Jaga:     
Blogid

Mees: "Ma pole kunagi oma naisele öelnud, et teda armastan!" (15)

Ma pole kunagi selle peale mõelnud, kuidas teistel paaridel käib armastuse avaldamine. Minu jaoks peitub kõik pisiasjades, oskuses õigel hetkel olla kõrval ja toetada sõnaga ja teoga.

Muidugi ei puudu meie suhtes Markoga ka need kolm sõna. Aga... Käisime Jaanidel Marko sõprade juures. Tunnen neid no ma ei tea, sama kaua kui me Markoga koos oleme ehk pea kuus aastat. Mari ja Tiit on suhtes ca 10 aastat, Maril on esimesest kooselust kaks tütart ja sellest kooselust on neil Tiiduga 8-aastane tüdruk. Nad ei ole abielus ja nad on täiesti keskpärased eestlased. Ma olen neid tihti koos näinud, aga pole kunagi täheldanud mingit armastuse avaldamist. No mitte kunagi.

Süda läheb pahaks!

Nüüd väikse kraadi all pajatas Tiit, et ta ei ole kunagi öelnud “Ma armastan sind!”. Mitte kunagi. Ütles, et tal tuleb okserefleks selle peale, et ta olevat korra proovinud ja siis kaks tundi wc-poti kallistanud. Marko selle peale ainult muigas, mistõttu Tiit hakkas kohe uurima, et kas ta on mulle kunagi öelnud, et armastab. Marko vastas, et muidugi on, pea iga päev ütleb seda mulle.

Tiit tundus jahmunud. Keeras minu poole ja küsis “Päriselt? Iga päev ütleb?”. No mitte just iga päev, aga ülepäeviti kindlasti. Tiit küsis selle peale, et ega see mulle liiga võlts ei tundu, kui ma neid sõnu nii tihti kuulen? Ei saa aru sellest ausalt öeldes. Miks see peaks mulle võlts tunduma, kui ma näen Marko tegudest ka tema armastust minu ja meie pere vastu? Sõnad on teisejärgulised.

Sõnad ja teod

Jah, mul on hea meel neid sõnu kuulata, aga ma ei kuku kokku, kui Marko hakkab neid kord kuus ainult ütlema. Minu meelest, kui teod jäävad samaks, siis võivad sõnad üldse ära kaduda, ei hakka puudust tundma. Tiit kehitas minu jutu peale õlgu ja ei osanud vastu midagi öelda. Kui Mari aga minu otsa vaatas, tundus mulle, et see on talle veits valus teema. Olgugi et vanust mõlemal üle 40, tundub, et nad on nii õnnetud selles suhtes ja on koos vaid harjumuse ja tütre pärast. Mis on minu meelest täiesti vale.

Ma olen selles mõttes täitsa õnnelik naine, et mul on tõesti armastav abikaasa. Olgugi et ka meil on suhtes pilvi ja murekohti, aga me saame nendest koos üle ja oleme edasi õnnelikud. Ma ausalt öeldes olen olnud ka sellises suhtes, kus meesterahva armastus lausa lämmatas ja surus peale nagu koorem. Ka selline armastus on õnnetu. Tõenduseks oligi meie lahutus selle meesterahvaga. Ma lõpus enam ei jaksanud olla lihtsalt. Kui sulle surutakse seda peale ja vaadatakse silma, et kallis kuhu sa lähed, ma tulen kaasa, miks ma tulla ei saa, ma üldse ei sega, sa ei näegi mind, ma armastan ju sind. Mul oli vangi tunne, ausalt.

Loe rohkem SIIT BLOGIST

10 kommentaari

N
Nasse setä  /   20:49, 29. juuni 2017
Mis asi on armastus, kõik usuvad aga näinud pole keegi...
K
kolla  /   22:25, 29. juuni 2017
Armastus olevat juutide väljamõeldis,et tasuta keppi saada.
  /   15:10, 30. juuni 2017
vot kus koššer
S
sõnadeta asi  /   21:28, 29. juuni 2017
Katsuge nüüd jah eestlase hing jälle mingi muu maa järgi ringi teha,eks ole? Eesti naine t e a b ise,kas armastab või mitte!
:
:D  /   21:29, 29. juuni 2017
elanud kord igiammusel ajal üks eesti mees, kes armastanud oma naist nii väga, et oleks seda talle kord peaaegu öelnud...
K
K.  /   23:01, 29. juuni 2017
Miks peab hakkama jälle rääkima mingist imeloomast nimega Eesti Mees, kes ei suuda oma tundeid väljendada ega sõnadesse panna. Keda me sedasi õigustame? Või hoopis viibutame näppu neile isastele, kes suudavad öelda, et JÄLLE mingi ameerikamaa jama võtud üle? Kunagi ammu ei abiellutudki armastuse pärast... nüüd seda tehakse. Ja võin julgelt väita, et enamus mehi ütlevad oma naisele seda ka! See, et endiselt surutakse meie meessugupoolele peale mingit macho-värki, teeb neile ainult kahju mitte kasu. Aitab!
  /   15:12, 30. juuni 2017
see jän.ki.de maaa ilvese kargutamise toomine siia - nimetusega armastus
U
Uunu  /   00:57, 30. juuni 2017
Mina üks kord juba peaaegu oleks öelnud
M
Mina ükskord,  /   07:13, 30. juuni 2017
lasteaias ütlesin, irvitas vastu. Nüüd enam pole öelnud.
O
oo  /   09:15, 30. juuni 2017
naine. Mina ei ole seda oodanud. Seda on mulle öeldud. Ja kord ka ise kuidagi öelnud, aga ei oleks pidanud. Aga ma ei ootaks seda. Kui armastus on, siis on see nii suur õnn, et tahaksin seda aimata ja tunda. Väljaöelduna pole see enam see. Oma mõtetes kordan seda ikka ja ikka, ehkki suhet temaga pole juba ammu aastaid.
On ju ka teistsuguseid ilusaid ja häid sõnu, mida öelda. Ja silmad, vaata neid, saad teada, mida need ütlevad.
O
oo  /   09:15, 30. juuni 2017
naine. Mina ei ole seda oodanud. Seda on mulle öeldud. Ja kord ka ise kuidagi öelnud, aga ei oleks pidanud. Aga ma ei ootaks seda. Kui armastus on, siis on see nii suur õnn, et tahaksin seda aimata ja tunda. Väljaöelduna pole see enam see. Oma mõtetes kordan seda ikka ja ikka, ehkki suhet temaga pole juba ammu aastaid.
On ju ka teistsuguseid ilusaid ja häid sõnu, mida öelda. Ja silmad, vaata neid, saad teada, mida need ütlevad.
J
j.s.  /   10:06, 30. juuni 2017
Pole ka seda ette tulnud ei minu ega tema poolt. Pole ka tekkinud küsimust, kas ikka armastad. Aga tunne on! Armastus olevatki ülevoolav läheduseigatsus teise inimese vastu. Muide, abielus 43 aastat!
  /   16:33, 30. juuni 2017
Soov ennast teisega jagada ka.
N
Na ine  /   10:32, 30. juuni 2017
Mu mees ütleb mitu korda päevas, et armastab mind nii, nii väga. Seda on hea kuulda, aga mõni väike tegu on rohkem väärt kui sada sõna... Ehkki nende sõnadeta oleks ka kurb.
N
Naine  /   21:10, 30. juuni 2017
Ise pole iial seda sõna suhu võtnud ja olen sedasi üle 50 aasta elatud saanud. Küll on seda teiste poolt püütud välja pressida, aga olen endale kindlaks jäänud. Põhimõte selline - kui seda ilma ütlemata ei näe siis ega sigade ette tasu pärleid loopida.

Loe ka neid lugusid