Jaga:     
Uudised

UURI Pere ja Kodu juulinumbrit: Saara Kadak, Ragne Pekarev, Kristo Elias, Mihkel Raud ja palju suviseid teemasid!

Pere ja Kodu juulinumber on suve-eri! Muu hulgas saad lugeda, kuidas kinkida enda lastele muinasjutusuved, laagris hakkama saada, väikelastega reisida ja palju muud põnevat! Loe lähemalt!

Merle Liivak. Ma ei häbene tunnistada, et oleme viimasel ajal liigagi tihti pidanud nuputama, mille eest katta homme laud. Ja see­pärast lubage kuulutada: olen riigile ütlemata tänulik väärt leiutise – kolmanda lapse toetuse eest!

Mihkel Raud. Üks ja kindel suvekodu on kindlasti enamat kui märge kinnistusraamatus, millega kolleegide ees keksida. Lastel kipuvad mälestused segi minema ja kui neid varajases eas geograafiliselt ülearu vintsutada, ei pruugi üht ja sidusat lapsepõlve tekkidagi, hilisemates mälestustes vähemasti.

Ragnet (36) tuntakse peale teatritööde – nimiosa “Koidula veres”, Emilie “Fannys ja Alexandris”, “Obinitsa” Patsi ja paljud muud rollid – ka kino- ja teleekraanilt. Sulev Keeduse filmis “Kirjad inglile” kehastab ta Sentat, seriaalis “Pilvede all” Liinat ning seda loetelu võiks jätkata. Viimasel ajal näeb teda aga Vanemuise lava ja teleka asemel hoopis Karlova linnaosas ­vankriga jalutamas.

Kas üksikema on iga naine, kes elab laste isast lahus? Kui üksikuna nad ise end tunnevad? Mida arvavad nad riigi ja ühiskonna toetusest? Uurime seda kahelt üksikvanemalt, kes meie arust vääriksid aasta ema tiitlit iga kell.

Küsi kellelt tahes: kõik, kes lapsepõlves suviti maakodus olla said, räägivad, et päike paistis kolm kuud jutti, taevas polnud pilvepoegagi ja rohi... see oli ikka silmipimestavalt roheline! Kuidas oma lastele unistuste lapsepõlv luua?

On üks aeg igas päevas, mis aitab mul tunda, et ma olen – enam-vähem, kõigest muust hoolimata – õnnestunud ja õnnelik ema. Eks neid aegu ole rohkemgi, näiteks unejutu aeg, aga üks olulisemaid on minu jaoks ühine õhtusöök, kirjutab Epp Petrone.

Laagrisuvi võib kujuneda aasta helgeimaks mälestuseks, aga mõnikord võib juhtuda ka vastupidi – laps saab laagrist nii suure trauma, et ei soovi enam kunagi sinna minna. Kuidas viimast vältida?

“Lapsed reeglina naudivad vees olemist ning lapsevanem saab palju ära teha, et nad seal end turvaliselt tunneks,” ütleb Orca ujumisklubi treener Merli Didvig, jagades näpunäiteid, millal ja kuidas on hea last ujuma õpetada.

Paukuvad uksed, üles-alla kihutavad tujud, nutitelefoni kleepunud pilk – kuidas saada emotsionaalsel seiklusrajal teismelisega hästi läbi?

Fotoseeria: Emme kauneim “aksessuaar” on teadagi beebi, kes su puusal istudes kõike tähtsalt kaasa teeb. Kutsume nüüd emmed randa, et meelde tuletada – võlgneme oma kehale sõbraliku suhtumise ja pika päiksepai oma laste eest!

Mõnikord toob üks aasta kaasa rohkem muutusi kui mitu eelnenut kokku. Just selline, muutuste tuultest kantud, on olnud kahe lapse isa, NUKU teatri kunstilise juhi Mirko Rajase viimane aasta.

“Tutvusime kuus aastat tagasi – kohe oli tunne, nagu oleksime terve elu sõbrad olnud,” tunnistavad noorsootöötajad Kerli Kõiv ja Heidi Paabort, kes ajavad Eesti eri paigus tulihingeliselt noorte asja.

Brett Orloff elab koos kaasa Lars Gehrmanni ja tütre Lumiga linnas, mille iseloomustamiseks ütleks iga sakslane neli märksõna: katedraal, Reini jõgi, karneval ja elu huumoriga võtmine. Neil on seljataga seitse aastat elu Kölnis.

“Me peame rääkima!” on lause, mida kardavad nii ülemuse kabinetti kutsutud alluvad kui ka sõnaahtrad mehed. Ent samavõrra tunnevad raskete vestluste ees ärevust ka lapsevanemad.

Appi, miks ma just laste peale häält tõstsin!? Ja tegin seda jälle! Mees ajab kah närvi, kuigi ta pole midagi valesti teinud. Nutt tuleb lausa peale. No muidugi, kõht on paistes ja rinnad hellad, varsti hakkavad ju päevad...

Tobias on seitsmekuune rõõmsameelne poisi­klutt, kellel on viimastel nädalatel ilmnenud esimesed märgid hammaste tulekust. Kuidas teda aidata?

Soojade ilmade saabudes veedavad emad beebidega suurema osa ajast õues. Et kuum päike liiga ei teeks, tuleb last hoolikalt üle­kuumenemise eest kaitsta.

Saara Kadaku beebikolumn. “Miks sa kohe ei öelnud, et beebid nii mõnnad on? Ma oleks juba varem teinud!” ütles Märt ükspäev. Tõepoolest, kuidagi rahulik ja konkreetne beebi on meil.

Tähtsaim võit on võit iseenda üle – selle­ põhimõtte järgi kasvatavad spordiusku Ruta ja Egon Kotsar oma nelja last. Neist vanim, USAs elav Maik-Kalev on korvpalli­ringkondades juba hästi tuntud, lastes nüüd vanematel oma kasvatuse vilju maitsta.

Meie pere lemmik puhkusekoht on Hispaania, täpsemalt Costa Dorada ja veel täpsemalt rannikuäärne linnake Cambrils. Kuidas seal poole ühese ja kahesega toimetada?

Kristo ja Joanna Elias tervitasid märtsis oma esiklast – pisipoeg Jasperit. Uue pereliikmega tuli harjuda ka senisel pesamunal, prantsuse buldogil Bertal.

Värsket ajakirja saad juba lugeda meie DIGIKODUST

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid