Jaga:     
Pere ja Kodu

Kuidas Hispaanias ühendada edukalt perepuhkus aktiivse puhkusega?

Meie pere lemmikpuhkusekoht on Hispaania, täpsemalt Costa Dorada ja veel täpsemalt rannikuäärne linnake Cambrils.

Esimesed korrad juhtusime sinnakanti juba siis, kui peres lapsi polnud ja reisi eesmärk oli kevadine jalgrattalaager. Oma mõnusa ja üsna vaikse oleku ning hea asu­kohaga on Cambrils ideaalne paik ka perepuhkuseks.

Kui üldiselt otsitakse reisides ikka uut ja põnevat, siis meile on sealne kant parim, kus perega pika talve jooksul tühjaks saanud akusid laadida. Hea toit, sõbralikud inimesed ja muidugi soe päike. Juba pärast esimest nädalat tunned end värskemana, seepärast oleme ikka ja jälle sinna tagasi läinud.

Seekord läksime Hispaaniat avastama viiekesi. Lisaks mulle ja pereisa Teedule olid meiega 8kuune tütar Jenni, 2,5aastane poeg Jens ja minu vend Carl Peeter, kes võttis koos Teeduga sihiks Costa Dorada parimad jalgrattamarsruudid, mis eelmiste kordadega olid juba mõnusalt tuttavaks saanud.

Hispaanias saab edukalt ühendada perepuhkuse aktiivse puhkusega.

Hispaania on selles mõttes lahe maa, et ole sa lasteta või lastega, tegevust ja häid emotsioone leiad ikka. Kui varem olid meile rohkem olulised elamust pakkuvad restoranid ja vaatamisväärsused, siis nüüd, koos lastega seigeldes, oskame hinnata turvaliste ja mõnusate mängu­platside rohkust, sooja basseinivett või lahkeid silmi keset ootamatut nutuhoogu. Ja nagu meie pere pealt näha, saab seal hõlpsalt ühendada perepuhkuse ja aktiivse puhkamise – kõigi jaoks on midagi.

Kuidas kohale jõuda?

Hispaaniasse pääseb Eestist üsna lihtsalt. Kiireks päralejõudmiseks on parim valik näiteks Ryanairi otselend Tallinn–Girona. Olime seda võimalust aasta tagasi ühe lapsega juba kasutanud ja seekord teadsime, et ei taha öösel kohale jõuda. Eelistaksime varasemaid lende ja seega otsustasime ümberistumise kasuks. Nii viis tee meid Barcelonasse läbi Frankfurdi. Tagantjärele võin öelda, et see oli meile õige valik, sest päevased lennud möödusid lastega valutumalt – palju vähem tuli tegeleda üleväsimuse või rikutud unegraafikuga. Kui varem olen pooldanud pigem otselende, siis kahe väikse lapsega andis vahe­maandumine hea pausi – kõik said end sirutada ja liigutada, et siis hea tujuga lennukisse naasta. Olgu veel öeldud, et laste käru andsime kohe Tallinnas suurde pagasisse ja lennujaamades liikudes olid lapsed meil kandekottides seljal või kõhul. Seda lahendust ei tasu peljata ja kuigi varem olen alati lapsekäruga lennukini läinud, siis pean kandekotte isegi mugavamaks.

Teine pluss seekordse lennuliini valikul oli see, et Barcelonast Cambrilsi on oluliselt lühem maa kui Gironast, lühem autosõit lastega on aga alati võit.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid