Joonas ja Johannes oma suvekodus (EERO ALAMAA)
Jaga:     
Uudised

Matkamees Mart Reimann: "Lastel on vaja suvel tehnoloogiast puhata!"

"Kahjuks sageli vanemad blokeerivad loomulikku uudishimu ja seiklusjanu, sest leiavad, et üks või teine asi on ohtlik, kuid lapse loomulikuks arenguks on looduses seiklemine vajalik!" rõhutab Mart Reimann, looduse- ja matkamees, Reimann Retkede juht.

"Inimene on osa loodusest, linnas on eestlased elanud vaid mõned inimpõlved, linn isoleerib lapsed loomupärasest. Nii nagu loomaaias elanud loom ei saa enam vabas keskkonnas hakkama, läheb ka lastega nii, kui neid loodusesse ei vii. Kui lapsed saavad maal, õues, aias, metsas olla, hakkavad neil meeled taastuma," põhjendab ta.

"Aga ühest nädala­vahetusest selleks ei piisa – vaja on pikemat aega, kasvõi suviti. Siis hakkavad nad märkama, et loodus pole ainult mingi roheline mass. Soovitan võtta maakodusse kaasa loodusraamatuid, et kui lapsed hakkavad küsima, saaks sealt koos asju järele vaadata."

Linnastumine ja tehnoloogia areng on tekitanud palju terviseprobleeme, agressiivsus ja ärevus tulenevad liigsest intensiivsusest, ekraanide vaatamisest. "Tehnoloogiast on vaja puhata. On olemas isegi rekreatsiooniteraapia – lapsed viiakse loodusesse, see distsiplineerib ja rahustab väga hästi. Laps saab aru, et metsas hakkama saamiseks on vaja kuulata juhendaja sõna."  

Loe, miks on lastel vajalik looduses olla ja kuidas seda neile võimaldada värskest numbrist. 

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid