Jaga:     
Uudised

Terviseamet: "Lapsevanemad saavad esitada oma ettepanekud menüü kohta hoolekogule."

Koolide ja koolieelsete lasteasutuste toitlustajal tuleb koostada iga päeva menüü vähemalt kümneks päevaks ette, ütleb Terviseameti keskkonnatervise osakonna peaspetsialist Olga Gurjanova.

Mida laiem ja mitmekesisem on toiduainete valik, seda tõenäolisem on kõigi vajalike toitainete saamine. Valik peab haarama puu- ja köögivilju, täisteratooteid, taist liha, kana, kala ja piimatooteid. 

"Mitmekesise tasakaalustatud tervisliku menüü kujundamisel mängib muu hulgas rolli ka toitlustaja oskuslikkus ja eksperimenteerimiseks valmisolek. Oma panuse menüü koostamisse võivad anda ka lapsevanemad. Selleks tuleb neil esitada oma ettepanekud hoolekogule," soovitab Gurjanova.

Allergiline laps

Erilist tähelepanu nõuab lasteasutuse toitlustajalt menüü koostamine ja toitude valmistamine eridieeti vajavatele lastele. Perearsti tõendit ei pea selleks esitama, avaldus võib olla ka vabas vormis. "Lapse tervisehäirete vältimiseks peavad arsti soovitused olema võimalikult detailsed," rõhutab Gurjanova.

Kui lasteaias käib teisiti toituv, näiteks allergiline laps, peab asutus korraldama lapse toitlustamise: koostama vajadustele vastava erimenüü, kus märgitakse toidu koostisse kuuluvate ainete täpsed nimetused ja kogused, kasutatud piimatoodete ja rasvainete rasvasisaldused, valmistoidu mass ja muu asjakohane teave. "Teisiti toituva lapse vanemal peab olema võimalus saada infot menüüs sisalduvate toiduainete ja allergeenide kohta," viitab Gurjanova.

Veganlus lastele ei sobi

Veganlust ja taimetoitlust puudutavaid küsimusi on lasteaedades tõstatatud vähesel määral. Terviseameti seisukohalt taimetoitlus lastele ei sobi.

Lapse sünnipäeva puhul isetehtud toitude pakkumine lasteaias on reguleeritav asutuse sisekorraeeskirja ja hoolekogu otsusega.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid