Jaga:     
Pere ja Kodu

UURI Pere ja Kodu augustinumbrit: Anni Rahula, Ines Karu, Saara Kadak, Marilyn Jurman, Baruto, Mihkel Raud ja palju huvitavaid seiklusi

Anni Rahula. Pole just palju lapsevanemaid, kes oleksid valmis sünnitusjärgsel nädalal ajakirjanikku ja fotograafi vastu võtma, et jagada vahetuid muljeid sünnitusjärgsetest öödest-päevadest. Anni ja Tomi Rahula on selles osas toredad erandid.

Mihkel Raud. Ma valetasin oma väikese tütre suu ja silmad niimoodi täis, et paha hakkas. Jube piinlik, aga midagi ei olnud teha ...

Merle Liivak. Jooksin kotte pakkides ühest toast teise ja olin enda peale vihane. Milleks mul oli vaja lubada minna saarele – selle tagumisse nurka, kahvliahvikeste töötuba läbi viima –, kui on teada, et kolme väikese lapsega pere elu on täis ootamatusi.

Saara Kadak. Kindlasti on emasid, kes on küll ja veel lennanud üksinda ühe või mitme lapsega, ja seda täiesti muretult. Minu kuldmedal neile!

Marilyn Jurman. No tegelikult me ei käi Rumiga tavaliselt restoranis sees söömas. Võib-olla pärast kolmandat kuud hakkame katsetama, aga praegu püsime terrassi­kohvikutes, kuna siis on hea beebit vankris kiigutada ja värske õhk pidavat maru tervislik olema.

Aasta alguses sündis endise sumomaadleja Baruto ehk Kaido Höövelsoni perre pisipoeg. Kohtume Jaapanis elavate Kaido, Elena ja pisikese Taariga nende mõnenädalasel Eesti-puhkusel pere majandatavas Barto puhkemajas Lääne-Virumaal.

Ühed lapsed kasvavad ema kõhus, teised ema südames. Nii öeldakse lapsendatud lastele, kui nad küsivad, kuidas nad siia ilma tulid. Aga enne, kui laps ema südames kasvama hakkab, elavad pered üle nii kõhklusi kui ka hirme. Palusime neid kommenteerida kahel emal, kellel on selja­taga edukas lapsendamise kogemus.

Nõmme seikluspargis võid enda suureks üllatuseks avastada, et sinu väike­mehest poeg on justkui tõeline Tarzan ja tema sõbranna vapustavalt julge Jane.

Õuemänge on sadu. Osasid saab mängida suurema seltskonnaga, osade jaoks piisab vaid paarist lapsest. On mänge, mida mängisid juba meie vanaemad-vanaisad ning mis ei ole ikkagi kaotanud oma võlu. Leidub neid, mida nagu esmapilgul mänguks ei peagi – näiteks puude otsa ronimine, suvine telgielu või kriitidega joonistamine. Mõneks mänguks on vaja abivahendeid, kuid hulgaliselt leidub ka selliseid, milleks piisab vaid mänguhimulisest seltskonnast.

Lugema õppimist toetab tugevasti igapäevane suhtlus emme-issiga. Esimesed sammud tähtede maailmas algavad juba beebieas, kui tehakse tutvust esimeste raamatutega.

Kommionud kimbutavad jutu­tubades, koolikiusamine kandub sotsiaalmeediasse ja nutiäppide vahendusel saadetakse salajasi sõnumeid. Kas võtta lapse ­netielu luubi alla?

Liiga vähe egoistlik isa Algo Kärp. Talisportlasele on suvi rõõmuaeg – saab natukenegi pere seltsis olla. Meie murdmaasuusatamise tippmees on aprillist saadik veetnud enamuse ajast Otepääl, et spordi kõrvalt poegadele hommikuputru teha ja õhtust hambapesu korraldada.

Värsket ajakirja saad juba lugeda meie DIGIKODUST

Osta augusti ajakiri mugavalt koju juba täna! Värske ajakiri jõuab sinu postkasti 2 päeva jooksul. Suundu ostma!

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid