Jaga:     
Uudised

Merle Liivak: "Ma ei häbene tunnistada, et oleme viimasel ajal liigagi tihti pidanud nuputama, mille eest katta homme laud. " (2)

“Teie kaardil ei ole piisavalt raha,” kõlas kõuekärgatusena. Hetk, mil väljend “tahaks vajuda maa alla” sai lihaks ja tõeks.

Sedasorti räbalad olukorrad on olnud paraku mu enda valik, täpsemalt öeldes: valikute summa. Meenub, kuidas kunagine ülemus väljendas pettumust, et ma pooleaastase beebi kõrvalt juba tööle ei kibele. “Sa jätsid mulle kirgliku töötaja mulje,” ütles ta.

Aga näe, pea kuus aastat hiljem ja kahe lapse võrra veel rikkamana harrastan endiselt hipindust. Karjatan lapsi, ilma püsitöö ja -sissetulekuta. Emapalk juba ammu läbi. Aga sisemine tahe olla oma väikeste lastega võimalikult palju koos ja veendumus, et see ongi lastele varases lapsepõlves kõige tähtsam, on kaalunud üles riski leida end täbarast seisust.

Eks ta ole raju küll pendeldada kahe ideaali vahel – kasvatada kodus lapsi ning võidelda mingisugusegi majandusliku toimetuleku ja sõltumatuse eest. Ja seepärast lubage kuulutada: olen riigile ütlemata tänulik väärt leiutise – kolmanda lapse toetuse eest!  

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

2 kommentaari

S
schöne eduard  /   14:01, 4. juuli 2017
See Merle kuulus ju hiljuti Eesti rikkamate hulka----kogu aeg oli ajakirjade esikaantel.
T
teerull  /   23:28, 10. juuli 2017
Ühe ja kahe lapse emad tahaks ka oma lastele mõnusat olemist pakkuda, aga puudub see kolmas, kõige kallim, kes toidaks ning riietaks esimesed kaks, kes võimaldaks esimesele kahele huviringid jne. Suurperesid nähes tuleb nüüd meelde "sotsiaalabi".

Loe ka neid lugusid