Jaga:     
Uudised

Saara Kadak: "Oh palun, kas keegi leiutaks ema murele valuvaigisti?" (19)

“Miks sa kohe ei öelnud, et beebid nii mõnnad on? Ma oleks juba varem teinud!” ütles Märt mulle ükspäev. Jah, kõik on ilus hetkeni, kui beebi esimest korda haigeks jääb...

Pakkisin ühel pärastlõunal kohvreid, et perega hommikul vara Moskvasse lennata. Pidin ühe filmi ära lõpetama, mis eelmisel aastal pooleli jäi. Mõtle­sin, et väga tore, saangi kirjutada beebi esimesest lennureisist ja sellest, kuidas ta Mosfilmi angaaride vahel hakkama saab. Õhtu saabudes sain aru, et midagi on beebil viga ja kraadisin teda.

Opaa – 39 kraadi! Kardetud esimene haigus oligi saabunud. Oh palun, kas keegi leiutaks ema murele valuvaigisti või midagi sellist?! Miks ta haigeks jäi? Mis ma valesti tegin? Mida ma nüüd tegema pean? Kas ta saab terveks? Ülejärgmisel päeval saime haiglas vastuse. 

Saara igakuist beebikolumni loe Pere ja Kodust.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

16 kommentaari

E
Ewa  /   15:10, 1. juuli 2017
Emaks olemine ei ole nii lihtne nagu võib olla kõrvalt tundub, paljudel noortel vanaematel on abilisi, aga enamusel siiski pole. Kallid -ilusad-noored emad, ärge pingutage üle. Päris elus ei suuda keegi olla nii täiuslik nagu kõrvaltvaatajatele paisatb. Beebi on nii armas, ema, naudi hetke.
P
POLE HULLU!  /   15:26, 1. juuli 2017
Ravi täiesti olemas.Aeg.Lähed ise vanemaks ja lapsuke kasvab suuremaks
A
Armas Saara  /   16:06, 1. juuli 2017
SOOVIN SU KALLILE LAPSUKESELE KÕIKE KÕIKE HEAD JA SULE KA.
S
Solei  /   16:13, 1. juuli 2017
Väiksed lapsed,väiksed mured.Suured lapsed suured mured.
Jõudu ja jaksu,kõik saab korda ja sa unustad kõik.
A
abiks  /   16:33, 1. juuli 2017
Õigem oleks Saaral moodustada kärgpere ja mida suurem see kärgpere oleks seda parem. Moodustuks taru, kuhu oleks kogunenud nagu kommuuni üksikvanemad, mehed, naised, lapsed. Igaühel oleks midagi ja oskaks midagi ning selline moodustis võtab liikmeid juurde niikaua kui arvatakse, et taru on täis. Töö ja lõbu käiks ühiselt. Selliseid tarusid saab moodustada vastavalt vajadusele. Mõelge ja tehke ettepanekuid, tegutseme.
.
..  /   18:12, 1. juuli 2017
ebanormaalne
E
ema  /   16:34, 1. juuli 2017
jälle üks naine sai emaks, jälle tema jutud ja blogi, mida muidugi ei pea lugema. aga vähemalt on tal aega lapse kõrvalt kirjutada. neid palavikke ja igasugu haigusi tuleb veel ja veel. igast palavikust kirjutada avalikkusele ongi nagu normaalse ema asi? kui sa oleks ainus naine, kes lapse on saanud, siis oleks hea lugemine, aga "oh, mu lapsel on palavik - 39", seda ravitakse rohtudega või arsti abil mitte avalikkusele kuulutades. need blogid hakkavad ära tüütama. lihtsalt pidin kirjutama lõppeks.
O
Oh,  /   18:00, 1. juuli 2017
Vastan laulusonadega - kuule; ara molise ...
O
Oh,  /   17:58, 1. juuli 2017
Rinnapiim, teiseks rinnapiim ha lopuks rinnapiim. Isiklikult kuuse beebi palaviku puhul kogetud. Ja see on imeravim ka hullemate hadade kui palavik vastu.
V
vanaema  /   19:07, 1. juuli 2017
Küll need tänapäeva noored emad on hädapätakad. Mitte millegagi ei saa hakkama. Iga pisiasi paisutatakse tohutult suureks. Kõik me oleme lapsed üles kasvatanud. Kõik lapsed on haigeks jäänud, aga virisemist ja hädaldamist ei ole küll nii palju olnud.
O
oot?  /   23:16, 1. juuli 2017
kas see pole mitte see kuulus vegan, kes oma söömishäiret kõigile ainutõe pähe määrida proovib? Ehk on sellest see valuvaigistivajadus?
E
ei  /   19:59, 1. juuli 2017
leia sa abi,nii on elu seatud,aga nuttu ja armastust küll.
L
Ly  /   23:55, 1. juuli 2017
"Ülejärgmisel päeval saime haiglast vastuse" ??? Kes sellise asjapärast haiglasse pöördub? Või ma ise olen ema kellel kõigest justkui poogen?
A
arvamus  /   06:25, 2. juuli 2017
Normaalne inimene ei võta väikelast lapse ja teiste reisijate hukatuseks ja needuseks lennukisse kaasa! Seda teeb ainult egoistist rongaema!
E
ehh  /   07:14, 2. juuli 2017
Jah, see rõõm ja mure käsikäes. Ja nii terve elu, kuni su lapsel pensioniiga lähenema hakkab. Ainult emad teavd, kuidas käib hingemattev õnnetunne ja ahastuse ning hirmuhetked käsikäes. Ta on nii tilluke, nii abitu, aga ometi on selles väikeses nii palju jõudu, et need emale nii hirmutavad hetked üle elada.
Kahju, et see väikese lapse aeg nii kiiresti möödub, see on kõige -kõige, aga seda taipad sa alles siis, kui ta on juba suur. Seni aga keerled nagu orav rattas ja see on su elu kõige mõttekam aeg. Kui vaid oleks oleks jõudu rahu säilitaa.
B
blogi-emmele  /   10:06, 2. juuli 2017
blogige vähem, siis jääb lapsega tegelemiseks rohkem aega. Ja ärge demonstreerige oma saamatust.
D
Dame Ali  /   15:54, 2. juuli 2017
ammu leiutatud - selle nimeks on vein.
soovitavalt koos teiste noorte emadega ja kusagil kodust väljas ca 4-5 tundi;
tarbida regulaarselt, ca 2x kuus.
K
Kuule moderaator  /   19:33, 2. juuli 2017
Mille eest sulle palka makstakse, kommium on venekeelset reklaami täis? Aeg oleks üles ärgata...
V
vanavanaema  /   17:49, 3. juuli 2017
Väikesed lapsed ei lase magada, suured lapsed ei lase elada.

Loe ka neid lugusid