Jaga:     
Blogid

Kui su laps hakkab su kätel hinge heitma... mida teha?

Neljakuuse beebi ema Kristel seisab üsna tihti silmitsi eluohtlike olukordadega, kus tal ei ole muud teha, kui rahulikuks jääda ja võimalikult kiiresti abi anda. Sellest kirjutab ta ka oma blogis.

Kuna beebid on nii pisikesed, hellad ja õrnad, siis vajavad ka värsked vanemad alguses paljuski abi. Sa võid püüda end kõigega kurssi viia, aga alati sa seda ei suuda ja ootamatused on kerged tulema.

Näiteks põhiline asi, mida beebid ime-hästi oskavad on piima hingamisteedesse tõmbamine. See tähendab, et su laps võib poole söögi pealt hakata lämbuma ja sinu asi on mitte paanikasse sattuda, vaid sellel hirmutaval hetkel end kokku võtta ja abi anda. Vahel võib juhtuda, et su laps magab su kõrval, aga kuna beebide klapp mao ja söögitou vahel hästi ei toimi, siis tekib piima tagasiheide.

Beebidega tuleb ette igasuguseid ootamatusi. Iga asi ei pea olema eluohtlik, aga sa võiks ikka teada mida sellistel juhtudel teha. Näiteks lööve, haudumine, beebiakne, nohu, silmapõletik, lihaste toonused. Mõni emme teeb lapsele liiga oma suurte teadmistega ja pingutab üle. Kukub ise masseerima või viib ühe massööri juurest teise juurde, ometi laps ei vaja seda.

Jagan nüüd terve kuhja linke mida teil võib vaja minna, et ajab piima üles ja ka siis võib see valesse torusse jõuda ja laps võib hakata lämbuma. Minu selle aasta laps, 4 kuune preili, teeb alalõpmata mulle koolitusi selle näol, sest ikka ja jälle pean ma suutma teda aidata, sest magamise pealt hingamisteedesse tõmmatud piim paneb ta tarduma ja ta isegi ei vehi, et abi saada. Sedasi võivad tekkida ka hällisurmad, sest beebi lämbub su kõrval ära. Tihtilugu seda ka ei tuvastata. See on suur põhjus, miks beebi külili magama peaks.

Sagedasemad tervisemured beebidel SIIN
Piima Tagasiheide SIIN
Turvalisus- ja esmaabivõtted, mida peaks iga ema teadma SIIN
Lämbuva imiku aitamine SIIN ja SIIN
Midagi hingamisteedes? SIIN ja SIIN
Vigastused silmas SIIN
Mürgistus SIIN
Toiduallergia SIIN
Uneprobleemid SIIN
Peavigastused SIIN
Esmaabi kokkuvõte SIIN
VIDEOD SIIN, SIIN ja SIIN
KOOLITUSED SIIN, SIIN

Loe ka neid lugusid