Jaga:     
Uudised

LOE, millest kirjutab juunikuu PERE JA KODU

Värske Pere ja Kodu number nüüd saadaval. Uuri, millest sealt lugeda saad!

Saara Kadak: "Ühel hetkel põlvitas mu ees armas mees, kes tegi mulle kõige ägedama ettepaneku, teine hetk avastasin juba kaks triipu ja algasid ettevalmistused beebi tulekuks. “Mõtle, vaid aasta tagasi oli meie elu hoopis teistsugune,” ütlesin Märdile, kui jalutasime beebiga meie peagi valmivast kodust mööda. "

Mihkel Raud: "Kordki on kaubandus­keskustes pihku topitud valimislubadused täide viidud! Ole aga naine ja sünnita kolmas laps, pappi hakkab seepeale ustest ja akendest sisse sadama. Või noh, päris sadama ei hakka, aga tõsi on, et alates kolmandast lapsest tõusevad lapsetoetused Eesti mõistes radikaalselt. Just taoline radikalism on mind (ja usutavasti teisigi) patumõtetele tõuganud."

Merle Liivak: “Mis mõttega ma siis käin lastega rulatamas? Miks meie pere peab mesilasi, kui juba täna on olemas ka robotmesilased? Miks ma lasen Jussil ise omletti praadida ja ahju tuld teha, kui lõpuks teeb robot või kiip nagunii kõik ära?!”

Armastatud muusik Lenna on teinud oma ea kohta pööraselt palju. Esinenud maailmalavadel, supelnud glamuuris, näidelnud teatris ja filmis. Aga oma tütardele tahab ta näidata eelkõige seda, kuidas käib päris elu. Maine ja mahlane.

Alates juulist saavad kolme ja enama lapsega pered iga kuu 300 eurot rohkem kui seni. Kuivõrd motiveerib see peresid kolmandat või neljandat last saama ja kuidas plaanitakse lisaraha kasutada?

Kui muidu on suvi meile kui kaua­oodatud külaline, siis paljudele vanematele tähendab see hoopis ärevust: kuhu jätta lapsed, kui endal on vaja hulk suviseid päevi tööl olla?

SUUR SUVESPIKKER: Otsisime välja kohad, kuhu on mugav minna koos väikeste lastega – nii et terve pere ja teisedki külastajad sündmusest rõõmu tunneks.

Kuidas ühildada suviseid vabaõhuüritusi kogu-pere-ajaga? Mida arvesse võtta suviste kontsertide, etenduste ja festivalide möllus?

Pisiperega reisile minnes tasub pagasi kokkupanekut alustada laste asjadest. Sest kui lastel on reisil tuju sant, pole ka vanematel puhkusest rõõmu.

Ekstreemspordifestivali Simple Session korraldav Mario ­Kalmre ise trikitamist ei harrasta. Mis aga ei tähenda, et ­adrenaliin teda kätte ei saaks. Kui kodus on üks kuueaastane, väikesed kaksikud ja lisaks ka koer, pole igavust karta.

Rammimiskindlad tuhandeeurosed kärud, turvarakmed, kiivrid, sahtlilukustajad... Tootjad teavad, et laste turvalisus on vanemate jaoks hell koht, ja rõhuvad sellele häbitundeta.

Kuidas arvutatakse elatisabi ja mõistetakse välja elatis?

Maris, Priit, Patrick ja Preston Paiste elavad Moskvas. “Siin on kõik teistmoodi. Piim on Eestis parem, aga Venemaal on hea kali!” ütleb üheksane Patrick. Kogemusi Venemaa pealinnast jagavad nad rõõmuga – siinne elu meeldib neile.

“Mulle meeldib seiklus!” hõikab seitsmeaastane Villem, kui ratastel mäest alla kihutame. Mina rattal ja tema järelkärus, lisaks kolm last fat-bike’idel. Ees ootab ripptelgis ööbimine.

Kummutame kohe müüdi: veenilaiendid pole sugugi vanainimeste probleem. See mure takistab sageli just noori naisi heledaid sukki jalga tõmbamast. Kas veenilaiendeid saab ära hoida ja kui see ei õnnestu, siis kuidas iluveast vabaneda?

Tänapäeva lapsed magavad üha kasinamalt – uuringute järgi koguni kaks tundi ööpäevas vähem kui saja aasta eest. Põhjuseks on mitmed moodsa aja segavad tegurid, nagu arvuti ja telekas, mille helendavate ekraanide taga veedetakse järjest rohkem aega.

Ilmselt ei ole oma intiimlihaste toonuse ja seksuaalse tundlikkuse taastamine just esimesi asju, millele beebiga koju jõudes mõelda. Küll aga võiks.

Nõuanded, millal last potil käima õpetada, ulatuvad seinast seina. Kuidas lapsevanemana selles soovituste virvarris teed leida?

Millal läheb beebi võrevoodist oma sängi?

Miks eelistavad mõned lapseootel naised riigimeditsiinile erameditsiini?

Kui seikled pool aastat Aasias koos kolme lapsega, õpid märkama elus uusi võimalusi ja väljakutseid. Seda kogesid omal nahal Egle Raadik-Gonchev ja ta bulgaarlasest abikaasa Ivan.

Õmble vanadest kardinatest või õhulisest vuaalkangast vahva suvine varjualune lastele!

Teleajakirjanik ja saatejuht Elo Mõttus-Leppik on teadlikult muud projektid ootele pannud ja end beebile pühendanud. Martin Indreku eest hoolitsemisel on suureks abiliseks vanem õde Liisi.

Loe mugavalt DIGIAJAKIRJAST

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid