Jaga:     
Uudised

Mängumaad kõrgest piletihinnast lapsevanematele: "Emad-isad võiksidki seal koos lastega mängida!" (14)

Pere ja Kodu lugeja pahase kirja peale, miks küsitakse suvistel mängumaadel vanematelt sama kõrget piletihinda kui lastelt, vastavad mängumaad, et need kohad ongi mõeldud koos mängimiseks - selleks aga peab vanematel endal kannatust jaguma.

"Olukord on täiesti absurdne! Ma lähen oma kahe lapsega mängumaale, sageli pole seal isegi perepiletit, millega soodsamalt saada ja lisaks pean veel ka endale sama kalli pilet ostma. No mida mul seal teha on peale laste valvamise? Või maksan mängumaale õhu hingamise ja päikesepaiste eest?" kurdab kahe lapse ema, meie lugeja. 

"Saan aru, et osades kohtades on basseinid, mida saavad lapsevanemadki kasutada, aga ma ju ei tee sedagi, vaid jooksen ainult oma lastel sabas. Kas ei võiks olla lapsevanematele vähemalt poole soodsam hind? Mingi mõistlik süsteem tuleks ometi välja mõelda. Mul ei ole kahju laste eets piletid maksta, aga see, et pean endale sama kalli pileti ostma, ajab lihtsalt närvi ja paneb neid kohti boikoteerima!"

Vembu-Tembumaal on pileti hind lastele ja täiskasvanutele 17 eurot, vaid alla meetrised pääsevad sisse tasuta ehk siis enamasti jäävad selle piiri alla alla kaheaastased. Alates neljast lapsest peres kehtib lasterikaste pere kaardiga 60eurone sissepääs tervele perele.

Lottemaa pilet on eelmüügist kodulehe kaudu 17 eurot nii lastele kui täiskasvanutele, koha peal 20 eurot. Alla kaheaastased (k.a) saavad sisse tasuta. 

Hinnapoliitika osas on positiivseks näiteks erandliku hinnapoliitikaga Vudila mängumaa, kus peamise sihtgrupi ehk 4-17aastaste pilet on 17 eurot, täiskasvanutele 13 eurot, 1-3aastastele (ehk neile, kes on ka kõige vähem aktiivsed ja sõltuvad vanematest!) 7 eurot ja alla aastased on tasuta.

Vanem karusselille ja lasterongi

Kaja Suits Vembu-Tembumaalt  kutsub üles: vanem saab Vembu-Tembumaal lapsega koos kõike teha, kui vaid tahtmist jagub. "Meie pargis ei pea täiskasvanu mitte vaid oma lapse järele vaatama, vaid ikka koos temaga mängima!" kinnitab ta. "Rongiga ja karusselliga saab koos sõita, ka elektriautodega saab koos väiksema lapsega sõita. Koos saab mängida ping-pongi, koroonat, piljardit, võrkpalli, korvpalli, visata disc-golfi, ujuda. Meil on kardirada ja kondimootoril töötavad bagirattad." 

Lottemaa turundusjuht Liis Talv ütleb, et Lottemaa kogupere teemapargis on enam kui 12 hektari suurusel maa-alal võimalik osa võtta väga paljudest erinevatest tegevustest. "Kogu Lottemaa kontseptsioon, programm ja tegevused on loodud selliselt, et need sobiksid ühiseks ajaveetmiseks kogu perele. Väärtustame pere seltsis veedetud aega ja koostegemist. Täiskasvanutel on siin teha täpselt sama palju kui lastel – ühiselt kogetud seiklused liidavad!" rõhutab ta.

Vanemad käiksid Lottemaal lastetagi

Siiski on Lottemaa programmis ka tegevusi, mis on eriti sobilikud just isadele-emadele. "Näiteks on emadel võimalik osaleda Lotte ema Anna aiandusõppes ja loomulikult saavad kõik kass Matiga staadionil sportmänge mängida. Samas pakub Lottemaa ka programmiväliselt mõnusat argimuredest puhkamise võimalust. Näiteks võivad lapsevanemad sel ajal, kui laps parasjagu leiutab või Paula muusikatunnis osaleb, lesida mõnusasti sõbraliku energia alas või võtta aeg maha mereäärses kohvikus ja varbad vette pista," loetleb Liis Talv. "Oleme oma külastajatelt saanud tagasisidet, et Lottemaa on koht, kust saab positiivse elamuse isegi siis, kui ilma lasteta kohale tulla - vahvat emotsiooni loovad Lottemaa värvilisus, looduslähedus, leidlikkus ning positiivne ja sõbralik keskkond."

10 kommentaari

M
möh  /   07:48, 21. juuni 2017
mida sa, lapsevanem siis mängumaal teed?Igavled , jalutad, ootad kuni lapsele küllalt saab. Laps vajab mängumaal su juhendamist, avastamist koos sinuga, ja sa peaksid aitam,a lapsel kõigest aru saada ,teda ohjeldada liigse aktiivsuse puhul, õigesti käitumist ja teistelastega arvestamist õpetama, jne.jne.
Te olete üks tiim ja sa peaksid lapse mängudest saama samapalju , rohkemgi kui laps - olla jälle kord täis uudishimu ja lapselikku rõõmu, rõõmu oma lapse rõõmust.
Kui sa oled tihe külaline oma lapsega, või koguni igapäevane, siis võibolla oleks sul see küsimus tõstatada mangumaa juhtkonna ees kuukaardi sisseseadmisest alandatud hindadega.
Ä
Ära aja naerma  /   11:44, 25. juuni 2017
Üks tiim kaks piletit :)
E
egas midagi muud jää üle  /   09:46, 21. juuni 2017
kui laps saata mängumaale ja ise üles otsida lähim asutus kus teatud kaupa saab soetada ja siis leida looduses sobiv koht põõsaga, et kohe silma ei hakkaks. Järgmine hommik kohtume.
T
to möh  /   11:25, 21. juuni 2017
Päris üksühele ka nii pole. Tema (lapse) jaoks on see mäng , sinu jaoks on see osaliselt kohustus (kus sa ennast ei saa vabalt tunda ja oled pinges ikkagi). Siit tekibki küsimus kas sa peaksid siis selle töö eest , mida osaliselt võiksid hoopis mängumade omad juhendajad ära teha, ise peale maksma nii palju. Seega selle küsijal on õigustatud küsimus, teine teema on see mitmelapselise perekonna hind - ilmselt ei kujuta mina ega sina ette kui on peres näiteks neli last ja siis on kasvõi terve puhkus sul lastega vaja teha asju, see on kulu ja need kallid pääsmed ei ole abiks. Siinkohal võiks riik abiks olla igasugu toetuskavadega, et just selliste lõõgastuse jaoks jääks just enda raha.
M
mõh  /   07:10, 25. juuni 2017
lapsi peaks siis turvama, korrale kutsuma,kui vaja, seisma iga atraktsiooni kõrval, jälgima iga last ja juhendama, juhtima tähelepanu ohtudele, jne sinu arvates pargi töötaja. Lapse eest vastutama iga hetk.Muidugi oleks see hea ja lapsevanemal oleks muretu ja saaks argiaskeldustest puhata.Parem veel, kui eio peakski lapsega kaasa minema.
Kas oleksid nõus selle eest maksma? See on ülimalt vastutusrikas töö ja eeldab ikka vastavat palka, vanust, oskusi lapsega tegelda, arvestada lapse omapära...
Lapsevanemaks peab saama selles vanuses ja arengutasemel, et ei pea lapsega tegelemise aega "kohustuseks, kus ei saa vabalt tunda ja oled pinges".
  /   11:49, 25. juuni 2017
Kui sa ei taha võõra lapse eest iga hetk vastutada siis vastutab lapsevanem aga mitte selle eest atraktsiooni pakkujale eraldi makstes
  /   17:39, 21. juuni 2017
ja arstiabi saame kõigest 5 euro eest.. Seega minge kõik mängumaale mängima,saate 3kordse raha eest ka kolm korda enam tervist-värske õhk ja stressamine veel pealekauba!
E
ee  /   21:07, 21. juuni 2017
vingujad tahavad ennast vabaks osta.
U
Uugu  /   14:40, 22. juuni 2017
Jah vanemad peaksidki ise lastega mängima aga mitte kusagi mängumaal. 4X17€ pileteid võiksid mängumaa omanikud osta.
R
Raadio Vabandus  /   08:27, 25. juuni 2017
Normaalne isa viib oma lapsed põllule ja metsa, õpetab tundma taimi ja loomi mitte seelikutes ringi jooksvaid taksikoeri.
  /   17:57, 25. juuni 2017
see Lottemaa on veel ahneim . Kole koht ja aina maksa Ei tõsta kunagi enam jalga laste mängumaadele. Pigem ostke lastele koju liik,liumägi,liivakast,viige laps reisile,arendage teda,aga ärge raisake raha mingite totakate Lotede ja pokude peale Neid võib raamatust lugeda ja pilte vahtidida Lapsed pole sugugi nii lollid,et nõmedate lastemaa naljadega kaasa minna.
I
Ikka  /   20:07, 25. juuni 2017
lollidemaa on selle asjanduse nimi.
N
nonoh  /   20:20, 25. juuni 2017
mängumaa on kallis. Ega see ole ainuke võimalus lapsele midagi pakkuda. Ausõna, mind ei viidud kunagi mängumaale, meie mängisime oma mängud ise ja igavust ei tundnud .
H
hh  /   06:10, 26. juuni 2017
mis tobe virisemine. Mitu korda sa siis aastas mängumaal käid? Palju kordi? Ja raha ei ole just jalaga segada? Siis võiksid veidi fantaasita rakendada ja teha nii, et mängumaa oleks lapsele harv kingitus, mida ta ootab la ka sulle ei oleks siis see nii koormav.
Kuna sul on laps, siis on sul õigus viriseda. Harjuta siis ennast ja last, et iga päev ei ole pidupäev. Elu paneb selle lõpuks ikkagi paika.

Loe ka neid lugusid