Jaga:     
Blogid | Triini blogi

"Mu Mees ei ole mingi tossike või sussike, kes siis paja ääres seisaks ning lapsel ninakolle ära pühiks." (6)

Emad on justkui kogu aeg rindel: ei ole ette nähtud aega puhata ega haige olla. Eriti suur koormus on peal töötavatel emadel. Hommiku manööverda laps lasteaeda, siis tööle ja hiljem lasteaeda ning sealt edasi koju. Võiks siis ette kujutada, et õhtul saab aja maha võtta, aga tegelikult on asi sellest väga kaugel. On kodused toimetused vaja teha ning lapsega tegeleda, sest see väike inimene on pidanud terve päeva olema eemal ja vajab nüüd kallisid ja musisid ja palju tähelepanu.

Nüüd kui pühad tulemas olid, siis avastasime Mehega mõlemad, et oleme tööl. Tavaliselt on meil graafikud paika pandud nii, et laps on alati ühe vanemaga kodus, aga seekord läks asi veidikene lappama ja nii tuligi laps saata Nana juurde, kel õnneks oli puhkus ja sai lapsega ringi kolada.

Pean ütlema, et see aeg, mil laps oli kodust eemal, oli mulle ja Mehele nii vajalik. Okei jah, me tulime töölt koju ja tegime oma kodused toimetused ja ronisime diivanile ning magasime suhteliselt varakult, aga sai rahus magada terve öö! Ja isegi päris mitu ööd jutti.

Kui koduse ema puhul ongi eelduseks see, et elamine läigib kui prillikivi ja lapsed on tegeletud-arendatud, sest see on tema töö, siis tunnevad töötavad emad endal sama survet. Kõikidel peredel ei ole võimalust ema koduseks jätta, aga nõudmised ja eeldused emadele on samad. Ole nelja lapsega töötav ema või kodune ema: pääsu ei ole pidevast koristamisest ja logistikast. Mina isiklikult tunnen, et mulle piisab ühest lapsest küll. Mul on karjäär ja pere ja nende kokku sobitamine on korralik peavalu. Saan täiesti aru, miks isa mulle omal ajal rääkis, et naine ei saa pere ja karjääri korraga, see on meeste pärusmaa. Mulle tundus see täieliku absurdina toona, aga tal on õigus: end teostades peab olema teine pool 100% perele pühendunud. Muud moodi ei ole võimalik hoida pere stabiilsust ja lapse mentaalset tervist. Meestel on selle võrra lihtsam, sest juba ühiskond näeb ette seda, et mehed toovad leiva lauale ja katavad pere ning naine on siis see, kes hoiab majapidamise korras. Mu Mees ei ole mingi tossike või sussike, kes siis paja ääres seisaks ning lapsel ninakolle ära pühiks. Ka temal on karjäär, aga ta näeb kui palju mul on vaja end teostada ja tõestada, et pigem on mul tugevaks tagalaks kui viskaks karikaid kodarasse ja selle juures ma olen talle meeletult tänulik. Ei leidu just palju mehi siin maailmas, kes suudaksid leppida võimuka naisega :D Ja olla neile toeks nende valitud rajal.

Meil aga oli Piiga kodust eemal mõned ööd ja päevad ja see aeg, mis jäi tööst üle oli justkui mesinädalate periood. Me rääkisime lahti maailma teemad, oma suhte ja eesmärgid. Samas nautisime teineteise seltskonda, käisime kontserditel ja tantsisime mõnuga. See tõi meie suhtesse ja ellu nii palju särtsu juurde. Ja ka Piiga sai seigelda meieta ning kuna ma olen paras kontrollifriik, siis mu ema saatis mulle vähemalt kolm korda päevas piltidest aruande nende ühistest tegevustest.

Nüüd aga on meil puhkus ja kavatseme seda veeta mööda Eestit ringi kolades, sest kui mitte nüüd, siis millal veel? Kihnu vajab avastamist, meri ujumist ja päike võtmist.

Minu nimi on Triin (31): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a), lisaks neile veel deegud, kassid Caesar ja George. Selles blogis räägin argielust ja mõtetest.

5 kommentaari

M
Marju  /   10:46, 5. juuli 2017
Kuidagi nagu uskumatult aegunud jutt - kas mees on siis tossike või sussike kui ta paja ääres seisab või lapsel nina pühib? Ja miks eeldada et ainult mees peab pere üleval ja toob toidu lauale? Tänapäeval peaks mõlemad ikka võrdselt panustama. Vajadusel nt peaks ka mees töölt haiguspäevi võtma, muidu kannatab ainult naise karjäär. Kindlasti oleks vaja et oleks mõned kuud lapsehoolduspuhkust, mida saab võtta ainult isa - küll ühiskond selle omaks võtab, Põhjamaades on ju võtnud.
M
Marju  /   10:51, 5. juuli 2017
Ja veel - kurb kui seepärast peate piirduma ühe lapsega et mees pole tossike ja ei taha pliidi ääres seista. Minu mees seisab nii pliidi ääres kui pühib kolle ja vahetab mähkmeid ja meil on kolm last.
*
****  /   18:42, 6. juuli 2017
Mulle tundus ka kuidagi aegunud jutuna. Siis on ikka äge mees kui lapsed söömata ja ninad tatised aga ega jumalapärast isa tohi pliidi ääres süüa teha ega lapse nina tatist puhtaks pühkida.
H
Heia Hei !  /   23:25, 5. juuli 2017
"viskaks karikaid kodarasse" Küllap näpuviga, aga väga stiilne kukkus välja! Lausa näen vaimusilma ees, kuidas kristallkarikad rattakodaratesse lendavad, uljas pilt!
  /   00:20, 9. juuli 2017
Omast kogemusest mainin, et kahe lapsega on kaks korda kergem kui oli ühega, vähemalt minul on nii, sest lapsed suhtlevad hästi palju omavahel, nii on minul rohkem vabadust.
I
Indi  /   22:09, 18. juuli 2017
Ärge unustage ühte fakti, et kodus olev ema ei saa nii palju suhtlust ning veedab enamuse ajast kodus. Vahel on ju isegi liigne luksus üksi poodi minna ning tuulutada ennast väljas. Osad emad puhkavadki tööl, kuna ei kuule pidevat jonni, kisa ja nuttu. Iga päev on ju rutiin ja peale seda öeldakse, et kodus olev ema on puhanud. Enamus naistest on ka mehed, kes tegelevad samutipeale tööd õhtul lapsega. Kodusel emal tegeleb ainult ema. paljudel emadel töötavad mehed ka nädalaid kodust eemal ning ei ole luksust, et ah mu mees lubas mind puhkama ja vaatab ise lapse järgi.

Loe ka neid lugusid