhkamas ning ma ootan reaalselt võimalust olla soojas keskkonnas.

Minu nimi on Triin (31): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a), lisaks neile veel deegud, kassid Caesar ja George. Selles blogis räägin argielust ja mõtetest.

Loe ka neid lugusid