Jaga:     
Uudised

Mallukas: "Kõik arvavad, et ma olen kõva mutt, aga tegelikult lahistan nutta ja solvun kogu aeg." (44)

Uus ja parandatud versioon Mallukast, teravad nurgad maha lihvitud? „Jah, võib vist öelda küll, et nurgad on lihvitud. Eks need ikka teinekord kraabivad ka," ütleb Mallukas ehk Mariann Treimann (27).

Tema blogile klikitakse päevas 40 000 korda. Ajaveeb toob kahe lapsega perele sedavõrd palju sisse, et nii Mariann kui ka tema abikaasa Kardo (26) loobusid hiljuti päevatööst.

Marianni ja Kardo Nõmme kodumajja astudes on tunne selline, nagu külastaks oma parimat sõbrannat. Kui tavapäraselt ootab ajakirjanikku ees piinlikkuseni korda sätitud kodu ja pühapäevariietes pererahvas, siis Malluka juures tunnen, et mulle näidatakse Treimannide pereelu just nii, nagu see iga päev ongi. Mariann pikutab diivanil ja imetab Lende Liisi (7 k). Dressides Kardo askeldab köögis. Imearmas Mari Johanna (3) tiirutab mööda elutuba ja püüab täiskasvanute tähelepanu. Esimene mõte: kui hubane siin on! Potsatan diivanile ja koeratüdruk Lotte sätib end minu jalgade juurde pikutama.

Milline näeb siis välja koduse emme-issiga beebipere päevakava? Kardo vuristab kiirelt ette: ikka vara üles, suurem laps lasteaeda, siis on pisikesega tegelemist terveks päevaks, kuni jälle lasteaeda, koju, magama. „Mul veab, kui saan hommikul kaks tundi arvuti taga olla, kui pere veel magab. Vahel harva, kui eriti hästi veab, siis õhtul ka,“ möönab täiskohaga pereisa.

Eestis kasutavad isad vanemapuhkust harva ja pigem siis, kui laps on juba veidi vanem. Kardo jäi vanemapuhkusele esimesel võimalusel – Lende oli siis kahekuune. „Ma nägin, et ei saa oma töökohal enam kuskile edasi jõuda. Samas olen ma selline inimene, kellel on äratulemiseks tõuget vaja. Lende oli hea võimalus,“ selgitab Kardo. Kummatigi tundis ta Mari beebiajal, et ei saa lapse kasvamisest piisavalt osa, sest on pidevalt pikad päevad tööl. „Miks neid lapsi teha, kui ei näegi neid üldse,“ ütleb Kardo elutargalt.

Mida issi ja beebi koos teevad? „Solgutan teda! Ta magab pool tundi ja on üleval kolm tundi. Selle poole tunniga ei jõua midagi teha ja üleval olles teda maha vedelema panna ei saa,“ ütleb Kardo ja hüpitab Lendet süles. „Näe, niiviisi konkreetselt solgutangi! Talle on see naljakas. Mis siis veel? Näitan talle asju, panen ta kõhukotti ja kõnnin. See meeldib talle.“

Loe perelugu värskest ajakirjast BEEBI

32 kommentaari

H
heh  /   11:55, 30. mai 2017
kes arvavad, et oled kõva mutt? mina arvan küll, et oled pooletoobine. et mitte öelda puhta idi00t.
K
Kena päeva!  /   13:44, 30. mai 2017
Mõttetu inimr.....
D
dr. Mõngel  /   12:05, 30. mai 2017
Mina ei ole iialgi arvanud, et selle inimese näol on tegemist niinimetatud kõva mutiga. Mina olin ja olen arvamusel, et tegemist on vaimselt ebastabiilse, tähelepanuvajaduse ja suurte kompleksidega intrigandiga.
  /   18:32, 31. mai 2017
Peab ennast fotograafiks... pildid on nii jubedad ja maitsetud et ta peaks peale maksma neile kes ennast pildistada lasevad, aga laste käest ju keegi ei küsi kas sa tahad et see haige tädi sind pildistab ja siis internetti raha eest laiali jagab? Kahju et Eestis on nii palju rumalaid noori kelle iidoliks mingi psühhopaat.
E
ei ole noori  /   23:14, 4. juuni 2017
tean 50+ õmblejat kivimurrust, kes hoolega jälgib ja loeb :D
K
Kadedus!  /   16:26, 5. juuni 2017
See on lihtsalt eestlaslik kadedus, olgm ausad, paljud just ei saavuta niivõrd palju oma tegemistega, et saaks olla nö oma aja peremees, ärgata mis kell iganes, olla igapäevaselt kodus oma perega, ilma, et peaks muretsema töö ja rahakoti pärast! Lihtsalt teha seda mida armastad ja mida iganes soovid! Ma ei viitsi neid kommentaare siin lugeda, aga olen kindel et enamus halvustavaid kommentaare siin on 90% puhas kadedus! Saavutage ise ka midagi ja siis tulge kuhugi kommentaariumisse sappi pritsima!
A
Aga  /   12:22, 30. mai 2017
kes on need kõik?
T
tegelikult  /   12:30, 30. mai 2017
aga ära räägi kõigest, mis sülg suhu toob.Sa ropendad ja räägid väga intiimsetest asjadest ja topid oma lapsi igale poole.Asjaliku blogi vastu ei ole kellegil midagi, ära lihtsalt plähmerdada igal teemal.
Ja sinu fotograafianded on ikka väga küsitavad.
  /   12:32, 30. mai 2017
Kirjutab naisterahvas blogi ja arvab, et ongi maailmanaba. Päris naljakas see paralleelmaailmaelu.
N
njaa  /   12:34, 30. mai 2017
mulle Mallukas ja tema pere meeldib! päikest! :)
T
to njaa  /   15:42, 30. mai 2017
küll koer koera tunneb :D sarnased tõmbuvadki.
L
Lilian  /   12:53, 30. mai 2017
Terve Facebook (ja ka muu sotsiaalmeedia, nagu ) on selliseid inimesi täis, kes igapäevases pettuses elavad..Miks nad seda teevad, ei oska öelda, ilmselt mingi enesehaletsus, soov olla keegi, kes nad ei ole. Ühiskonna surve olla "tugev".
Käisin ühe seltskonnaga reisil (matkabussiga), kellest ma paljusid ei tundnud, olid rohkem juhututttavad. Terve reis oli üks pidev nääklemine, tülitsemine, solvamised. Kes tahtis sinna minna, kes tänna..Emotsioonid keesid paljudel üle, lõpuks juba lausa mõnitati ja öeldi üksteisele roppuseid, mehed läksid korra ka kalema. Reisil õpid inimesi tegelikult tundma.
Paar nädalat hiljem, Eestis tagasi olles, ilmusid Facebooki imeilusad pildid ja allkirjad seal all, kui ilus ja lahe ja äge ja üldse igatepidi superreis see oli.. Naeratavad näod, kallistused, peomeeleolu..Ja sajad liked seal all - ahh, küll ikka inimestel on tore elu, muudkui reisivad ja on nii õnnelikud, nii õnnelikud..Kohe kadedaks teeb..
Jube mõeldagi, kui silmakirjalikku ja kurba elu suur osa nendest inimestest elab ainult sellepärast, et teistele meeldida ja teiste silmis "hea" välja näha.
https://www.youtube.com/watch?v=Oqfd9p2OLM8
T
to lilian  /   15:43, 30. mai 2017
oi, kui õigus Sul on. täpselt nii ongi, punnitatakse mingi näitamise nimel.
E
ei tea  /   17:43, 30. mai 2017
mina olen küll ainult päriselt toreda seltskonnaga reisidel.käinud.
R
rs  /   20:06, 30. mai 2017
oh jumal, loe uuesti, jutu mõte polnud see reis vaid suurem pilt mis sellega kaasas!
N
no  /   13:26, 30. mai 2017
sedasi, ühe lausega kustutada endast kõigi arvamus, ei ole üldsuse suhtes hooliv!
V
viljandi  /   15:16, 30. mai 2017
päris sassis omadega see eit ju. pidev tähelepanu otsimine on juba esimene märk ebakindlast inimesest ning see meik ütleb juba kõik. sõbrannad vist veel lollemad kui arvavad et see kõva mutt on.
R
RS  /   15:18, 30. mai 2017
Mina arvan,et vajad meditsiinilist abi.
K
Kristel  /   00:00, 5. juuni 2017
Ja siis solvus ja plärtsus kui inimesed juhtisid tähelepanu, et vanema lapsega ei ole kõik korras: küll kõik omal ajal, küll keelan kunagi, las laps olla laps (arvuti vanni!, võõras telefon sama teed! sööb, mis tahab, jookseb kuhu tahab jne) Siis veel uhke, et paaviani tüdrukut.... ma pole ka sõjaväekorra poolt, aga iga õhtu hambad pesta ja koristada enda järgi pisuti võiks lapsele õpetatud olla. ps ja Mallukas ise võib kõige ja kõigi kohta öelda mis arvad. Eriti tore kui laps õpibki rääkima ja siis sõnadega: pohh.., per.., jne sest emme "kuulus":)
U
Urrr  /   15:44, 30. mai 2017
Siis kui teisi sõimas kuidas jõudis - polnud häda midagi.
Aga kui keegi tema kohta vastu krõbedama sõna ütles oli kiire solvumine ja tatipritsimine oma blogis....
J
JUSS  /   15:56, 30. mai 2017
Absoluutselt ei huvita, kus, millal ja mida ta lahistab.
V
vombat  /   15:57, 30. mai 2017
Kesse Mallukas on, tundub rohkem nagu lehma nimi olevat.
  /   17:44, 30. mai 2017
mullikas ve
L
Lihtsalt  /   16:29, 30. mai 2017
Milli Mallikas. Kes tuu kyll omm? Häh?
L
Lihtsakoeline loll  /   18:23, 30. mai 2017
Mul naabrimutt sai iga suvi rehavarrega vastu pead isadegi mitu korda,kui peale astus,kôik ütlesid,kôva oled,peast.
K
Ka kahe lapse ema, aga aus inimene.  /   19:33, 30. mai 2017
Loobume kõik töötegemisest, hakkame aga blogisid kirjutama, lastest pilte toppima.
Siis nunnumeeter laes ja saame ka tasuta ninni nänni + palka, milline lebo elu.
Lapsed suuremad küsitakse mis vanemad teevad, ei teegi midagi, passivad tühja ja kõik tuleb kätte.
Ja issand kui kole tume meik, saa üle sa pole enam noor. Oled vanamutt juba.
L
Liis  /   21:04, 30. mai 2017
Kes kõik?
N
nojah  /   21:38, 30. mai 2017
tite ikka sai
E
ei  /   08:13, 31. mai 2017
ole kunagi nii arvanud, pigem,et kiiks on normaalsest suurem.
A
Alu  /   10:23, 31. mai 2017
Mallukale teeksin mina küll pissu sisse
V
vanem inimene  /   10:47, 31. mai 2017
Ei kirjuta mallukast...ei teagi, mis töökoht tal on aga see selleks...
See internetis elamine rikub inimese sotsiaalselt nii ära, et ta ei suuda reaalses elus hakkamagi saada, nina kogu aeg arvutis. ( töökohti ei suudeta pidada, töötegemine segab , pidev töökohtade vahetamine ja lahti laskmine).Jäävad tähtsad asjad tegemata ja elu elamata, ei suudeta peret luua, abielluda ega mõelda, mis saab 10 või 20 aasta päerast. Või kujutavad need noored ja keskeas inimesed ette, et ka vanas eas olles saab arvutis istudes pensionit ja nende elu arvutis siis kedagi huvitab. Nagu vanamees ütleb, et eks nad siis anna teada, mitu korda päevas mähkmeid vahetavad ja milliseid rohtusid võtavad .
:
:D  /   23:13, 4. juuni 2017
Ütle nüüd päris ausalt, kas sinu jaoks on elu mõte vaid töötegemine? Elu mõte on ELAMINE JA OLLA ÕNNELIK tehes seda, mis sulle meeldib. Võibolla su laps on õnnelik, kui saab koolis öelda, et minu emme on kokatädi. Aga mõne inimese lapsed saavad öelda, et näed, minu emme oli minuga kodus ja pühendas mulle palju aega ja teenis raha kirjutamisega.
M
M  /   08:12, 5. juuni 2017
Malluka juhil on lastele pühendumisest küll asi kaugel . Mõlemad vanemad on kodus aga suurem laps (mari on 3 vist) käib iga päev pikad päevad lasteaias nii et ei saa Kardo sõnadest aru "olin perest eemal ja jäin ilma nii paljudt". Kuna mari on 17ni lasteaias siis ei oleks ju vahet kas kardo tööl või kodus ,last niikuinii pole kodus . Aga no ma usun et me igaüks elame nii kuis oskame .
Ä
Ära aja jama  /   20:17, 31. mai 2017
Kes kõik, tõepoolest? Sinu teise Eesti fännitarid, kel kamba peale üks aju jagada? :)
On alles arvamusliidrid.
K
küsiks  /   22:41, 4. juuni 2017
Kas too mallukas ka pensini eas kavatseb internetis passida või õpib vahepeal mõne elukutse,mis pensionit annab.
?
???  /   22:43, 4. juuni 2017
Kes see "mutt" siis on, millega silma paistnud? Milles tema eriline kuulsus seisneb? Et tema ta tegemised kõiki huvitama peaksid. Nii et lausa üleriiklikku lehtegi topitakse? See on leheruum mõttetu raiskamine. Mind ei huvita tema lahistamised absoluutselt mitte.
:
:D  /   23:06, 4. juuni 2017
Mind ajab lausa naerma, kui kibestunud inimesed meie riigis elavad. Oma eluga rahul ei olda ning kõik negatiivsus valatakse välja inimeste peal, kes teevad seda tööd, mida neile meeldib teha ja krt nad julgevad veel õnnelikud ka olla. Naeruväärselt labased olete inimesed. See negatiivsus tõmbab teile üha rohkem häda kaela. Mina nt loen selle artikli läbi ja olen rõõmus, et inimesed on õnnelikud ja naudivad elu. Seda ei saa aga teiesuguste kommentaatorite kohta öelda, kes ilmselgelt oma elu jälestavad.
H
hah  /   23:14, 4. juuni 2017
Ulme on see, et nad on mõlemad mehega päevaööst loobunud. Kas tõesti toob see blogi neile aastaid hiljem sisse ka veel midagi? Mida nad cv-sse kirjutavad, et pidasid blogi ja said nänni reklaamida, mees veel kodune pealekauba. :D Elusees poleks nõus sellise eluga, aga kul inimesed on sellega rahul ,siis lasku käia :D ja kui oma elu niimoodi jagatakse, siis peab ka negatiivse vastukajaga leppima.
K
Kristel  /   00:04, 5. juuni 2017
Peamine, et kõik "projektid" on täpselt nii pikad kui Malluka kannatus asjaga tegeleda- Melu TV oi ku äge:)
Lihtsalt meenus seda limukat nähes.
M
Mall  /   01:04, 5. juuni 2017
Jube kui rovedalt voivad eestlased uksteisele oelda: ei meeldi meile voorad ega omad. Onnetu rahvas!!!!
L
LOL  /   02:29, 5. juuni 2017
Kõik arvavad, et sa oled kõva mutt?? HAAHAAHHAA, huvitav kes, kas 12 aastased pubekad? :D
T
tupsu  /   02:39, 5. juuni 2017
Ausalt öeldes täitsa kama. Ei tea sellest Mallukast miskit muud kui pealkirju. Poleks siiagi klikkinud kui see hale lugu juba nii umbes nädalakese kõikse esimesel leheküljel ei asuks.
Ei viitsind seda lugeda aga kui kunagi mingil veidral põhjusel peaks tema solvumiste vastu huvi tekkima, küll me ta googeldades nuttu ja hala üles leiaksime.
Ehk laseks tollel lool nüüd arhiivi kaduda?
  /   07:26, 5. juuni 2017
ma olen tema blogi pisteliselt lugenud ja fb-.st näinud, kuna ikka leidub mõni tuttav, kes midagi tema asjadest jagab või laigib.
ma saan aru, ta teeb seda kõike raha pärast. ja on õnnelik. õnnelik, et saab enda elu müüa. ja mis seal salata, see müümine toob talle päris hästi sisse. kas ta ka õnnelik on? seda ma ei tea. võib olla tema jaoks peitubki rahas õnn. kui nii, siis ta teeb õiget asja ja on endaga rahul.
kui õnn peitub muudes väärtsustes, siis ma arvan, et ta kukub kunagi kõrgelt, ning mõistab, kui rumal on iga oma eluhetke rahaks teha.
raha on halb peremees ja hea sulane.
M
Mari  /   07:48, 5. juuni 2017
Olen 30 ja kolme lapse ema - loen, räägin ja avaldan arvamust. Koik ei saagi kõigile meeldida, kuid siiski paljudele ta meeldib, ka minule ajaviiteks - elulised teemad nii nagu nad on.

Loe ka neid lugusid