Jaga:     
Blogid

"35 aastat abielus. Kurat, see on juba saavutus!" (39)

Nädalavahetusel käisime me tuttavate 35. pulma-aastapäeva tähistamas. Meil Marekiga saab sel aastal kümme aastat abielu täis. Ma siiani arvasin, et see on ka juba saavutus, kuid sain siis nädalavahetusel aru, et see kümme aastat on alles lapsemäng, kirjutab oma blogis Eveliis.

Enne kui ma Marekiga tuttavaks sain, rääkisin ma kogu aeg, et ei abiellu kunagi ja jahusin mingist vabadusest või ma ei mäleta isegi enam millest. Põhjus selleks oli tegelikult aga selles, et mul oli tunne, et abielu on midagi sellist, mis ei püsi, kõik vahetavad kedagi kogu aeg välja, aga minu arusaama järgi oli/on abielu midagi sellist, mis peaks püsima koos elu lõpuni. Aga kust leida keegi selline, kelleta elada ei saaks? Tundus mission impossible.  

Noh igatahes. Siin me oleme. Kusjuures ma ei arva, et hambad ristis peaks koos elama, vaid sellepärast, et öelda, et oleme sada aastat koos elanud. Oluline on leida enda kõrvale keegi, kellega koos elamine elu lõpuni on loomulik. Kui ma vaatan neid tuttavaid, kelle pulma-aastapäeva me tähistamas käisime, siis vot nemad on just üks neid paare, kelle pilt võiks seletavas sõnaraamatus olla “abielu” juures.

Nad on harmoonilised, kuid mitte imalad, nende sõnavõtud on sarkastilised ja hellema hingega lumehelbekesed solvuksid hingepõhjani, nad jätavad mulje nagu nad oleks “ahelatesse pandud” ja piinleksid abielus, kuid tegelikult on kogu selle sarkasmi ja tögamise taga kõige ehtsam armastus. See paistab kaugele. Mina tunnen neid kümme aastat ja pean ausalt ütlema, et nad on nii inspireerivad ja mulle suureks eeskujuks. Nad on sellised minu inimesed. Minu huumorisoonega. Lihtsalt nii ägedad.  35 aastat abielus. Kurat, see on juba saavutus!

32 kommentaari

L
Loom  /   11:00, 4. juuni 2017
Süüa ja sigida – see on juba saavutus!
U
Uhked Sarved  /   11:31, 4. juuni 2017
JAA 35 AASTAGA ON SARVEDE TEGEMINE JUBA VÄGAGI KÄPAS!
T
Täkk  /   11:31, 4. juuni 2017
Ei ole saavutus !
Paljust olete ilma jäänud,
aga,et koos olete on muidugi 5+
õnne
N
nonoh?  /   14:17, 4. juuni 2017
Millest siis ilma jäänud? Olen abielus 38 aastat ja siiani väga õnnelik. Meil on kahekesi mõnus olla nii koduseinte vahel, kui sagedastel reisidel. Mitte midagi pole elus tegemata jäänud ja seda ikka rõõmsalt kahekesi.
A
Aga,  /   17:14, 4. juuni 2017
millest ilma jäänud, kui nad ise rahul on? Inimesed on erinevad, nad ei pruugi tahta seda, mida tahad sina. Igaühe õnn on isemoodi. Üks on ainult mägedes õnnelik, teine püüab partneritevahetusega tühjust täita. Üks tahab tähelepanukeskpunktis olla, teine tahab omaette metsas matkata või kala püüda. Keegi sinu tuttavatest vaatab jälle sind, ning mõtleb et vaene ilmajäänu, hüppab õielt õiele, aga õnne ja rahu näe ei leiagi.
I
Iroonia  /   11:40, 4. juuni 2017
Jumal, see on saavutus!
E
ehh  /   11:45, 4. juuni 2017
mis mõttes?
K
Kõva Ketas  /   12:01, 4. juuni 2017
Pole kuulnud statistikat, kas need, kes on abielus rohkem kui üks kord, on riigile rohkem lapsi toonud?
Partnerit, nn. seadusliku, vahetades on ehk voodielu võimalikus viljakam, võimalused laiemad.
Meedia toimetajad ehk leiavad võimaluse vastava teabe kuskilt leida ja avaldada. Eesmärk ju kõigile üheselt selga, et meie elanikkonda 2.0-ni kasvaks.
N
Naine 48  /   12:08, 4. juuni 2017
Läksin 18 aastaselt mehele. Votsin noore mehe (17) Pakku pole rohkem ette näidata kooselu, kui alla 8 aasta. See eest olen 22 aastat lesk. Lootsime kull elada 50 aastat koos, paraku olid elul teised plaanid! Võrratu , kui võetakse naine ( mees) 1x elus ja sa elad koos, 50, 60 voi isegi 70 aastat!
M
Mina  /   14:24, 4. juuni 2017
kirjuta ja proovime ehk siis jätkata ☺kolm.allikat@gmail.com
J
Jackpot  /   12:09, 4. juuni 2017
Suur osa inimestest elab kahjuks sellist elu, et nad ei olegi kogenud tõelist KAHEPOOLSET armastust. Sageli on tegemist ühepoolse armumisega ja siis teine pool ka kuidagi tuleb asjaga natuke kaasa ja siis üritatakse kuidagi seda elunatukest veeretada.. Naised loodavad, et lapsed seovad mehe nende külge ja muud sellised naiivsed lootused, kuid armastust ei ole ega tule. Sellepärast on ka abielurikkumised, ringitõmbamised, lahkuminekud jms tavapärane. Tegemist tegelikult õnnetute inimestega, sest nad ei koge vastuarmastust ja nad otsivad seda siis meeleheitlikult juhusuhetest - äkki tuleb kuskilt armastus..
Õnnelikud on need, kes on suutnud leida üles vastastikku armumise ja armastuse. Ja neid on ikka väga vähe. Ülejäänud elavad lihtsalt "vastastikuse abistamise pakti" stiilis - mees toob raha koju, naine pakub mehele seksi ja kasvatab last.
M
Marii  /   15:12, 4. juuni 2017
Väga õige! Tänapäeva naistel on tõesti meest selleks vaja, et oleks pangalaenuga uhke kodu, et mees teeniks piisavalt ,ikka rohkem ja rohkem, korralik auto, naise probleem on siis ainult hea välja näha, olla puhanud heaks seksiks ja kasvatada lapsi kui neid on ! Ja jumal hoidku kui mees peaks pakkuma perekonna heaolu nimel elu muutusi siis on tüli ja lahutus protsess kohe majas.
K
Kuidagi   /   18:24, 4. juuni 2017
väga eluvõõras lähenemine. Vajaduspõhine ja vildakas.
S
sa Jacpot  /   15:23, 5. juuni 2017
oled kuidagi vene aega kinni jäänud, siis oli kombeks kõhuga mehele minna paljudel (kaugelt mitte kõikidel). Tänapäeval ei abiellu keegi laste pärast, ega olda ka koos laste pärast.
Alles see oli, kui aastaema pärast tüli lahti, et naised ei hoia mehi kinni ja ei hoia isegi laste pärast, kuigi peaks. Nüüd jälle vastupidi. Haige värk.
Kui tuleb teemaks perekond, siis mingit kirikut keset küla varanti ei leitagi, ühtepidi paha teisipidi paha, miski pole hea, ainult üks on kindel: NAINE SÜÜDI. Isegi kui asjaosalised ise rahul, on võõrastel ikka kobinat, et naine pole 100% naine ja hea.
H
He he he  /   12:12, 4. juuni 2017
Koigile ei sobi see tissitamine. Mul on 2 last pika vahega(17 a) polnud seda piima tisdides 21 aastaselt ega ammugi mitte 38 aastaselt ! Seevastu ronnapariinon ligi 50 v hea!
H
Huvitav  /   12:21, 4. juuni 2017
Noneh, alles kirjutasid blogis, kuidas kõik on nii halvasti ja Marek on ikka selline tibuemme ja te ei ole enam ammu naine-mees.
Nüüd siis järsku elu ilus ja hingesugulane?
Njaa
N
Näed  /   13:38, 4. juuni 2017
Ainusuguse kibestunud naisega on tõesti saavutus kui 10 aastat koos ollsr
K
kuuuuuuuuuuuuuuuurija  /   13:51, 4. juuni 2017
Lugege ikka läbi ka, ega siis selle teksti autor ole 35 aastat abielus olnud, vaid niisama muljetab.
S
solei  /   14:04, 4. juuni 2017
Kas on parem siis kuulutada,et see on mul X armuke juba elu jooksul?Et ma ei ole osanud,suutnud,tahtnud kellegagi rohkem,kui paar aastat koos olla.Ja lapsi on mul ka mitu ja kõik erinevate meeste või naistega.
S
solei  /   14:04, 4. juuni 2017
Kas on parem siis kuulutada,et see on mul X armuke juba elu jooksul?Et ma ei ole osanud,suutnud,tahtnud kellegagi rohkem,kui paar aastat koos olla.Ja lapsi on mul ka mitu ja kõik erinevate meeste või naistega.
S
solei  /   14:04, 4. juuni 2017
Kas on parem siis kuulutada,et see on mul X armuke juba elu jooksul?Et ma ei ole osanud,suutnud,tahtnud kellegagi rohkem,kui paar aastat koos olla.Ja lapsi on mul ka mitu ja kõik erinevate meeste või naistega.
M
Mk  /   14:09, 4. juuni 2017
22 sai just täis. Elu nagu lill. Ei oska muud tahtagi....
  /   14:32, 4. juuni 2017
Hale on vaadata neid umbusklikke ja küünilisi kommentaare, kõige enne tuleks ikka iseenesele näkku vaadata: kas ma nii labane siis olengi Ega siis pole ka imestada midagi!?
E
ei saa aru,  /   14:43, 4. juuni 2017
millest niisugune kohutav üllatus. Meie ja meie peretuttavad vähemalt 10 paari on kõik 35-40 aastat abielus olnud ja ei leia keegi, et see oleks mingi üleloomulik saavutus.. Normaalne elu. Lapsed täiskasvanud, lapselapsi ka kõigil vanuses vastsündinuist kuni teismeealisteni.
  /   14:45, 4. juuni 2017
On muidugi SAAVUTUS kui elu tegelikult sellisena polegi rahuldust pakkunud.
S
Solei  /   15:01, 4. juuni 2017
Vabandan juba ette, et minu arvamus on nüüd mitmekordeslt kirjaa.Telefon mõtles minu eest.
N
Naine  /   18:45, 4. juuni 2017
35-aastat abielu on saavutus ,Õnne neile paljudeks aastateks!!
Ise käisin 60-pulma-aastapäeval , nii et tehke järgi.
W
wckomm  /   19:06, 4. juuni 2017
No saavutus või asi, siin tuleb kohe 47 täis ja lõppu ei paista
N
nohjah  /   19:12, 4. juuni 2017
Kärgperede varajagamine on õudukas!
M
Mesimumm  /   23:15, 4. juuni 2017
Eriti ei ole aga 50 ja 60 aastat abielu on tõesti saavutus.Mehed lähevad ju uutele ringidele,siis 35 aastat on võibolla saavutus! Edu Teile!
K
kiiiks  /   00:43, 5. juuni 2017
Üksi elada aastaid, vot see on saavutus, ei mingit meest, vaba elu, teed mis tahad, vat see juba on midagi.
K
kiiiks  /   00:43, 5. juuni 2017
Üksi elada aastaid, vot see on saavutus, ei mingit meest, vaba elu, teed mis tahad, vat see juba on midagi.
O
on   /   13:18, 5. juuni 2017
jah niimoodi kuid kui ei tea ei oska tahta. 41 aastat abielus ja saan ka teha mida tahan.
E
Evekas  /   06:29, 5. juuni 2017
Meil ka juba 37aastat.
M
Mileina Jõgi,Harjumaalt  /   08:23, 5. juuni 2017
Loen siin ikka mõnda kommi ja lausa jahmatama paneb,mida ja mis keegi kirjutab.Kes teeb naist maha,kes kirjutab,et naisele vaja vaid meest selleks,et kinni taguda pangalaenu,et elada ilusas majas!!!Jah,ehk see nii ongi,tänapäeval ju võimalusi palju.Mina abiellusin sügaval nõuka ajal,kus eriti midagi ju polnud ja tuli saada hakkama sellega,mis parasjagu saadaval oli.Ja elati ka.Polnud meil ei varandust,ei korterit,olid väiks kaks paari töökaid käsi ja kohusetunne.Raske oli aga saime hakkama.Peres sirgusid kaks tütart ja kaks poega,ka siis saaime hakkama,sest olid ju kaks töökat kätt ja kohusetunne.Tänaseks on lapsed suured ja lisaks 7 toredat lapselast.Ka abieluaastaid saab 41 Tänapäeval on asjad teisiti.Kõike on saada ja kõike tahetakse saada.Raha on suureks tyliõunaks väga paljudele,jagatakse palka,see,,minu,,see ,,sinu,,ja need ongi asjad,mis kahjuks ei toimi.Kui ostetakse mõni uus asi,ese,siis sellel tihti juba silt peal,,et see on ostetud,,minu raha eest,,ja see on minu oma jne.Aga nii kahjuks ei saa ja nii see pere lagunebki,käiakse kohtus aastaid,et jagada siis neid,,sinu-minu,,ostetud asju,vara.
K
Krizsti Goldstein Muru -Trimmer  /   09:50, 5. juuni 2017
Abielu optimaalpikkus on 1,5 aastat. Mitte kuudki enam. Eriti soovitavad rikkad skandinaavia orikud.
O
on  /   13:16, 5. juuni 2017
jah. See näitab, et inimesed oskavad ja tahavad teha valikuid ja kompromisse. Lastel kindlustunne ja koos vananemisel on suur väärtus. Edu teile!
N
Nii,  /   14:54, 5. juuni 2017
ja palju sa kõrvale oled pannud :)
P
Pille  /   12:47, 20. aug 2017
see peaks olema enesest mõistetav , mitte saavutus. Mei e ühiskond on nii läänestunud, et lausa hale hakkab. See on loomulik , kui inimesed abielluvad, siis teevad nad kõik, et abielu oleks kestev. Mitte ei joosta iga mure korral laiale või võeta noorem tibi /kutt kõrvale, tuues vabanduseks aga sind ju ei olnud.
Inimesed, väärtustage ikka rohkem inimesi ja abielu , perekonda ! See ei tee teile au kui võtate 20 a noorema naise , lüües noa abikaasale selga kes on teie kõrval olnud nt 10/15 aastat. Või vastupidi.

Loe ka neid lugusid