Jaga:     
Ajajoon | 6 kuud

LUGEJA KÜSIB: Mu kuuekuuse beebi pepu kipub pidevalt hauduma. Kuidas soovitate toimida, mis aitaks? (9)

Mu kuuekuuse beebi pepu kipub pidevalt hauduma. Kuigi hoolitsen enda meelest korralikult, näen ikka leemendavat nahka. Kardan, et mida soojemaks ilmad lähevad, seda hullemaks muutub lapse nahk, sest mähkmetes on palav. Kuidas soovitate toimida, mis aitaks?

Mähkmepiirkond läheb hauduma eritunud uriini ja väljaheite tõttu. Uriiniga erituv niiskus hävitab naha kaitsebarjääri. Kuigi ühekordsed mähkmed on hea imamisvõimega, võib nahk nende sees olla niiske. Lisaks ärritab nahka mähkme ja naha omavaheline hõõrdumine. Eriti ärritab märg või must mähe, kuid varem häirunud nahale võib halb olla ka kuiva mähkme vastu hõõrumine. Piss ja roojamass sisaldavad jääkaineid, mis võivad nahka veelgi ärritada.

Kui olete haudumusega pikemalt hädas olnud, tasuks vahetada mähkmetootjat. Mõne teise firma mähkmed võivad teie lapse nahale paremini sobida. Ning mähkmeid tasub vahetada tihti, siis ei jää ärritunud nahk pikemaks ajaks väljaheitega kontakti. Peske nahalt sinna jäänud mustus ning enne uue mähkme panemist võiks nahale määrida kaitsekreemi. Kreem tõrjub vedelikku eemale ja nahk peaks paranema. Juba kahjustunud nahka ei pruugi kreem alati kiirelt aidata. Nahk vajab paranemiseks õhku – hea oleks lasta lapsel ilma mähkmeteta olla. Suvel tasuks lööbega nahka väheke ka päikesele näidata.

Mähkmed võiksid olla pigem suuremad, sest liiga tihedalt ümber olevad mähkmed suurendavad hõõrdumist ja nahalöövet. See, kas mähkmelöövet põhjustavad bakterid või seened, ei ole alati selge, kuid teatud rolli mängivad needki. Eriti halvasti paraneva mähkmelööbe põhjustajaks võib olla pärmseen, sama, kes põhjustab suus esinevat soori. Pärmseen jõuab läbi seedetrakti roojaga nahale, kus hakkab paljunema. Pärmseene nakkus tekib eriti kergesti varem kahjustunud nahale. Sellise lööbe ravi peaks soovitama arst.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

9 kommentaari

P
papa  /   07:12, 12. juuli 2017
lase lapsel vahepeal ilma mähkmeta olla ja punetavale nahale määri sudocremi.
A
Annika  /   07:53, 12. juuli 2017
Äkki need loodusekauplusest mähkmed aitavad?
Kanamune   /   10:16, 12. juuli 2017
võiks proovida alla panna.
  /   10:18, 12. juuli 2017
pidev leemendamine on sage nähtus ühekordsete mähkmete kasutamise juures ningl ilmselt on tegemist seenega. näita arstile, ta kirjutab salvi, mis väga tõhusalt ravib. kui seent ei ole, aga lihtsalt hauduma kipub, siis ei ole kreemidega poputamisest tolku, talk on palju asjalikum.
E
eva  /   10:23, 12. juuli 2017
Lahendus on lihtne. Ei tohi kasutada mitte mingisuguseid värvilistes pakendites nn lastetooteid. Pesta tavalise, lihtsa ja odava lasteseebiga ja mitu korda päevas. Kasutada ainult puuvillaseid (marli) mähkmeid, mis ise õmmeldud ning laps peab saama võimalikult palju aega olla hoopis ilma mähkmeteta. Vaeva peab nägema ja ajakulu kah suurem. Kõike ei saa raha eest.
M
maalt ja obesega  /   10:30, 12. juuli 2017
Allapanule tuleks lisada ka veidi turvast.
S
Selleks  /   10:42, 12. juuli 2017
Selleks kasutatakse tavalist kartulitärklist.
I
inxu  /   23:00, 15. juuli 2017
Lihtne lahendus probleemile: tärklis. Viska igasugused lõhnavad beebipuudrid ja -õlid kus kurat ja kasuta puhast vett lapse pepu pesemiseks.
M
mika  /   14:21, 4. dets 2017
Pöördu arsti poole, lapsel võib olla mingi konkreetne haigus või allergia, mida ajalehesaba järgi diagnoosida ega ravida saa.

Loe ka neid lugusid