Jaga:     
Blogid | Triini blogi

Abielunaine: "Ma ei ole lihtsalt naine, kellega elatakse koos ja tehakse laps. Ma olen abikaasa. Ma olen tähtis. Ma olen äge. Päris boss tunne!" (17)

Ma pean ausalt tunnistama, et mulle meeldib abielus olla. See on kuidagi fäänsi!

Täna just arutasime Mehega, et mis me teeme, kui saab 50 aastat abielus oldud. Tekkis mõte korraldada mitmele generatsioonile pidu ja teha mingi meenutus abielus oldud ajast. Võib-olla oli selline arutelu ka tingitud sellest, et vaatasin üht saadet pulmakleitide valimisest ja jäin siis mõtlema, et kas mina sooviksin kunagi selliseid mannavahupulmi?

Mannavahupulmad

Kui me pea kolm aastat tagasi Mehega abiellusime, siis olime kohal kolmekesi: mina, Mees ja Piiga. Meil ei olnud muid külalisi kui fotograaf ning meie vanemad ei teadnud, et me abiellume. Arutasime peale registreerimist, et kas peaks vanematele helistama ja rääkima sündmusest või paneks lihtsalt feissbukki üles, et oleme nüüd abielus. Kui aus olla, siis viimane tundus päris hea mõttena 😃 Okei, vanematele sai ikka helistatud ja räägitud, ülejäänud suguvõsa luges sotsiaalmeedia vahendusel, et selline sündmus oli aset leidnud.

Minu kleit oli tellitud ebayst ja lillat värvi, soeng ja meik oli spetsiaalselt selleks päevaks teha lastud. Mehele ostsime korraliku triiksärgi ning Piiga kandis kleiti, mille üks kallis sõbranna talle katsikuteks kinkis. Seisime seal suhteliselt depressiivse olekuga saalis ja andsime teineteisele „jah“-sõna. Pean tunnistama, et kuigi välimiselt ei muutunud mitte midagi, siis sisemuses toimus muutusi palju. Mul tekkis kuidagi tähtis tunne sisse. Et ma ei ole lihtsalt naine, kellega elatakse koos ja tehti valmis laps, ma olen abikaasa. Ma olen tähtis. Ma olen äge. Selline päris boss tunne tuli sisse kui aus olla ja see on nii siiani. Mees tutvustab mind tähtsalt oma abikaasana ning näitab samuti, et on uhkusega abielus.

Vaid kahekesi

See ei tähenda nüüd seda, et vabaabielus elavad inimesed ja nende suhe vähem väärt oleks. Kindlasti mitte, lihtsalt enne abiellumist ma ei saanudki aru, kui oluline abielu minu jaoks on. Olen arutanud erinevate inimestega, kas ma teeksin midagi teistmoodi, kui saaks uuesti pulmi pidada ja kui aus olla, siis ei teeks.

See oli päris meie päev, ei olnud stressi ega mingit sundi. Igasugune tsirkus ja trall puudusid. Ma ei kujutaks ette, kui peaks valges pulmakleidis altari ette marssima kõik vaatamas või siis toitlustama tervet hordi inimesi. Lisaks pakkuma neile meelelahutust. Mingi hetk, kui olime aasta abielus olnud, siis olime kogunud raha selleks otstarbeks, et teeks sugulastele peo. Väikese viivitusega tähtistamine. Asi lõppes sellega, et läksime selle raha eest hoopis perega reisile.

Minu nimi on Triin (31): olen ema, abikaasa, tudeng ja täiskohaga kontoritöötaja. Meie pisikesse perre kuuluvad Mees (32) ja Piiga (3a), lisaks neile veel deegud, kassid Caesar ja George. Selles blogis räägin argielust ja mõtetest.

14 kommentaari

N
normaalne  /   22:18, 16. juuni 2017
naine ei hangigi lapsi suvaliste meestega, kes neid ära kosimata nende elust läbi jooksevad.
S
Solei  /   14:44, 20. juuni 2017
Ja, kus kohast tulevad need lapsed, kelle ema ei tea, kes lapse isa on?
S
Säm 40  /   22:36, 16. juuni 2017
Sooviks ka leida õnne ja tõelist armastust ... Elu ilma armastuseta on külm ja kõle ... Raske aga on kedagi usaldada (eksabikaasa nõudis lahutust ja pages minema kui majanduskriisi tõttu sissetulek vähenes ja seetõttu mõningased mured tekkisid ... palus välja kolida me koos ostetud kodust (et põgeneda Soome, oma lapsepõlvearmastuse juurde, olenemata sellest, et alles aasta varem oliabielludes pühaliku lubaduse andnud .. )
A
aga, säm  /   23:00, 16. juuni 2017
ise valisid ju sellise? ja mismoodi sai ühisest kodust välja ajada? ju ikka oli eraldi vara, ühisvara läheb ikka pooleks. et siis valetaja oled ka veel.
K
kas  /   22:38, 16. juuni 2017
saa piiga oli kõhus pulmade ajal?
T
Triin  /   18:37, 17. juuni 2017
Piiga oli abielu registreerimise ajal natukese üle kuu vana.
K
kratt  /   22:58, 16. juuni 2017
unista edasi
T
Tii  /   23:02, 16. juuni 2017
52 prossa lahutavad. 3 aastat on kökimöki. Ära hõiska enne õhtut. Ela! Ära kiitle!
N
nähh  /   23:11, 16. juuni 2017
Ilus lugemine, tubli pere.
S
Seeder  /   03:52, 18. juuni 2017
Midagi nõmedamat ei oska välja mõelda...
S
Säsilik  /   03:53, 18. juuni 2017
Paks eit sai tanu alla. Ou jee!
T
tiia  /   09:50, 19. juuni 2017
Ennast kiitmast ma ei väsi!
T
tiia  /   09:51, 19. juuni 2017
Ennast kiitmast ma ei väsi!
T
tiia  /   09:51, 19. juuni 2017
Ennast kiitmast ma ei väsi!
E
ebanormaalne  /   10:02, 20. juuni 2017
Kui ema peab ÄGE olema,siis on ikka midagi väga halvasti.
S
Solei  /   11:33, 20. juuni 2017
Ja ongi olla uhke ja hää ABIKAASA, mitte lihtsalt elukaaslane ja laste ema.Meil paistab juba 25.-s pulma-aastapäev.Üsna haruldane asi meie elude juures, kus saadakse kokku , tähistatakse suure peoga 6 kuud koosolemist ja siis minnakse suure kisa ja käraga lahku.
M
minni  /   12:12, 20. juuni 2017
Abi-kaasa ongi, et abi saad endale selle naisega kaasa. Koristab,sünnitab ,käib poes ,teeb süüa jne. Palju õnne omast arust boss!

Loe ka neid lugusid