Jaga:     
Blogid

Marilyn Jurman: "Mul on salarelv." (9)

"Tissid. Teema mis huvitab naisi, erutab mehi ja nüüd, nagu ma olen aru saanud, on beebidele lausa elu mõte," kirjutab Marilyn Jurman oma blogis.

Marilyn Jurma avab oma blogi imetamise valu ja võlu. "Peale sünnitust beebi rinnale ja hopsti! hakkab aga imema ja see on aeg koos mediteerimiseks. Kõlab imeilusasti. Ja tegelikult, kuu aega peale sünnitust juba peaaegu ongi imeilus. Aga alguses. Alguses on mõned agad.

Haiglas tuldi esimestel päevadel näitama, kuidas tissitada, aga neil oli üks täiesti talumatu komme - ilma luba küsimata haarata mu nibust kinni ja siis seda sakutada ja toppida beebile suhu. Raseduse ajal unustati ära, et mu kõht on osa minu kehast, mitte mingi suvaline asi, mida võib ükskõik kes ja kus katsuda, siis nüüd suhtuti nii ka minu rindadesse. Need on lihtsalt suvalised piima täis pakendid, millest võib ükskõik kes suvaliselt kinni haarata ja sutsu lüpsta. Piimalehm. Vaesed lehmad.

Tänaseks on juba endal ka tunne, et need ei ole enam mu rinnad, tegemist on Rumi kõrrejoogiga. Ja kui ikka janutab, siis peab jooma. Avalikult, varjatult, kohvikus, wc-s, tuttavatega, võõrastega - vahet ei ole, need ei ole enam mu rinnad, see on toit. Aga jah, haiglas ma veel nii tugevalt seda ei tundnud. Siis lihtsalt võõrad arstid muudkui sakutasid mu rindu.

Nüüd juba võin öelda, et rinnaga toitmine on ka kujunemas väga mõnusaks tegevuseks ja kui Rumi ikka samal ajal armunud pilgul otsa vaatab ja pärast maailma kõige rahulolevama naeratusega magama jääb, siis see sulatab nii südame, kui ka piimapaisu ja põletiku rindades. Mul on hea meel, et mul on selline salarelv lapse maha rahustamiseks, toitmiseks ja magama panemiseks."

Loe pikemalt Marilyni blogist

6 kommentaari

R
Rumal  /   08:40, 4. juuni 2017
kekutaja
N
no   /   09:42, 4. juuni 2017
mõttetu ju !
A
ajusaaginenil olevat kah   /   14:20, 4. juuni 2017
salarelv- tal olevat ´´tiukka´.
T
tissitaja  /   16:33, 4. juuni 2017
Mingil ajal oli lehes, et ta olevat oma rindu suurendanud. Mis piima sellisest rinnast tuleb. On ikka ilmaelu muutunud. Kas kunagi varem on olnud emadel probleeme laste imetamisega. Keegi sind ei pidanud õpetama, kõik oli iseenesest mõistetav. Nüüd tehakse laste sünnitamisest, imetamisest, mähkimisest ja üldse lastega tegelemisest mingi enneolematu tegevuse. Kuidagi narr on lugeda, kuidas noored emad ei saa mitte kuidagi hakkama, pidevalt on mingid probleemid. Lihtsalt kokkuvõtteks on tänapäeva noored saamatud, eluvõõrad ja äpub.
S
sa tissitaja  /   16:36, 4. juuni 2017
loed ainult pealkirju loe ka artikli sisu.
  /   18:16, 4. juuni 2017
lugesingi. Sina vist ei saanud aru. Milleks selline artikkel üldse, kui see probleemiks ei ole. Ma ei süüdista Jurmani selles, aga üldse on mingi saamatuse probleem. Küll üks ütleb, et küll oli alguses peale lapse sündi raske ja keeruline, teine, et mingi sünnitusjärgne depressioon, kolmandal imetamise probleem. Kuidas küll meie, nende praeguste laste emad, hakkama saime ja ei mingit virinat ega hädaldamist. Kui sa nüüd aru said, siis on hästi, kui ei saanud, siis on sul tegemist mõtlemisvõime puudumisega.
U
Ukuaru Minna   /   00:43, 6. juuni 2017
"Kuidas küll meie, nende praeguste laste emad, hakkama saime ja ei mingit virinat ega hädaldamist. "
Te ei saanud ju ka hakkama - tollal anti rinda ju ainult paar-kolm kuud, siis "sai piim otsa". Tänapäeval imetavad paljud emad ikka aasta ja kauem.
H
Häbeeme Mokk  /   19:45, 4. juuni 2017
Kena piiga, püxsid maha müüb!
T
To tissitaja  /   20:40, 4. juuni 2017
No oli probleeme,kohe väga oli,aga siis ei olnud internetti ega kommentaariumi,vaevad-valud nutsid oma padja sisse...Tegelikult on kosutav ka teiste kogemusi lugeda,abiks ikkagi kui kogemusi napib.

Loe ka neid lugusid