Jaga:     
Blogid

Suhteotsingul: "Mehed, võtke end kokku ja lõpetage truuduse teesklemine!" (8)

Lõpetage see truuduse teesklemine, et naised, kes tõepoolest tahavad olla üks-ühele suhtes, saaks seda teha meestega, kes seda samuti siiralt tahavad, mitte ei peaks hiljem ulguma ja ülejäänud mehed kannatama endasse suhtumist kui seakarja, kirjuta oma blogis Preeriaküülik.

Kas tõesti on nii mõnigi kange Eesti mees suhte loomises nii arg, et ei julge olla suhtes sellisena nagu ta on? Mees, kes tahab olla tegelikult ka teistega.
Ikka ja jälle loen ma profiililt või enda postkastist, et otsitakse endale armukest ja see on teinud mul meele mõruks. Eriti siis, kui muidu on tundunud tegu olevat äärmiselt toreda isendiga. Kõlanud ehk isegi nagu unistuste prints, keda võiks tahta. Aga häda on selles, et kui ta juba praegu teeskleb oma kaasa ees truudust, isegi, kui suhe on tõesti lörris, siis ilmselgelt ei tasu oodata, et mees uue naise puhul ehtsaks muutub. Olgu mistahes sada vabandust, alustades sellest, et me tegelt elame sisuliselt juba eraldi elusid, ei taha teha haiget jne. 

Miks te seda teete?

Mina, jumal tänatud, teinekord juba nägupidi tean, et see mees selle konto taga tahab end jagada ka teistega, aga vaevalt, et sellega on ka kursis teine pool, kui otsitakse salasuhet. See tähendab, et avaliku suhte kõrval omatakse veel ühte või isegi mitut, aga seda vaid asjaosaliste endi teada. Leidub ka mehi, kellel pole midagi selle vastu või kes lausa tahabki, et ka tema armukesel on teine pool! Okei…

Et kas tõesti truudus on nii tühine sõnakõlks või mesimagus peibutusviis, et peab sedasi kahenäoliselt käituma? Ühest küljest justkui truu mees, kes teisi ei vaata ja ammugi ei pane, aga teisest küljest rautaks igal esimesel võimalusel… No okei, on ka selliseid, kes teeksid seda aasta jooksul ehk korra või kaks. 

Igatahes ma olen sellistelt meestelt küsinud, miks nad nii teevad ja 99% ulatuses mõjuvat põhjust ja tarka juttu sellele selgituseks ei tule. Küll vabandatakse, et aga naine laseb ka ise ringi või et elame ju ainult korra. See viimane on kõige tüüpilisem vastus kusjuures, selle kõrval, et mees ei tea, miks ta nii teeb.  Aga imekombel alati saavad nad aru, et see, mis nad teevad ei ole õige. Mitte selles mõttes, et nad magavad ka teistega (seda anyway), vaid et nad elavad kaksikelu, selle asemel, et olla suhtes sellisena nagu nad tegelikult on. Nad teesklevad kedagi teist, selle asemel, et olla südamerahuga nemad ise. Justkui maailmas eksisteeriks ainult ühesuguste ootustega inimesi.

Avatud suhe

Ma tean mitmeid selliseid paare, kes elavad koos avatud suhtes. Traditsioonilise inimese jaoks on see muidugi mõeldamatu. Mis mõttes sa oled suhtes ja siis võtad veel ka kõrvalt? Aga kuna mõlemad osapooled on sellest teadlikud ja neile see sobib, siis ülla-ülla, ei oldagi teistega nii palju kui võiks sellise vabaduse põhjal arvata. Seda tuleb ette, aga vähe. Vahest isegi ühiselt, mis aga ei tähenda, et omandihimu üldse puuduks. Aga isiklikult leian et nii on õigem olla koos, kui et elada vales, kus mõlemad on pealtnäha üksteisele truud, tegelikult mees aga magab ka teistega. Pakub ehk isegi raha selle eest, et teine naine oleks ta salajane armuke. 

Mehed siinkohal peaks võtma end kokku ja lõpetama selle truuduse teesklemise, et need naised, kes tõepoolest tahavad olla vaid üks-ühele suhtes, saaks seda ka teha nendega, kes seda samuti siiralt tahavad, mitte ei peaks hiljem ulguma pisaraid ja ülejäänud mehed kannatama sellest tulenevalt edaspidist suhtumist kui seakarja. Eks see kõik kehtib tegelikult ka naiste puhul, aga naisena ofc. ma räägin meestest. Ja ka mehed ise tunneks end ilmselt oma nahas paremini. Üks-ühele ootus ei tähenda, et ei võiks olla aus enda eelistuses, kui juhtub, et teine pool on selles ainukene.

Võib-olla on teine pool nõus minema kompromissile selles osas ja mine tea ehk hakkab see isegi meeldima. Ega enne teada ei saa, kui pole sellest rääkinud. Ei välista ma muidugi ka seda, et tõenäoliselt vale lipsab ka verivärskes tutvumise faasis üle huulte, kui ollakse kinni puhtalt eelarvamuses, et raudselt otsitakse suhet, mis on teisi välistav. Siiski, tasuks see risk võtta. Parem ikka, kui hiljem hullult sahmerdada, stressata, süüd tunda ja krokodilli pisaraid ulguda. Iseasi, kui tegu on psühhoga kellele meeldibki sihilikult niisugune närvide mäng. Selliseid on ka paraku olemas.

7 kommentaari

K
kle  /   13:31, 24. juuni 2017
Otsin juba aastaid sellist naist kes tahaks olla kooselus aga kus tal oleks õigus ka kõrvalt võtta aga no ei leia....
Q
qft  /   22:35, 24. juuni 2017
Tegelikult naised ei otsi truusid mehi. Nad otsivad mehi, kes meeldivad ka teistele naistele. See on fakt. Truuduse ja muu nad luuletavad ise sinna juurde, nn. armuimas.
M
mmm  /   23:11, 24. juuni 2017
Tõsi, naised tahavad meest, keda ihaldaksid teised naised, sest siis see naine tunneb ennast paremini ja uhkena, et ihaldatud mees just tema on valinud.
T
Truu mees. Kohe päriselt.  /   23:28, 24. juuni 2017
Naised, võtke end kokku ja lõpetage truuduse teesklemine!
E
  /   19:56, 25. juuni 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
R
Rääkimine hõbe  /   12:14, 26. juuni 2017
Vaikimine kuld....
N
no  /   19:58, 25. juuni 2017
ootused ikka ju erinevad. minu exabikaasa erutub ainult l-bude peale ja nii ta läkski ...
ei pea ju häbenema ? kui ta tahab sellist elu. eks siis elagu.
a mis see enam minusse puutub ?
L
litsmees  /   00:34, 26. juuni 2017
Mina ei teeskle. Kui võimalust on, siis panen kõike liikuvat.
V
Vanaisa  /   08:57, 26. juuni 2017
No milleks truu mees naisele, kes isgi ei oska eelmisi kokku lugeda?

Loe ka neid lugusid