Jaga:     
Uudised

"Kui lepiks kokku, et me ei lähe väikelastega täis­kasvanutele mõeldud üritustele ja ei tuterda laste mängumaal õlletops käes, suits kõrva taga?" (8)

Pole ju eriline nauding olla täiskasvanule mõeldud suvelavastusel, kui su kõrval häälitseb ja niheleb laps või kaks, olgu ta siis enda või kellegi teise oma. On ka tõeliselt ebameeldiv, kui laste mängumaal tuterdab palja kõhuga issi, kellel on sigaret kõrva taga või kes pahvib e-sigaretti ja kannab käes õlletopsi.

Selleks, et väikelastega vabaõhu­üritusele minna, peab neil olema a) nii pööraselt huvitav, et nad ei suuda paigalt liikuda, või b) palju liikumisvabadust ja luba juttu rääkida, nii et nad saavad rahulikult toimetada. Mõlemad variandid on enamasti võimalikud seal, kus on ekstra lastele mõeldud. Pole ju ka emal-isal mõnus viibida kohas, kus tuleb oma lapsele pidevalt “tšš-šš-hh!” sosistada.

Vahest lepime siis kokku, et me ei lähe väikelastega ainult täis­kasvanutele mõeldud üritustele? Selliseid kohti, kus on tore olla terve perega, leidub küll! Ja katsume pere- ja laste­üritustel käituda teistmoodi kui suurtele mõeldud kohtades. On tõesti ebameeldiv, kui laste mängumaal tuterdab palja kõhuga issi, kellel on sigaret kõrva taga või kes pahvib e-sigaretti ja kannab käes õlletopsi. Hea küll – söögi kõrvale, laua taga ja klaasist anumast on kuumal suveõhtul üks karastav alkohoolne jook lubatud. Aga kui mängumaal on täiskasvanul lapse asemel käe otsas õlletops, on pildil midagi valesti.

Kontserdid ja festivalid, kuhu sobib lapsi kaasa võtta, tunneb muu hulgas ära selle järgi, et sageli pääsevad kuni 12aastased lapsed koos pileti ostnud vanematega sinna tasuta – äärmiselt tänuväärne žest korraldajatelt! Samas jälle kriibib rahakotti ja hinge, kui ilmselgelt lastele mõeldud kohtades kasseeritakse ka vanematelt krõbe piletihind.

Loe põhjalikku ülevaadet toredatest pereüritustest ja põnevatest kohtadest, kuhu väikelastega sel suvel minna värskest numbrist!

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

6 kommentaari

J
J. Ünger  /   10:43, 3. juuni 2017
(Noortele) emmedele peaks ka kooliöpetajad, ämmaemandad, perearstid, vanemad (isad-emad-ämmad-äiad) kombeid suitsetamisest selgitama.
A
Ain  /   13:30, 3. juuni 2017
Kõik on kinni loomulikus intelligentsis ja koduses algkultuuris,kui seda pole siis ongi nii
L
Las sel suitsul olla kõrva taga  /   14:46, 3. juuni 2017
Milleks nuriseda? Meie targad ja kõiketeavad poliitikud on ju juba ära otsustanud, et 192 eurot kuus on ühele puudega ja osalise või puuduva töövõimega invaliidistunud inimesele küllalt ja enamgi veel. Sellest jagub eluasemeks, komunaalkuludeks, toiduks, riieteks ja jalanõudeks, transpordikuludeks, hügieenivahenditeks, ravimiteks, invavahenditeks, taastusravideks, füsioteraapilisteks protseduurideks, arstivisiitideks enam kui küll. Ja peab jääma üle ka veel harrastusteks, hobideks ning kultuurilisteks vajadustekski. Kes ei usu, eks küsigu poliitikute käest, kes oma tööjõureformiga just sellise ""piisava" summa määrasid. Ju neil oli kõik täpselt välja arvestatud ja ära proovitud. Et tuleb välja küll.
M
mai  /   16:40, 3. juuni 2017
miks pereliikmeid sellepärast lahku lüüa, lõpetame igasugu üritustel õlle müümise
K
ka ema  /   17:25, 3. juuni 2017
Kui naine saab emaks, ei ole ta elu enam üldsegi selline lill nagu enne lapse saamist. Osa naisi aga jätkavad sellist lilleelu, et anna minna ja laps on neile vaid vahend, kahju väikestest müra sees ja suitsu ja õllehaisu sees. Õnnetud lapsed, lastekaitse võiks sellistele üritustele tulla ja need emad kirja panna.
N
nonoh  /   05:46, 4. juuni 2017
selleks peab enne emmesid harima ja valgustama. On nooruse vabadus, On imiku ja väikelapse kasvatamise aeg. . Ja ema peab jääma ennekõike emaks kuni laps pidevat kasvatamist ja järelvalvet vajab. Ja siis tulevad vabamad ajad. Ja lõpuks pensioniaeg, kus võid pidutseda täiega - pole kellegi asi sind keelata!
S
sul jutt jumalast õige  /   10:06, 4. juuni 2017
just pensionieas ongi elu lill ja meie penskarid pidutesevad oma 300.-pensioniga iga kuu nii et maa must
E
ehh  /   11:07, 4. juuni 2017
eksid, eksid! Pensionär ei pidutse nagu noored. Pidutseda saab ka ilma lookas laudateta ja kõhtu aloholist lõhki juues. ka reisimine, mis oleks nagu pidu, aga kas tahab pensionär ennast roosaks põrsaks päevitada, surfata. Pensionieaks on sul aru päehe tulnud, nii palju vaimsust endasse kogutud, et pidu on iga valudest vaba päev.

Loe ka neid lugusid