Jaga:     
Blogid

LAPSEOOTEL NAINE: kui mul on niigi tiine looma tunne, siis miks ma ei võiks lihtsalt kuskil urus varjatult oma aega oodata? (6)

"Ma olen selle rasedusega eriti tundlik, iga asi ajab vihale, paneb täitsa blokkima või lihtsalt nutma (olgu hea või halb asi). Või hüsteeriliselt naerma," kirjutab Lilli oma blogis.

Ainus, mis mulle mõistuse pähe paneb või normaalsena hoiab, olgu parasjagu, misiganes faas peale tulnud, on Johaniga tegelemine, sest temaga halba tuju ei saa olla, absoluutselt kohene ravi. Eriline pätt on küll juba, aga ok, ta on nii väike, las avastab maailma. Ma ei saa teda vaadata kibestunult või mõelda, kuidas ma olen nii mõttetu naine, kui mul on selline laps. Aga sellegipoolest, ma tahaks midagi muud ka olla, kui ema, hetkel ma vist ei ole, st aega muuks küll olnud ei ole. Hea, kui duši allagi jõuan.

Nii raske on olla SEE rase. See, kellele ei meeldi rase olla või kes tunneb, et elu on samal ajal ootel, kuigi kui teisi vaatan, kes tegutsevad ja rõõmsalt ringi kalpsavad, siis vaatan, et pole ju ootel. Miks ma end hästi ei tunne, kui rase olen, ma ei tea. Ma tean vaid seda, et peale sünnitust olin veel mitu nädalat seitsmendas taevas, mitte seetõttu, et mul on laps (seda ka), vaid seetõttu, et ma enam rase ei ole. Mul kogemus olemas – see halaaeg saab läbi, sest rasedus saab ühel hetkel läbi. Ja olgugi, et titega jändamine, misiganes piirangud, siis see oli minu jaoks vabadus, kui keha on vaba.

Mingeid komplikatsioone ei ole, aga no, ei ole hea tunne – tahaks kuskil suur emamesilane olla, kes oma kaitstud pesas istub, välja ei tulegi. Ja kui lapsed tehtud, siis tere maailm. Ma ei tea, miks ma ei võiks mingi tiine loom olla, kes kuskil urus oma aega ootab. Sisetunne ütleb ju küll, et olen tiine loom, mitte hull elurõõmus naine, kes kõike edasi teeb, nagu polekski mingit kõhtu. Kõht on suva, aga see tunne, et vastutad oma kehaga lapse ja tema arengu eest, see mõte halvab mind. Vist kaitsereaktsioon ja sellepärast ma ei tahagi kuskil käia, olla, tõmmelda. Välja arvatud Johaniga liivakastis igast käike kaevamas ja enda lapsepõlve meenutamas, samal ajal, kui talt kive suust välja võtan. Multitasking.

NB! Kes on rasedana samas seisus, et mood swings on täiesti õudus kuubis, siis googeldage ja lugege igast artikleid selle kohta, natukene lohutavad. Seal enamustes kirjas, mis seda põhjustab, hormoonid jne. Mehele ja teistele kurtmisest pole väga abi, nad ei ela seda sama asja läbi ega saa aru, mis värk on, ajate ainult ennast närvi. Kuigi on öeldud, et oi, räägi oma partneriga ja lähedastega – nad ei saa niikuinii aru, sest ei ela seda asja ise oma keha ja ajuga läbi. Neile tuleb rääkida, aga mõõdukalt – keegi ei viitsi sellest nii palju kuulata. Niisiis, soovitan pigem lohutavaid artikleid lugeda või kellegi asjaliku poole pöörduda. Või pidada päevikut/blogi, seal aur välja lasta ning koormata oma mood swing jutuga tervet suurt hunnikut inimesi.

Pikemat blogipostitust saad lugeda SIIT

6 kommentaari

S
See  /   16:51, 7. juuli 2017
Jutt kõlab nagu SEE rase olemine oleks sulle vägisi peale surutud, a seks on hea eks? Ja milline naine või ema kasutab omaenda lapse kirjeldamiseks sõna titt- ajuvaba hala, mida lugesin just!
N
No  /   17:16, 7. juuli 2017
ei pea ju rasestuma.Kas vägistati? Ja võid ju minna kasvõi maa alla,anna selleks ajaks oma laps lastekodusse.Vabandust aga lihtsalt ei mahu pähe.
M
marika  /   18:43, 7. juuli 2017
Aga kes keelab varju tõmmata ja aeg maha võtta? Enesetunne ütleb, mis on õige. Kes tahab suure kõhuga ringi tõmmelda ja asjatada, palun! Eelmised kommentaarid on vastikud, misajast titt sõimusõna on? Ja No peaks abi otsima, mida tead sina kellegi enesetundest?
  /   23:24, 7. juuli 2017
no mine ja istu urus, kes sind keelab. muidex, kes tahab olla varjatult, see kindlasti ei trügi esile oma nõmedate blogipostitustega.
M
mina, mina  /   16:47, 8. juuli 2017
Tahaks kangesti, et noored naised ei halaks oma raseduse ja sünnitamise pärast. See, mis neile on harukordne ei huvita teisi, sest enam-vähem kõik naised on olnud rasedad ja sünnitanud.
M
Miks  /   11:12, 9. juuli 2017
loodus sellisele naisterahvale üldse rasedusi võimaldab?Ka loom oskab oma tiinuses väärikaks jääda,oleks aeg õppida,kasvõi urus oodates.

Loe ka neid lugusid